Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie brzanki rekiniej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą zaobserwowałam bardzo dziwne zachowanie jednej z moich brzanek rekinich.

Pływała normalnie gdzie nagle dostała czarną barwę oczu. Normalnie ma takie szarawe. I zaczęła się trząść jak by miała padaczkę. Potem położyła się brzuchem do góry i pomyślałam, że zdechła. Ale nagle znowu zaczęła się trząść. Potem zaczęła się obijać gwałtownie o rożne przedmioty w akwarium i tez uderzała głową o pokrywę. Potem spadła na dno i leżała na boku się nie ruszając przez parę sekund. Potem znowu miała drgawki. Aż po około 5 minutach się uspokoiła. Jej oczy się rozjaśniły i teraz pływa normalnie. Wyglądało to tak jak by ją diabeł opętał. Czy coś dzieje się z nią nie dobrego ? Dodam, że parametry wody mam ok i zawsze jakość wody jest taka sama od 6 lat hodowania. Moje brzanki maja już 5 lat i nigdy nic im nie było. Chociaż ostatnio zdechła mi jedna kosiarka i jeden kirysek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litraż zbiornika - 200l

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb - od 3 lat nie robiłam restartu

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas- 2 filtry wewnętrzne ( T-HEAD 550 i Turbo Filter 650 ). Chodzą 24 na dobę.

gatunki i ilość ryb - opisane w opisie

ilość/rodzaj roślin - bez roślin

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.- grzałka z termostatem 25 stopni

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. - Pokarm w płatkach firmy Pepito ( niemieckie ). Pokarm w granulkach firmy Tropical Supervit granulat, tabletki dla glonojadów nie znanej filmy, Vitabin ( pokarm w tabletkach dla ryb ) i mrożonki - serce wołowe i ochotka.

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) - na chwile obecną nie mam testów.

temperatura w zbiorniku - 26 stopni

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) - Odmulanie dna co 2 tygodnie odmulaczem. Wyciąganie wody z akwarium większa połowa. Dolewanie wody letniej z węża. Filtry czyszczone pod kranem.

zdjęcie chorej rybki - Rybka wygląda teraz całkiem w porządku. Pływa żwawo i jest energiczna. Mnie chodziło o to czemu tak się z nią źle działo i czy ktoś miał taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są tak zasyfione po tych dwóch tygodniach, że tylko bieżąca woda przepcha te wyloty wszelkiego rodzaju. Co do akwarium, że jest za małe to wiem o tym, ale to nie jest powód jej zachowywania. Brzanki mam już 5 lat w tym akwarium i dopiero teraz jednej z nich coś było. Ale widzę, że nie znacie przyczyny i nie spotkaliście się z taka reakcją. A co do reszty mojej obsady to o całą obsadę ci chodzi że jest zła? Bo ja ewentualnie mogłabym się doczepić do tych 3 brzanek do ducha i do plecostomusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...