Skocz do zawartości

[80l] Roślinne z kreweciami


azoh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam moje akwarium które zalałem 14 dni temu.

 

80litrów - 68 x 33 x 36 cm - oświetlenie belka Hagen GLO - 2 x 24 W - 48 W , co daje mi 0,6 W brutto przy 80l

 

Flora:

- eleocharis vivipara , acicularis, - na tył ,środek

- hemianthus lub glossostigma na froncie - tutaj się waham czy nie zrezygnować , niby glossostigmie wystarczy tylko 0,6W ale idzie dość ostro w górę..

natomiast hemianthus niezbyt chce się ukorzeniać,

- rotala rotundifolia green

- mech java na korzeniach + dwa kamyczki

 

Fauna:

obecnie - 8x otoski, 10x krewetki amano, 6x kirys panda, 1 parka pielęgniczka ramireza (niebieskie),

 

w planie - Razbora ERYTHROMICRON w ilości ~ 12-15 oraz druga parka pielegniczek ramireza ale pomarańczowe. prosiłbym o komentarz czy nie przesadzam.

 

Podłoże - ADA Amazonia II + Bactozym + Węgiel aktywowany

 

Co2 - chwilowo easy-carbo w dawkach podwójnych - 8ml codziennie - plany zestaw butla w ciągu tygodnia.

 

Nawożenie: tylko Potas Brighty K - 2ml / 80l

 

Parametry - NO3 - 10 , NO2 - 0 , KH - 4 , PH - 6,8 - paski JBL 5in1

Woda to odstana warszawska kranówka.

 

Filtr - kubełkowy Eheim 2224 + szklane ball pipe.

 

To tyle na razie - - wszelkie komentarze, uwagi, opinie mile widziane !

 

* Myślę, że boki są zbyt gęste, i ta rotala będzie przycięta, natomiast po prawej sitowie eleocharis vivipara nie jest zbyt okazałe i chyba będę musiał zagęścić (sadzonki co 1cm)

* Na korzeniu widać lekką pleśń pojawiła się w pierwszych dniach ale powoli zanika.

* Mchy na korzeniu zaczynają powoli odbijać, czekam na efekty.

post-5285-13685159557407_thumb.jpg

post-5285-13685159557886_thumb.jpg

post-5285-13685159558375_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się zapowiada,a co można zmienić to na prawdę prawie nic.

Ja na twoim miejscu pozbył bym się niestety tego piasku,a dosypał więcej bazaltu,bo jest go troszeczkę za mało.Z prawej ,lub lewej strony ,w tyle dodał bym jakiś motyw roślinny ale w kolorze czerwonym.Świetnie ci wyszedł ten korzeń,rewelacyjny wygląd. Z EC to nie przesadzaj bo 1ml.jest na 50 L wody ,a 2 ml. przy bardzo zarośniętych akwariach na 50 L wody.

Ogólnie teraz trzeba jeszcze poczekać aż wszystko ruszy.Uważam ,że efekt końcowy,choć to jest w cudzy słowie, będzie powalający.Ja zachwycam się akwariami roślinnymi i różnorodnością roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek został już praktycznie przykryty tym podłożem (nawóz Amazonia) przez krewetki, bo same to przenoszą, też zastanawiam się czy piasku poprostu nie zebrać i dosypać podłoża.

 

Będę musiał poprawić `trawniczek` na froncie, wygląda trochę chaotycznie a środkowy hemianthus niechce się zbytnio zakorzenić.

 

Obecnie baniaczek wygląda dość pusto, no ale to moja wina, że podobają mi się głównie przyziemne kirysy, otoski i krewetki amano.

 

Druga parka pielęgniczek ramireza czy zaszkodzi pierwszej ? Niestety podobają mi się i niebieskie i pomarańczowe, nie jestem w stanie wybrać, więc zamieszkają dwie parki.

 

Mam wielką nadzieję, że grupka 12-15x maleństw zdynamizuje akwarium , niestety jestem wybredny i ani czerwone neonki, ani gupiki, ani danio, ani smutne razborki klilnowe mi nie podchodzą.

W tym momencie rozwarzam najbardziej Microrazbora Galaxy lub ERYTHROMICRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za komentarze, zbiornik bardzo ładne dojrzewa,

większość rotali z tyłu dobija już do powierzchni wody, niedługo trzeba się będzie wziąć za przycinkę.

 

Zastanawiam się czy rzeczywiście jest sens instalować w nim jeszcze butlę co2 skoro przyrosty są widoczne.

 

W kwestii kompozycji może na zdjęciach tego aż tak nie widać ale zachowałem złotą proporcję - podstawa korzenia jest przesunięta na lewo.

 

Dodać coś czerwonego , tak myślę, że może jakąś rotalę indica lub ludwigię po lewej stronie.

 

Wszystkie rybki łącznie z pielęgniczkami skupiają się wokół tej białej plaży , siedzą nawet w kupie po 8 ,

czy może się to wiązać ze zbyt małą ilością tlenu ? wydaję mi się jednak ,że nie, wylot filtra delikatnie porusza taflą wody.

 

Mam nadzieję, że Danio erythromicron zaaklimatyzuje się w górnych partiach.

 

Pielęgniczki narazie zero zainteresowania swoją osobą ale są dopiero tydzien w zbiorniku, dam im czas ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Danio erythromicron zaaklimatyzuje się w górnych partiach.

Jest malutki problemik ;) Erythromicron i galaxy jako jedyne z rodzaju danio nie występują w górnych partiach tylko w środkowych. Widać też różnicę w budowie pyska. Wiec nie wiem co za typ przydzielił je do rodzaju Danio :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...