Skocz do zawartości

Robaki / dziwne stworzenia w filtrze zewnętrznym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Akwarium mam założone ponad miesiąc. Pomimo, że w instrukcji filtra było napisane by go wyczyścić po 2 miesiącach ja go otworzyłem po miesiącu. Płucząc wkłady ceramiczne znalazłem w nim dwa dziwne robaki albo stworzenia i to żywe. Wyglądały jak jakieś rzeczne stworzenia. Nie był to kształt rybki a raczej jakiejś jaszczurki. Kolor beżowo przezroczysty. Płaski pionowy ogon od tułowia, a płetwa tylna pozioma. Z przodu wyglądało jakby miało 2 pary krótkich wąsów albo rogów, a po bokach coś jak łapki/nóżki. Tak jak na rysunku. Długość około 1,5cm.

Ryby są w akwarium. Rośliny są ze szklarni - nie kupowane w sklepie. Jakieś ślimaki się z nimi przypałętały ale takich dziwnych robaków nie widziałem. Żwir ze sklepu. Filtr jest duży około 4 litrów pojemności, 4 rodzaje wkładu, 2 ceramiczne, wata i gąbka.

Widział ktoś coś takiego u siebie? Jaki to pasożyt?

post-5742-13685159618532_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądało to dokładnie tak, tylko sporo jaśniesze i chude. Ale jak to w filtrze tyle czasu żyło :)?

 

A co do roślin ze szklarni to kupiłem rośliny od hodowcy, tak jak pomidory ;). Sam byłem zdziwiony, że w szklarni hoduje się rośliny akwariowe, niektóre normalnie w wodzie pływały ale były i takie co tylko koszyczki były zanurzone a liście już na powietrzu w tropikalnej atmosferze bo przykryte jakimiś specjalnymi matami.

 

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...