Skocz do zawartości

[240L] ogólne


szymek1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium ma ok 6 miesięcy. jest to moje pierwsze akwarium.

 

napowietrzanie: z filtra

oświetlenie: 8h 2x30W

filtracja: aquaszut senior n1000 bio

obsada:

 

kirysek pstry 5szt

kosiarka 4 sz

bocja wspaniała 2 szt

pielęgniczka ramireza 2+2 szt

gurami dwuplamy 2 szt

neon innesa 31 szt

zbrojnik złoty 1 szt

mastacembelus armatus 1 szt

 

roślinność: nie znam się za bardzo na tym trochę trawy, jakieś anubiasy, trochę wgłębki i jeszcze parę roślin

karmienie: płatki z tropicala + tabletki z tropicala dla kirysków + raz w tygodniu mrożonka

 

proszę o opinie i ew porady

post-4080-13685159553072_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsada:

 

kirysek pstry 5szt

kosiarka 4 sz

bocja wspaniała 2 szt

pielęgniczka ramireza 2+2 szt

gurami dwuplamy 2 szt

neon innesa 31 szt

zbrojnik złoty 1 szt

mastacembelus armatus 1 szt

Akwarium bardzo ładne jak na pierwszy raz ;) Do obsady dokup jeszcze kilka kirysków (tak z 4 -5 nawet), kosiarki 2 sztuki, oddaj bocje, gurami jest to parka :?: jezeli tak do dokup jeszcze 2-3 samice, dokup płeć przeciwną dla zbrojnika oraz oddaj długonosa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bocje mam ze względu na ślimaki. Co do gurami to jest parka ale skoro mówisz żebym dokupił samiczki to dokopię, armatus bardzo mi sie podoba i chciałem mieć węgorka wiec chyba go zatrzymam. powie mi ktoś czym go karmić? i czy normalne jest u gurami "gonienie się", bo moje gonią się bardzo często, może to dwa samce? pani w sklepie mówiła ze parka a zawsze tam kupuje i się jeszcze nie zawiodłem na tym sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bocje na ślimaki to kup mniejsze np. siatkowane albo pręgowane ok. 4 szt. i po za tym wspaniałe też się trzyma w większej grupie. Po to są haremy np. też u gurami żeby samiec rozłożył swoją agresję na kilka samic a nie na 1 więc jak już mówiłem dokup jeszcze przynajmniej 1 ;) I do długonosa to co z tego ze chcesz go mieć bo ci się podoba mi tez sie podoba ale akwarium jest po prostu za małe i nie ma gadania, po za tym trzyma sie je w grupie by nie były zbyt agresywne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...