Skocz do zawartości

utrzymanie plaży/drogi z piasku w czystości


adeptmarine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rurka odmulacza zabezpieczona gazą i i gumką recepturką pomysł zaczerpnięty od mcda-p :zamieszany: Nie wyciągniesz wszystkiego z dna ale nie będzie Ci wciągać pisaku.

Tylko po co, ja wsysam cały syf razem z piachem, a braki uzupełniam nowym. Piach jest tani, nie ma sensu kombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka odmulacza zabezpieczona gazą i i gumką recepturką pomysł zaczerpnięty od mcda-p :zamieszany: Nie wyciągniesz wszystkiego z dna ale nie będzie Ci wciągać pisaku.

Tylko po co, ja wsysam cały syf razem z piachem, a braki uzupełniam nowym. Piach jest tani, nie ma sensu kombinować.

Podłoże też jest składnikiem tego małego mikro środowiska jakim jest akwarium, robiąc to ciągle zakłócasz równowagę biologiczną w akwarium, poza tym takie każdorazowe uzupełnianie dna to również stresowa sytuacja dla rybek.

Na samym początku przygody z akwarystyką na dnie pojawiły mi się glony wpadłem na cudowny sposób odessę żwirek wraz glonami i wsypie nowy czyściutki - spowodowałem nieświadomie zaburzenie równowagi i atak okrzemek ... teraz zachowując równowagę w akwarium cieszę się jego widokiem, a przy podmianie nie muszę czyścić nawet szyb (jedynie odmulam dno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakieś dziwne rzeczy wypisujesz, plaża lub droga z piasku to najczęściej zaledwie 10% podłoża, wessanie 30% piasku z powierzchni nie zakłóci równowagi w akwarium, za to jak piasku nie przemieszasz i wytworzą się strefy beztlenowe to można mieć niezły gnój. Poza tym nie napisałem że wsysam cały piach, tylko że uzupełniam braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na strefy beztlenowe mam świderki, a przy okazji zjadają wszystko co opada na dno ( cały ten syf ) to co pozostaje staje się nawozem dla roślin, ile się da zbieram odmulaczem ;) Czy dziwne rzeczy wypisuje, być może, ale skąd mam wiedzieć czy masz plaże w 10% czy 40% powierzchni dna akwarium :zamieszany: Ja tylko zwracam uwagę na to, że wymiana zbyt dużej części podłoża może okazać się równie brzemienna w skutkach jak i słabe odmulanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...