Jump to content

Ile rybek do akwarium 45 L ?


Recommended Posts

Cześć . Mam pytanie mam akwarium 45L . Mam w nim 7 molinezji 3 kiryski i glonojada , myśle o dokupieniu parki jakiś rybek np. Głupików żeby mieć jakieś kolorowe rybki a nie tylko czarne ale boje sie że będzie ich zadużo . Ile w zbiorniku 45L można trzymać rybek ??? Bardzo prosze o pomoc .

Link to comment
Share on other sites

Twoje akwa jest za małe dla molinezji tym bardziej jeszcze w takiej ilości jaką masz,dla zbrojnika również zbyt mały litaż. Jakie masz kiryski ? Do tego litrażu to 6 sztuk panda lub pigmeja. Ogólnie trzeba zrobić porządek z obsadą najpierw, molinezje musisz oddać lub sprzedać z kiryskami zrób porządek tak jak pisałem wyżej a potem możesz dokupić gupików myślę że 6 będzie akurat (4 samice 2 samce). Z czystej ciekawości jakie masz rośliny i podłoże w akwa ?

Link to comment
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że aktualna obsada jest zła.

Ani molinezje, ani kiryski (pewnie masz spiżowe lub pstre) ani "glonojad" sie nie nadają do 45L.

Pewnie obawiasz się glonów, stąd ten "glonojad". Niestety muszę Ciebie zasmucić, bo nie licząc tego że zbrojniki nie nadają się do Twojego zbiornika, to one w ogóle nie jedzą glonów ;).

 

Proponuje taką obsadę:

 

10 Paracheirodon Simulans - Neon Zielony

1-2 Neritina Zebra - ślimak żywiący sie glonami ;)

5-6 Corydoras Pygmaeus - Kirysek Pigmej

 

Taka obsada będzie idealna dla Twojego litrażu.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc . Widać co do glonojada to baba z zoologicznego wciskała mi ciemnote . Co do molinezji to miałem najpierw 3 sztuki 1 samca i 2 samice a od 10 tygodni mam 4 sztuku narybku wtym 3 samce więc napewno będe musiał coś znimi zrobić . Kiryski mam albinosy , najpierw był tylko jeden ale ponoć one muszą być w grupie dlatego teraz mam 3 . Baba z zoologicznego chciała jeszcze wcisnąć mi piskorka , naszczeście postanowiłem najpierw coś wiecej się dowiedzieć o tej rybie zanim jom kupie . Roślinek niemam , a jako podłoże drobne kamyki .

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chcesz mieć kiryski polecone przez Pleya to zamiast żwirku kup drobniusi piasek kwarcowy. Żwirek zwłaszcza u tak małego gatunku w przypadku kirysków jest nie wskazany ze względu na ich delikatne wąsiki chyba że bardzo drobniusi rozkruszony i wygładzony (to też ważne żwirek nie może być ostry z uwagi na ich wąsiki) np. bazalt. ale piasek też jest bardziej estetyczny ;)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...