Skocz do zawartości

[260l Pielęgnice] Aktualizacja 21-12-2010


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólny widok:

Dołączona grafika

 

Na zbliżeniu:

Dołączona grafika

 

Obsada bez większych zmian, tak jak przypuszczałem krewetki amano i neony poszły na straty. W między czasie była jeszcze dorosła para mieczyków większych od pielęgnic, ale i tak długo nie nacieszyły się nowym domem, po trzech dniach zostały ości.

 

Woda w akwarium jak widać zmieniła kolor dzięki korzeniom. W rzeczywistości jest jeszcze ciemniej dlatego trochę zrobię dziś podmianki.

 

Obecnie w akwarium trwają walki o terytoria. Sajice i Zebry złożyły ikrę kilka dni temu a obecnie pilnują młodych. Zebry mają rewir kamienisty [prawa strona]. Sajice drzewny [lewa strona pod konarem w rogu]. Pozostałe pływają środkiem drażniąc co jakiś czas jedną lub drugą stronę. Powoli zaczynam przekonywać się ku temu, by oddać Sajice oraz 2 sztuki Meek i obserwować dalej. Jeżeli wszystko powiodło by się po mojej myśli, Przystałbym na Salvini, Zebrach i Meekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Akwarium bardzo Mi się podoba........ Tak obsada ( bardzo ciekawe i efektownie wyglądające Pielęgnice ) jaki cała aranżacja zbiornika. Szkoda tylko ze poprzez zabarwienie wody światło nie oddaje tak pięknie kolorów Ryb jak w wodzie przejrzystej. Ale na to nie poradzisz korzenie zawsze zrobią swoją krecia robotę.

Pewnie będę Tu często zaglądał obserwując rozwój wydarzeń.

W tym akwarium jest to czego brakuje mi już od jakiegoś czasu w Swoim , a mianowicie - zieleń. Niestety ja u siebie nie mogę sobie pozwolić nawet na najmniejszy akcent ........

Nie od dziś wiadomo ze Twoje zbiorniki są jednymi z najciekawszych na tym forum .... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urosły pięknie rybcie, ale powiedz mi czy p. zebra jest bardziej dla Ciebie interesująca niż sajica? Według mnie zebry są nie dość że nieładne, to jeszcze są w stanie upilnować narybek, a to jednak problem... Co do aranżacji nie podoba mi się ten równiutko ułożony piasek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

w akwarium całkiem zmieniłem aranżację, obecnie jest to wszystko poukładane z przypadku i bez przemyślenia, tak po prostu zrobiłem to dla odstresowania, kiedyś coś sensownego poukładam z kamieni na pewno. :) może jak dorosną rybki.

 

Do oddania mam samca p. salvini, i tak jak mówilem na samym początku tak dziś zamieszkały w akwarium nowe rybki - p. nikaraguańskie. 3 sztuki może para bedzie. zobaczymy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda trochę ustała więc kilka fotek nikaraguańskich i zbiornika po przemeblowaniu i wywaleniu znacznej ilości drewna. docelowo z dekoracji myślę zostać przy korzeniu z prawej który przysłania filtr, i nad kilkoma dużymi otoczakami do tarła dla pielęgnic, bo gdy podrosną nie będzie miejsca na zabawę w architekta.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Obsada: 3x p. Nikaraguańska, 1+1 p. Zebra, 2xGibbiceps, 1+1 z. niebieski, 1+1 kiryśnik

 

za jakiś czas wystrój się zmieni jak podrośnie więcej nurzańca, wyleci reszta kamieni na ich miejsce wejdą 3-4 wapienne bardziej okrągłe. Generalnie chcę iść w prostotę wystroju a skupić się na kondycji ryb by to one były dekoracją a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początku było super, potem jeszcze lepiej, potem w ogóle miód, niestety teraz mi się nie podoba, uratował Ciebie ten tekst

 

Generalnie chcę iść w prostotę wystroju a skupić się na kondycji ryb by to one były dekoracją a nie odwrotnie.

W zbiornikach z pielęgnicami wystarczy, że dasz dwie gałązki, a ludzie i tak potrafią siedzieć, patrzeć się w akwarium i mówić " Piękny masz ten zbiornik", oczywiście to zasługa pięknych barw oraz zachowań tychże ryb.

 

Pare spraw mnie ciekawi, w związku z tym zadam pare pytań.

 

1. Jak tam nikaraguańskie? Rosną? czym karmisz?

2. Planujesz jeszcze dodać może jakąś trzecią parę pielęgnic?

3. Nie myślałeś jednak nad aranżacją bardziej korzenną ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grześku, polecam Pierś kurczaka z czosnkiem, ryby jedzą jak oszalałe oraz bardzo korzystnie wpływa ten pokarm na ich wybarwienie.

 

Powiadasz, że posiadasz pomarańczowopłetwe, planujesz je zostawić, czy są tylko na chwilę ?

Nie mogę się doczekać, aż pokażesz nam swój zbiornik. Czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczaka to sam wole zjeść ;)

 

Dołączona grafika

 

Pomarańczowopłetwe przypadkiem udało mi się nabyć, są już po jednym tarle i generalnie muszę przyznać że trafiły mi się spokojne charaktery, bo już bardziej rozbiegane są zebry. Na pewno przez dłuższy czas zamieszkają u mnie zobaczę jak będzie się rozwijała sytuacja kiedy nikaraguańskie zaczną dorastać akarom. Póki co wszystko żyje w zgodzie bez większych scysji.

 

Wystrój zdecydowałem się zrobić kamienny ze względu na właśnie pielęgnice które rosną coraz większe, a korzenie nie są dla nich tak dobrym miejscem na ikrę jak sterta kamieni. długo siedziałem i bawiłem się w układanie piramid, jaskiń itp. ale zero weny, dlatego w akcie desperacji po prostu wrzuciłem wszystko co miałem jak leciało bez przemyślanych ustawień. No i jest jak jest. Na razie może być w końcu to nie akwarium na wystawę, grunt żeby ryby miały to co się należy. ;) zauważyłem też że którymś rybkom smakuje cryptocoryne wendtii brown i żabienica amazońska, że o microsorium nie wspomnę które poszło już całe do śmieci, natomiast nurzaniec trzyma się cały czas.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Akwarium:

 

Stan na 21.12.2010r.

 

Obsada:

1 x Gibbiceps,

1+1 Z. Niebieski,

1+1 K. Czarnoplamy,

1+1 A. Pomarańczowopłetwa,

1+1 (+1) P. Nikaraguańska,

1+1 P. Zebra.

 

Wszystko w tym bałaganie gra jak trzeba, ryby nie walczą ze sobą podczas tarła (agresja tylko wewn. gatunkowa), co ciekawe zebrom udało się uchować narybek już 4 tydzień, żadne ryby nie są zainteresowane pożarciem go. Akary, walczą wyłącznie między sobą o to kto będzie kurą domową przy dzieciach, A nikaraguańskie... nie było jeszcze tarła ale jestem prawie pewien 1 pary, 3 pielęgnica kompletnie odrzucona, bezbarwna, dwie pozostałe "tańczą" wokół siebie i uwidaczniają się cechy charakterystyczne dla obu płci.

 

Ryby karmię bardzo rzadko już ochotką - przypadkiem z braku żywego wrzuciłem Cichlid Gran - efekt - ryby szybciej rosną no i świetnie się wybarwiły. Z roślin zostały jakieś strzępy nurzańcy, wszystko płetwami akar zostaje zmielone.

 

Obecnie jestem na etapie szukania 1go używanego niezawodnego filtra zewnętrznego o filtracji rzędu min. 1000l/h celem zaoszczędzenia trochę czasu, wewnętrzny bardzo szybko przestaje "dmuchać" od nadmiaru brudu a 600-tka też nie wyrabia sama, nie bardzo mam czas żeby cokolwiek robić przy akwarium dlatego wydajniejszy filtr wskazany.

 

Po przemeblowaniu na szybko kilka zdjęć rybek i zbiornika, wyrzuciłem część kamieni ze względu na fakt, że po ostatnim tarle akar kiedy to wykopały konkretny dół, 3 sporawe kamienie osunęły się i uderzyły w szybę zatrzymując bicie mojego serca na dłuższą chwilę. Dlatego wrzuciłem w róg korzenie bo tam mniej więcej urzędują poszczególne gatunki, akary mają "centrum".

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz nakrecic jakis filmik zebysmy mogli zobaczyc jak wyglada zycie innych ryb z green terrorem? chodzi mi o to czy one plywaja czy siedza tylko w rogach ;)

sam sie bardzo mocno zastanawiam nad green terrorem i stad moja prosba o jakis kilku minutowy filmik...

ps. (viewtopic.php?f=103&t=25479 link do mojego postu, jak bys mial czas to mi doradz z obsada..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...