Skocz do zawartości

Hydor CO2 TurboDiffuser


dcieslik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy tego nie posiadałem dlatego niech wypowiedzą się inni, ale uważam, że w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie 2 zwykłych dyfuzorów ceramicznych ( z przejściówką na wężu od CO2 ) i umieszczenie ich pod deszczownicą w odległości około 20 cm od siebie. Dobrym rozwiązaniem jest reaktor CO2 na wężu wylotowym z filtra ( posiadam obecnie ), ale przy ex700 w tym litrażu nie da rady - stanowczo za słaby filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z paroma osobami na temat dyfuzorów ze spiekiem ceramicznym stwierdziłem, że ten Turbo Dyfuzor może być ciekawą alternatywą. Zmontuję cały zestaw może już w lipcu to opiszę jego działanie w najgorszym przypadku dopiero po urlopie we wrześniu :(

 

edit:

W sieci znalazłem filmik pokazujący owy dyfuzor w działaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z powodu wakacyjnych planów zakup reszty osprzętu CO2 musiał zejść na dalszy plan, ale że jestem w gorącej wodzie kompany to postawiłem bimbrownię i podłączyłem pod ten dyfuzor.

 

Urządzenie bardzo ładnie rozdrabnia bąbelki, które lecą z bimbrowni. Jak wiadomo ilości wydzielających się bąbelków nie sposób ograniczyć z bimbrowni bez ryzyka "wybuchu" butelki, tak więc do urządzenia leci wszystko. Na liczniku bąbelków wychodzi około 3-4 bąbelków na sekundę. W porównaniu z dyfuzorem ze spiekiem ceramicznym bąbelki wydają mi się ciut mniejsze

 

Film nakręciłem telefonem więc jakość nie jest rewelacyjna ale widać jak urządzenie pracuje.

 

 

Jak podłączę cały zestaw CO2, będę mógł panować nad ilością bąbelków i sądzę, że bąbelki po rozdrobnieniu będą jeszcze mniejsze. Nakręcę wtedy kolejny krótki filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...