Jump to content

pyszczaki w 112l


Recommended Posts

Zobacz na akwarium Shema on też ma 112 litrów i tez saulosi

viewtopic.php?f=22&t=7757

Nawet mniej ja bym dał 1 samiec i 3 samice, nie znam się za bardzo na Wielkich Jeziorach ale wiem że są to ryby bardzo terytorialne więc nie warto ryzykować. Po za tym w takim biotopie akwarium 112 litrów to strasznie mało więc taka liczba będzie optymalna chyba że polecą Ci coś jeszcze innego spece w tym biotopie ;)

Link to comment
Share on other sites

Najbezpieczniej to 1+3. wtedy samiec rozkłada agresje na 3saice a one między swoją trójkę, bo inaczej jedna samica mogła by zdominować tą drugą gdybyśmy mieli dwie samice. Ja miałem u siebie wersje z dwoma samcami, ale to zależny na jakie samce się trafi. Ewentualnie można 1+4 ale i tak zawsze będzie tak, że najsłabsza samica będzie miała najgorzej, ale taka już natura pyszczaków i się tego nie zmieni. A jeszcze lepiej zmienić akwarium na większe;P Moje dorosłe stado powędrowało do 300litrów i będzie je dzielić jeszcze z dwoma innymi gatunkami

Link to comment
Share on other sites

A tam skalary tez chodują w 112 l a dla nich to mało i mają sie dobrze nawet sie rozmnażają ,także stworzę jakąs obsadke pyszczaków około 12 szt.i zobacze co bedzie sie działo,bedą to te mniejsze pyszczaki do 12cm.
Link to comment
Share on other sites

No i źle robisz. Chcesz mieć większą ilość pyszczaków to kup se większe akwarium. Są to wymagające ryby pod względem litrażu. U mnie skalary rozmnażały się w 54 litrach ale to nie znaczy że to było dobre zwłaszcza że były tam od małego :oops:

Wiec dlaczego pytasz skoro wiesz niby lepiej (chociaż że jest i tak źle) :?:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...