Jump to content

Menu dla mojej obsady


 Share

Recommended Posts

Witam, chciałbym się poradzić co do diety dla moich rybek, aktualnie stosuje różne płatki i tabletki, ale chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych osób co by podawały takim rybkom:

Skalary

Neony czerwone

parka Ramireza

Molinezje

Kiryski

Otoski

 

Akwarium 200 litrów.

Link to comment
Share on other sites

Pytaj się w sklepie zoologicznym,a z tego co wiem to bardzo chętnie to zajadają wszystkie stworzonka w akwarium,a z ryb uwielbiają to jeść paletki.

Ja podaję , to oprócz innych pokarmów dla swoich mieszkańców i oczywiście krewetek.

Link to comment
Share on other sites

Mrożone serca? A dla kogo to by było? I jak to podawać? Postaram się jutro załatwić jakieś mrożonki :)

Dla twoich rybek będziesz musiał chyba dodatkowo rozdrobnić te serca bo mogą sobie nie poradzić z jedzeniem.

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze się dopisze: Taka dieta byłaby mało urozmaicona. Musisz zaopatrzyć się również w pokarm, który zawiera spirulinę. Np. tabletki lub gotowe saszetki. Przydałby się również pokarm wysokobiałkowy oraz wybarwiający. Na dno dla otosków, jest pełno pokarmów typu Pleco's Tabin, mimo że jest on dla zbrojników, wszystkie rybki go chętnie zajadają. No, to chyba wszystko. Nie, jednak nie, :mrgreen: , możesz również kupić Tubi Cubi, Red Mico, FD Brine Shimp itp, z pokarmów liofilizowanych. Możesz podawać również Sera GranuGreen- jest to dieta warzywna. Naprawdę warto - sama taką mam, i wszystkie ryby zajadają a im się płetwy trzęsą. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Rano możesz podawać pociechom suszone, a wieczorem jakąś mrożonkę :)

2-3 pojemniki suszonego, do tego mrożona ochotka, wodzień i serce wołowe i już masz diete cud :)

 

Nie zapomnij o tabletkach na dno

Link to comment
Share on other sites

Witam. Moja dieta dla ryb składa się z ok.95% mrożonek, czasem daję coś suszonego, płatki czy tabletkę. A do tych propozycji myślę że warto dodać żywy pokarm. Wystarczy stara wanna czy inny duży pojemnik np. na działce i już mamy żywe larwy komara, wodzienia czy rozwielitkę... a ryby prawdziwą ucztę.

Link to comment
Share on other sites

Kecak, Twoja dieta jest bardzo zła. Jak powiedział Artyeu, zbyt częste karmienie mięsem (jak karmisz) może skończyć się otłuszczeniem. Może nie widzisz w tym problemu, ale mrożonki można podawać 2 lub 3 razy w tygodniu. CZASAMI :?::!: Dajesz płatki? Pokarmy suszone? One powinny stanowić PODSTAWĘ żywienia ryb, zależnie od ich przystosowań żywnieniowych :!: Wiemy, jak zrobić, by mieć larwy komarów, ale jak byś Ty nie wiedział, karmienie żywym pokarmem może skończyć zgonem ponieważ pokarmy żywe typu ochotka, wodzień, larwa komara mogą nosić w sobie niebezbieczne choroby oraz bakterie. Zjedzone przez ryby potrafią wywołać śmierć.

 

PS. Jaki gatunek ryb hodujesz?

Link to comment
Share on other sites

Witam. Podaję swoim rybkom (gupiki) głównie pokarmy płatkowane, często także tabletki. Jednak ostatnio zauważyłam, że moje rybki niechętnie jedzą. Chciałabym urozmaicić nieco nich dietę, lecz nie wiem jaki pokarm będzie najlepszy.

Link to comment
Share on other sites

I zebrało mi się. Nie watpię że tak jest ale kiedyś w jakiejś prasie wyczytałem że tak można karmić i tak karmię. Kupuję różne mrożonki żeby nie było monotonii (za wyjątkiem serc wołowych i ograniczam ochotkę). A pozatym płatki, suszone krewetki, rozwielitka, rurecznik, granulat dla kirysków i wafelki dla glonojadów. Obsada to skalary, kiryski, zbrojniki i jeden guramin.

Link to comment
Share on other sites

Często stosujesz tabletki, a ile rodzajów płatków? Od jakiego czasu karmisz?

 

Możesz podawać im mrożonki, np. wodzienia (tylko musisz odrobinę posiekać, gupiki mają małe pyszczki.) Albo roślinne. Na rynku jest taka mrożonka- MIX krewetka- groszek, witaminy, spirulina- ryby naprawdę chętnie go jedzą. ;)

Na rynku jest pełno rodzajów- Możesz podawać np. Spirulina Mini Granulat ( saszetcce), Tabletki Sprirulinowe, Vitality&Color Granulat (tropical)(odrobinę trzeba zmiażdżyć), GVG-mix (płatkowany, sera), Tubi-Cubi (Tropical), SuperVit Mini granulat w saszetcce (taki granulacik, super , naprawdę polecam, Tropicala), Suszona Dafnia, Seria: Tetra Pro, Tetra Pro Color, Tetra Pro Vegetable- to takie "chipso-oczka"- trzeba troszeczkę zmiażdżyć), Sera Viformo, Sera VelsChips- Taki dla zbrojników, ale wszystkie rybcie te soczewki chętnie jedzą. Tetra Guppy, Guppy Tropicala ... Możliwości jest naprawdę dużo. Dla gupiczków to głównie pokarm roślinny, ale pokarmy liofilizowane np. (Red Mico, Tubi- Cubi)- też bardzo chętnie zjedzą. Można również podawać mrożone mięsko- byle by nie za często- bo może to doprowadzić do otłuszczenia.

 

Tylko pamiętaj- W środowisku ryby mają stały dostęp do wszystkich składników i witamin. W środowisku zamkniętym (akwa) mogą liczyć tylko na swojego opiekuna. Każdy gatunek ma przystosowania do trawienia pokarmów tylko dla nich. Dlatego niewłaściwa dieta może spowodować spadek odporności na choroby, nawet zgon, oraz otłuszczenie narządów wewnętrznych. ;)

 

 

PS. Kecak- Czy Ty nie rozumiesz? Napisałeś - 95 % to pokarmy mrożone.- A takie karmienie jest niewłaściwe :!:

Link to comment
Share on other sites

Poprostu chodzi o to, żeby mrożonek nie podawać zbyt często. Najważniejszy jest pokarm naturalny, by zapewnić rybom jak najbardziej podobny pokarm, jakim żywią się w naturze. Czy np. razbora klinowa znajdzie w Sumatrze (rzeka) mrożony groszek, spitulinę+witaminy? ;)

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, dobrze. :) Tylko pamiętaj- zmień troszeczkę dietę- na przykład wprowadź więcej granulatu, diety warzywnej, płatków, tabletek. Mrożonki podawaj np. w poniedziałek, środę, piątek, a w niedzielę zrób głodówkę. Między tymi dniami (przy mrożonkach też) podawaj małe dawki różnych pokarmów co dwie minutki. Ogólnie z 2 porcyjki różnych pokarmów+ do pon,śr,czw. dodawaj mrożonek. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...