Skocz do zawartości

Oświetlenie Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 54l akwarium i chcę kupić pokrywę bo do tychczas nie miałem srodków na pokrywę.I teraz pytanie:

:arrow: Czy jak kupię pokrywę i domontuje do niej 13W śietlówkę to czy będę musiał co dzień o 1h coraz dłużej ją zapalać aż do 12 h dojdzie??

:arrow: Od ilu godzin zacząć od 1 godziny czy od np 3?

:arrow: I czy do tego akwarium mogę dać taką obsadę i nie zjedzą mi krewetek :

Parka ramirezek

12 neonów inessa

6 kirysków panda lub kirysków pigmejów ;)

5 krewetek rc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oświetlenie ,to gdy dołożysz tę jeszcze jedną świetlówkę ,to proponuję ci zacząć od 7 godzin i stopniowo co dzień podnosić ale nie do 12 godzin, a 10-11 wydaje mi się wystarczająco.Zresztą wszystko wychodzi z czasem.Tu jednak pojawia się dodatkowy problem.Jak zwiększysz oświetlenie to na pewno osiągniesz wymagane 0,5W/L,a przy tym powinno się zacząć podawanie co2 i bez względu na ilość oświetlenia inne nawozy macro i micro .

Pamiętaj jeszcze o właściwej barwie świetlówek.

W/g mnie obsada jest ok,ale żeby uniknąć zjedzenia młodych krewetek przez współlokatorów należy wyposażyć akwarium w dużą ilość roślinności i również jakieś kryjówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-11 godzin to i tak trochę za dużo. 9 wystarczy w zupełności. Jeśli dołożysz świetlówkę to bez CO2 glony pewne. Przy takiej obsadzie i niedużej ilości roślin RC będą b. dobrym pokarmem dla ramirez. Musisz mieć dość dobrze zarośnięty baniak i umiejętnie wpuścić krewetki tzn. najlepiej w dzień, zaraz po włączeniu światła ilość docelową wpuścić w największe zarośla (wypuszczasz z siatki przy dnie, a nie wrzucasz wprot do akwarium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oświetlenie ,to gdy dołożysz tę jeszcze jedną świetlówkę ,to proponuję ci zacząć od 7 godzin i stopniowo co dzień podnosić ale nie do 12 godzin, a 10-11 wydaje mi się wystarczająco.Zresztą wszystko wychodzi z czasem.Tu jednak pojawia się dodatkowy problem.Jak zwiększysz oświetlenie to na pewno osiągniesz wymagane 0,5W/L,a przy tym powinno się zacząć podawanie co2 i bez względu na ilość oświetlenia inne nawozy macro i micro .

Pamiętaj jeszcze o właściwej barwie świetlówek.

W/g mnie obsada jest ok,ale żeby uniknąć zjedzenia młodych krewetek przez współlokatorów należy wyposażyć akwarium w dużą ilość roślinności i również jakieś kryjówki .

:arrow: No masz rację osiągne 0,5W/l

:arrow: Mam bimbrownie zbudowaną więc co2 będzie na bimbrowni słyszałem ze do 80 litrów akwarium max można mieć i że roślinki szybko rosną , a co do nawozów to kupie jakieś tabletki ...

:arrow: Co do młodych krewetek to bym się nie obawiał bo będę miał je pod koniec wakacji a przez ten czas liczę że się ładnie rozrośnie i będę mógł się nim pochawlić :) i jeszcze jedno dla krewetek to mam kokosy i obłoże je mchem oraz kupię korzenie i obloże je też mchem i pójdę na skład kamieni i zbuduję teraz taka jak by grotę :PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oświetlenie ,to gdy dołożysz tę jeszcze jedną świetlówkę ,to proponuję ci zacząć od 7 godzin i stopniowo co dzień podnosić ale nie do 12 godzin, a 10-11 wydaje mi się wystarczająco.Zresztą wszystko wychodzi z czasem.Tu jednak pojawia się dodatkowy problem.Jak zwiększysz oświetlenie to na pewno osiągniesz wymagane 0,5W/L,a przy tym powinno się zacząć podawanie co2 i bez względu na ilość oświetlenia inne nawozy macro i micro .

Pamiętaj jeszcze o właściwej barwie świetlówek.

W/g mnie obsada jest ok,ale żeby uniknąć zjedzenia młodych krewetek przez współlokatorów należy wyposażyć akwarium w dużą ilość roślinności i również jakieś kryjówki .

:arrow: No masz rację osiągne 0,5W/l

:arrow: Mam bimbrownie zbudowaną więc co2 będzie na bimbrowni słyszałem ze do 80 litrów akwarium max można mieć i że roślinki szybko rosną , a co do nawozów to kupie jakieś tabletki ...

:arrow: Co do młodych krewetek to bym się nie obawiał bo będę miał je pod koniec wakacji a przez ten czas liczę że się ładnie rozrośnie i będę mógł się nim pochawlić :) i jeszcze jedno dla krewetek to mam kokosy i obłoże je mchem oraz kupię korzenie i obloże je też mchem i pójdę na skład kamieni i zbuduję teraz taka jak by grotę :PP

Jakie tabletki?? :zamieszany: kup sobie coś sprawdzonego, jakieś mikro i makro. Dla krewetek najlepiej kawałki mchów powciskać na dno między grupy roślin. W ten sposób zapewnisz im najlepsze schronienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tabletki?? kup sobie coś sprawdzonego, jakieś mikro i makro. Dla krewetek najlepiej kawałki mchów powciskać na dno między grupy roślin. W ten sposób zapewnisz im najlepsze schronienie.

 

 

:arrow: I zrobię też tak jak mówisz tylko wiesz ja też nie mogę sobię pozowlić na taki wydatek duży i będę to stopniowo robił mam na to 2 miesiące więc trochę czasu jest.

 

:arrow: Myślę też że przecież ramirezki nie wejdą mi pod kokos co nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja zrobię takie akwarium jak pisałem wcześniej ( Jak jesteś ciekaw to poszukaj ) i mi nie chodzi o nawozy bo nawozy to ja kupię od razu i jak zaleję akwarium i kupię narazie tylko 12 sztuk neonków i kiryski panda i ramierezki , a potem jak będę miał ładnie rozrośnięte akwarium to wpuszcze krewetki rc.

Bo narazie muszę kupić pokrywę i wymianę filtra to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nawozy to spokojnie,na początek kup sobie aqua gainer,bardzo dużo ludzi z forum stosuje ten nawóz.Polecam też easy carbo i K2SO4.

Ja mogę polecić to co sam stosuje,czyli:

1-easy carbo

2-callium potassium

3-chelat żelaza

4-KNO3

5-pro fito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz mieć dwie świetlówki ,to ja na twoim miejscu zamontował bym tak:

1-sylvania gro lux 8500K

2-DAY LIGHT 6500K

Nie montuj świetlówek o barwie do 5000K,czyli barwy ciepłej ,bo jedno co będzie ci dobrze rosnąć to tylko glony.

 

:arrow: No to teraz już wszystko wiem co chciałem wiedzieć!.Dziękuje Bardzo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko ,że to co ci napisałem, to tylko moja sugestia,ja bym tak zrobił,co zrobisz ty ,to już twoja sprawa.

Gdy zamontujesz to oświetlenie i zaczniesz podawać wszystkie nawozy ,a w tym co2 ,nie zapomnij o kontrolowaniu parametrów wody,rób testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupować nową pokrywę i wydawać potrzebne $ zrobiłbyś sobie pokrywę z pcv, kupił statecznik i świetlówki, oprawki itd. Zrobienie takiej pokrywy naprawdę nie jest trudne, a koszty o wiele niższe. Zaoszczędzone pieniądze przeznacz na lepszy filtr, bo to jest najważniejsza rzecz w akwarium. Co do świetlówek to założyłbym jedną 10000K a druga to philips865 albo 965. Co do nawozów makro to nie ma większego znaczenia który. Poza ceną i wydajnością w każdym jest to samo. Mikro polecam intermagu. Tanie, bardzo wydajne i żelaza jest odpowiednia ilość co jest bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...