Skocz do zawartości

Czy może być do 53l


Cytryna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej się nadaję do 53L, tylko są kolejne pytania:

- jaką masz obsadę

- czy chcesz tylko filtrację mechaniczną czy także biologiczną.

 

Miałem ten filtr u siebie przez rok. Gąbkę musiałem czyścić co najmniej raz w tygodniu, a jak miałem przerybienie to nawet dwa razy w tygodniu. Polecałbym do tego akwa kaskadę FZN1 a nawet już FZN2, albo jakiś kubełek. Obecnie u siebie wstawiłem wstawiłem Minikani 120 i skręciłem trochę jego moc. Za dużej pralki nie robi a jego filtracja jest o niebo lepsza i za często nie planuję go otwierać.

 

Jeżeli jeszcze jesteś przed zakupem to doradzałbym filtr zewnętrzny, może są droższe ale o wiele bardziej się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nadaje się ale...Ja również miałam ten filtr i nie polecam, działanie tragiczne, szybko się zapychał a po jakimś czasie wciągnął mi 3 rybki - dwa Kiryski i dorosłego Danio i co najlepsze to rybki wciągał tam w wylot wody, po prostu to śmiegiełko jak później zauważyłam na jakimś paproszku wciągało najpierw go do środka i po chwili wywalało do akwa :zamieszany: . Tak samo zrobił z moimi rybami. Do czasu nowego akwa i nowego filtra musiałam zawinąć go w pończochę co nie wyglądało ciekawie. Badziewie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy filtr ma podany półap litrażowy ten ma 60 - 100 l !!!!

To są dane od producenta, czyli trochę bajki. ;)

Jak dla mnie to 60l to maksymalny litraż dla tego filtra.

Natomiast w 100l to zupełnie go sobie nie wyobrażam.

Bardziej bym proponował [jeśli koniecznie chcesz wewnętrzny] FAN2, lub Aquael Circulator 650+gąbkę.

 

Jeśli nie boisz się trochę naciąć pokrywę i chcesz mieć lepszą filtracje to dołóż parę złotych i kup jedną z kaskad które poleca eskulap-suw [FZN1/FZN2]. Oczywiście można też iść dalej z jakością i kupić kubełek, ale to już większy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena aż tak się nie liczy, przecież chodzi o dobro rybek. Mogłabym poprosić o jakiś konkretny link. A co do akwarium to dopiero zakupuję, a w przyszłości mam zamiar hodować same samce gupików. Ok. 15 sztuk. Czy mógłby ktoś polecić mi cichy filtr? Cena nie gra roli. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...