Skocz do zawartości

Jak najlepiej podawać co2?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nowe akwarium 25 l zamieszkałe przez bojownika. Chcę mu posadzić parę roślin, mam już bacopę, kryptokorynę i anubiasa. Jak najlepiej i najtaniej podawać co2? Za pomocą tabletek? I jak dużo podawać aby nie przesadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd w ogóle ta myśl aby podawać co2. ;)

Aby podawać co2 należy spełnić kilka warunków np:

1-właściwe oświetlenie ,czyli od 0,5 W/l w górę.

2-odpowiednia barwa świetlówek

3-dużo roślin.

viewtopic.php?p=151431#p151431

Węgiel (najczęściej CO2) jest potrzebne każdej fotosyntezującej roślinie. Nie 'otwiera' tego granica 0,5W/l

 

Wszelkie alternatywy butli wysokociśnieniowej są na dłuższą metę nieopłacalne. Najlepiej takie akwa zaopatrzyć w bimbrownię lub EC, o którym wspominasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd w ogóle ta myśl aby podawać co2. ;)

Aby podawać co2 należy spełnić kilka warunków np:

1-właściwe oświetlenie ,czyli od 0,5 W/l w górę.

2-odpowiednia barwa świetlówek

3-dużo roślin.

viewtopic.php?p=151431#p151431

Węgiel (najczęściej CO2) jest potrzebne każdej fotosyntezującej roślinie. Nie 'otwiera' tego granica 0,5W/l

 

Wszelkie alternatywy butli wysokociśnieniowej są na dłuższą metę nieopłacalne. Najlepiej takie akwa zaopatrzyć w bimbrownię lub EC, o którym wspominasz.

A z tej "tabelki" dokładnie widać że bardziej opłaca się dać więcej światła i nie podawać co2 niż odwrotnie ;P

Więc lepiej zwiększyć oświetlenie a dopiero później zacząć podawać co2. Takie jest moje zdanie. Nie opłaca się bawić w bimbrownie jak efekt ma być mierny

Oczywiście a akwarium powinno być dużo roślin bo nawet przy oświetleniu 1W/l ryby mogą się podduszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd w ogóle ta myśl aby podawać co2. ;)

Aby podawać co2 należy spełnić kilka warunków np:

1-właściwe oświetlenie ,czyli od 0,5 W/l w górę.

2-odpowiednia barwa świetlówek

3-dużo roślin.

viewtopic.php?p=151431#p151431

Węgiel (najczęściej CO2) jest potrzebne każdej fotosyntezującej roślinie. Nie 'otwiera' tego granica 0,5W/l

 

Wszelkie alternatywy butli wysokociśnieniowej są na dłuższą metę nieopłacalne. Najlepiej takie akwa zaopatrzyć w bimbrownię lub EC, o którym wspominasz.

A z tej "tabelki" dokładnie widać że bardziej opłaca się dać więcej światła i nie podawać co2 niż odwrotnie ;P

Więc lepiej zwiększyć oświetlenie a dopiero później zacząć podawać co2

Oczywiście a akwarium powinno być dużo roślin bo nawet przy oświetleniu 1W/l ryby mogą się podduszać

Zwiększenie oświetlenia bez dwutlenku węgla będzie stymulowało nie tylko do wzrostu rośliny wyższe, ale i niższe - glony, zatem nie polecam Twojej metody. Węgiel to tzw. supermakro, m.in. z braku skł. pok. dorobimy się glonów. Na skł. pok. (w tym CO2) rośnie zapotrzebowanie wraz ze wzrostem światła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...