Skocz do zawartości

54l obsada


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Forum czytam od jakiegoś czasu, i w sumię ułożyłem obsadę, ale może jednak coś do czegoś nie pasuje, więc wole jeszcze potwierdzić.

Akwarium 54l standardowe 60x30x30

Oświetlenie 2x15w kompakty 6500K(w zależności jak będzie się to sprawowało, może kiedyś wymienię/pokrywę raczej popełnię sam, jak będzie chwila wytchnienia)

Filtr HBL 501

Żwirek kwarc drobny do 2 mm

Grzałka 50w z termo

korzeń/ może 2 okaże się jakaś lupka kokosa się znajdzie

roślinki jest tego trochę, na razie rośnie sobie(mam nadzieję) w 12l i czekam, aż mi się przestanie kurzyć w domu (remont).

 

co do obsady

bojek

10 neonków

parka ramirezek

6 ostosków/kirysków panda-raczej kiryski

5 rc

5babaulti/lub jakieś inne

2 helenki

 

Na czytałem się, na oglądałem obsad i dalej w jednym twierdzą przy podobnej obsadzie, ze ok, w innym, że nie bardzo.

Nie wiem do końca jak się mają ramirezy do bojka.

 

Moje 12 w którym od wczoraj rośnie, mam nadzieję, zielsko ;), czekać tylko na koniec kurzenia i polejemy coś większego.

http://ifotos.pl/img/DSC00298_ewhqwq.jpg

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się albo na bojka albo Ramizerki ponieważ bojek może atakować pielęgniczki. Ja Ci więc raczej radzę wziąć parkę Ramizerek ;) Po za tym bojek może też ścigać krewetki. A propos krewetki RC - minimum 6 szt. powinno być. Na taki litraż możesz dać maksymalnie 5 helenek. Z neonków to tylko Innesa bo czerwone są za duże. Chyba że chcesz może zielone to też mogą być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli pigmeja, moje "przejęzyczenie". Ale jeśli lepiej trzymać jeden gatunek, to chyba się zdecyduje na pigmeja, bardziej mi się podoba :)

 

czyli tak

10 neonków innesa

parka ramirezek

6 kirysków pigmejów

6 red cherry

6 crystal red

2 helenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...