Jump to content

Zakładanie akwarium


Recommended Posts

Poczytaj forum, jest kupa informacji.

Tak jak napisali porzednicy ważne jest ile kasy planujesz wydać, ile czasu poświęcić na jego pielęgnację i co Cię interesuje: akwarium roślinne czy wielogatunkowe.

Link to comment
Share on other sites

Edytuj posty choć ja o tym mówić ;) Do takiego akwarium nie nadadzą się molinezje a z neonków to tylko Innesa i zielone. Po za tym na dno kiryski (pigmejki, panda, sierpowy) lub otoski. Nie ważne co wybierzesz musi być minimum 6 sztuk jednego gatunku. Możesz jeszcze mieć jakąś pielęgniczke np. Ramizerkę czyli jedna para ;)

Link to comment
Share on other sites

Cześć :D Ja chcę założyć akwarium i chcę w nim mieć gupiki, molinezje, neonki. Chciałbym mieć jeszcze jakieś inne rybki, tylko nie wiem za bardzo jakie, żeby sie nie gryzły. Proszę o jakieś propozycje :)

Na te 54 litr to gupiki bez molinezji, Sprawdź wodę jaka masz w kranie chodzi o pH jeżeli masz wodę twardą a przy założeniu akwarium popełnisz kilka błędów otoski i kiryski odchorują.

Choć ja ci proponuje na początek bojownika i 8 Rasbor Galaxy. I na tym poprzestań na początek. Na dno do czyszczenia niech ci w sklepie dadzą do rybek gratis świderki z 6-8 szt (one lubią jak najdrobniejszy żwirek lub piasek).

 

1. Do akwarium kup filtr wewnętrzny lub kaskadę ( koszt na twoje akwarium 30 - 100 zł w zależności od firmy kup taki abyś miał min 3x54l/h http://new.aquaszut.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8&Itemid=55 ewentualnie ten http://new.aquaszut.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5&Itemid=55 lub jeżeli wytniesz pokrywę lub jej nie masz http://new.aquaszut.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=54 ja jestem z produktów tej marki zadowolony. Grzałkę biorąc pod uwagę pogodę możesz kupic potem bliżej września ;)

2 . Zaaranżuj akwarium, żwirek (dobierz do gatunków które będziesz chciał trzymać - jeżeli jakieś denne - kiryski - bazalt odpada), posadź roślinki. Wcześniej możesz sprawdzić szczelność akwarium.

3. Po zaaranżowaniu i wlaniu wody włącz filtr i niech akwarium pokręci się tak przez 3 tyg. Kup testy NO2 NO3 I NH3/4.

Akwarium powinno dojrzeć, znam kilka osób którzy akwarium pozostawiali nawet na 5tyg. do dojrzewania.

Możesz od kogoś wziąć trochę wody starej z akwarium przyśpieszy proces dojrzewania. Możesz kupić BACTOZYM (kup 2 tabletki) - lub inny środek z szczepami bakterii które przyspiesza dojrzewanie ale nie wpuszczaj rybek zaraz po wlaniu tylko odczekaj te 3 tyg wierz mi warto poczekać a unikniesz wielu problemów potem.

4. Jak akwarium dojrzeje wpuść ryby i nie wszystko na raz dawkuj przyjemność i wybierz właściwe ryby tak abyś był zadowolony i nie przerybił akwarium.

5. Potem co tydzień odmulaj dno wymieniaj 20% wody na świeżą odstana min. 24h do 48h. Karm rybki z zasada lepiej mniej niż za dużo I powinno być ok :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...