Skocz do zawartości

Poradnik Pomóżcie!


Rekomendowane odpowiedzi

Jest dużo poradników jak wykonać oświetlenie :)

Utrzymuje się 0,5 W na 1L to u Ciebie dwie świetlówki, ja mam tez 54 i dokładałem jedną 15W i mam łącznie dwie po 15W, czyli 30W, statecznik najlepiej elektroniczny, oprawki bryzgoszczelne, i uchwyty do świetlówek, ok 30-60 min roboty :) Jeszcze pokrywę od spodu przed zamontowaniem oświetlenia możesz srebrną taśmą samoprzylepną pokryć żeby lepiej światło się odbijało :)

1. Oprawy

Dołączona grafika

 

2. Uchwyty

Dołączona grafika

 

3. Statecznik

Dołączona grafika

 

4. I jak chcesz taśma

Dołączona grafika

 

Tylko statecznik kup odpowiedniej mocy co do świetlówek...

(zdjęcia zaczerpnięte z grafika/google)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza rzeczami wymienionymi powyżej o ile wiem świetlówka potrzebuje jeszcze startera/zapłonnika.

Stateczniki magnetyczne: tak, potrzebują startera.

Stateczniki elektronicznie: nie, nie mogą być zamontowane w układzie ze starterm.

 

W prezentowanej grafice jest statecznik elektroniczny.

 

Dość istotne:

świetlówki t5 powinny pracować na dedykowanych statecznikach elektronicznych

(lub domowym sposobem na wymontowanej elektronice ze świetlówki, chociaż na 13W to już może być za dużo)

świetlówki t8 mogą pracować na statecznikach magnetyczny i elektronicznych (pod warunkiem, że elektroniczny jest przeznaczony do świetlówek t8).

 

O ile możesz poszukaj statecznika elektronicznego do świetlówki t5 (statecznik 13W).

Ważne jest:

1. Moc maksymalna świetlówki którą obsłuży statecznik była większa bądz równa podpinanej świetlówce.

2. Zgodność systemu (statecznik tX do świetlówki tX) - inaczej jest problem przy wzbudzaniu.

3. O ile możliwe opóźniony start/ciepły start (jak zwał tak zwał :P).

 

Statecznik elektroniczny ma prawie same plusy, oprócz ceny :).

W twoim przypadku będze potrzebny statecznik elektroniczny dla świetlówek t5(13W to jest wartość ze zbioru t5)

albo poszukać w google o używaniu fragmentów z żarówek kompaktowych.

 

Edit: Piszę głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem elektroniczny i świetlówkę 15W T8, a tą która była w standardzie jest 15W i zwykły statecznik ze starterem, który się strasznie grzeje... Nie polecam... Polecam elektroniczny, leciutki, nie grzeje się... Lepiej trochę więcej (20 zł) dołożyć i mieć spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...