Skocz do zawartości

Modyfikacja oświetlenia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam akwarium narożne ok 95l z oświetleniem 2x14W T8 Daylight + AquaGlo. Chcę dołożyć dodatkową świetlówkę T5 24W. (stare świetlówki przesuwam w głąb a nowa dłuższa będzie z przodu)

Jaką świetlówkę polecacie do tego zestawu. Chcę żeby akwarium miało dużo roślinek ale nie będzie to typowy holender).

 

Pozdrawiam

lejuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gro-luxem ostrożnie. Jest mocno różowawa. Jeżeli Ci to nie będzie przeszkadzało, to ładnie podbija czerwony. Jeżeli jednak nie chcesz przebarwień to kup daylighta 6500. Druga opcja jest taka, żeby zostawić tą 14 z przodu, a tą 24 dać pomiędzy. Wtedy polecam coś z 10000K albo aquarellę, albo aquastara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zrobiłem na próbę "cięciem kosztów" czyli z tego co miałem. Przymocowałem pod pokrywą w tylnym narożniku świetlówkę kompaktową 12W - 2700K. Oświetliło akwarium trochę na żółto. A swoją drogą to widziałem, że świetlówka FloraGlo na temeraturę barwową ok 2700K więc może będzie dobrze. Mam tylko nadzieję, że nie będę miał wykwitu glonów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj po czterech dniach oczekiwania na sprowadzenie zamontowałem żarówkę filipsa daylight 11W i świeci super kolor jak normalna świetlówka. Bardzo dobrze doświetla narożnik baniaka i całą resztę. Dodatkowo zrobiłem bimbrownię i zobaczymy czy roślinki będą lepiej rosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Trochę nie w temacie, ale na potęgę zaczęły mi rosnąć glony nitkowe. Porastają roślinki. Masakra. Walczę z nimi tabletkami na glony ale kompletnie nie widzę efektów. Może wpuszczę ze 4 otoski żeby pomogły?

Pozdr

Te tabletki to wywal w cholerę,nie dość ,że nic ci nie pomaga to jeszcze mogą zaszkodzić roślinkom.Skoro one działają w jakiś sposób na glony,to tez i na roślinki.Przecież glon to najniższa forma roślin.

A jeśli chodzi o otoski,to też ci nie pomogą.Szukaj przyczyna ich powstawania.

Jeśli możesz to jeszcze raz podsumuj w jednym poście,jakie masz oświetlenie,jaka barwa i widmo światła.Czym nawozisz swoje roślinki.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tego się obawiałem, że ktoś zasugeruje przyczynę jako oświetlenie.

3 miesiące temu zamontowałem świetlówę kompaktową (taką od zwykłej lampy) o temperaturze ok 6700K. Pozostałe oświetlenie to tak jak w początkowej części tego tematu. Dodam, że bardzo nie jest mi na rękę usuwanie tej świetkówki, bo mi bardzo ładnie doświetla narożnik baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...