Skocz do zawartości

[25] A New Hope


miłek12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Chciałbym przedstawić moje krewetkarium na razie bez krewetek, akwa zostało założone 17.06.10 nie czekałem dwa tygodnie żeby wpuścić rybki bo wlałem wodę z głównego akwarium.

 

 

FAUNA:

 

gupiki 1+2

lśniąceoczka 3 (do oddania)

 

w planach:

krewetki red cherry

 

FLORA:

 

nurzaniec

bacopa

 

w planach:

glosia

jakieś mchy

 

Czekam na komentarze :D

 

 

post-3481-13685159615833_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ,to co powtarzam już niejedno krotnie,że może być to ładne akwarium,ale troszeczkę więcej wyobraźni.

Jeśli chodzi o litraż to jest ok,ale gupiki wcale mi nie pasują do tego akwarium.Skoro to ma być krewetkarium,to te rybcie niestety są ,będą troszkę za duże jak do niego,w końcu gupiki rośną dosyć duże i mogą być zagrożeniem i to dosyć poważnym dla przyszłych krewetek.One mogą być dla nich dosyć dobrą przekąską.

Na razie wszystko jest na dobrej drodze.Zamiast nurzańca,też jest roślinką dosyć sporych rozmiarów,nadającym się do obsadzania trzeciego planu w akwariach znacznie większych ja pokusił bym się do czegoś bardziej gęstszego,dającego schronienie krewetkom.Jeśli chodzi o bacopę to strasznie wygląda ona sama,też bym ją niestety oddał.Korzeń obsadź mchem,dołóż jeszcze jeden,tylko bardziej fikuśny,zmień żwirek i dosyp jeszcze więcej niż jest teraz tak około 3 cm.

Ja mam też krewetkarium tyle że 45L i tylną ścianę ułożyłem z lawy,którą wcześniej też obsadziłem mchem.Efekt jest super,teraz czekam aż się mchy rozrosną.

Jeśli myślisz o glosi,to nie wiem jakie masz teraz oświetlenie,ale ona jest bardzo wymagająca i potrzebuję więcej niż 0,5W/L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ooo teraz coś widać ;). Ja jestem uzależniona od piachu i u Ciebie też ta opcja mi się podoba :). Jeśli chcesz tam mieć krewetki to szukaj mchów, który Krewetki uwielbiają. No i przy piasku będzie musiał od czasu do czasu zruszyć podłoże ponieważ nie masz i nie możesz mieć rybek, które to podłoże będą Tobie przekopywać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gupiki rośną dosyć duże i mogą być zagrożeniem i to dosyć poważnym dla przyszłych krewetek.One mogą być dla nich dosyć dobrą przekąską.

 

Nie do końca, ja mam masę gupików i tylko gupików w akwa

a małe red cherry się uchowały :) na chwile obecną są już dość duże,

nie są atakowane ani przeganiane.

 

 

Zbiorniczek o wiele lepszy niż na początku ;) tak trzymaj :)

czekam na kolejną aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...