Skocz do zawartości

Zakładanie Akwarium!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym założyć akwarium.

Kupiłem już Akwarium(54l), filtr powietrza, grzałkę (bez termostatu), żwirek , małe skały, termometr i pokrywę z oświetleniem.

Napiszcie mi co należało by jeszcze kupić, od razu mówię że che żywe roślinki a więc napiszcie mi też jakie roślinki kupic i ile sadzonek?

jeżeli już założę akwa to dajcie też swoje propozycje obsady. :?:

napiszcie tez ile jeszcze będę potrzebował kasy czyli kosztorys. Dzięki Wielkie z góry!

 

EDIT: Dzięki, mam bardzo dobre oświetlenie ale mam możliwość zmniejszenia go, ale chciałbym abyście polecili jakieś roślinko nie wymagające, i cieniolubne. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz na łatwiznę i myślisz, że dostaniesz wszystko na talerzu......no i tak będzie;) Ale nie do końca...musisz się troszeczkę wysilić, poczytać troszeczkę o akwarystyce i zdecydować się na jakim akwarium Ci zależy? Chcesz stworzyć jakiś biotop? Czy ma być to akwarium ogólne? Chcesz wydać trochę kasy czy oszczędzić? Chcesz rośliny wymagające (a co za tym idzie? Odpowiednie oświetlenie oczywiście ) czy raczej cieniolubne?

 

Przydadzą Ci się te linki:

viewtopic.php?f=43&t=6354

viewtopic.php?f=43&t=17372

viewtopic.php?f=43&t=17244

viewtopic.php?f=43&t=6991

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rośliny to i tak by ci tutaj nie polecił sztuczne :roll:

Oświetlenie pewnie masz słabe więc albo przerób lub kup odpowiednią albo hoduj rośliny nie wymygające zbyt dużego oświetlenia. Ja się na ich temat nie wypowiadam gdyż się na roślinach za bardzo nie znam :oops:

Skałki byłoby by dobrze gdybyś napisał jakie. Grzałke kup koniecznie z termostatem ryby nie lubią wahań temperatury.

Co do obsady to np.:

- 1+2 szt. - bojownik syjamski

- 12 szt. - razbora Hengela

lub:

- 12 szt. - neon Innesa

- 6 szt. - kirysek panda

Oprócz tego jakieś ślimaczki i krewetki. Byłoby dobrze gdybyś powiedział jakie gatunki cię interesują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Jeśli chodzi o akwarium to na początek jest ok jako litraż.

2-Oświetlenie jest za słabe,dodaj jeszcze jedną świetlówkę.

3-Jako filtrację proponuję FZN-2,posiada dużą powierzchnię filtracyjną,a co za tym idzie więcej bakterii nitryfikacyjnych.

4-Grzałka jest ok.

Jeśli chodzi o testy to kup sobie tak:

NO2,NO3,NH3,GH,KH,Ph,Fe,PO4.

Co do oświetlenia ,to normalne ,że na noc gasimy światło.Powinno się oświetlać baniaczek tak 10-12 h/dobę

Co do roślin,to wszystko zależy ,od właśnie oświetlenia ,ale też nawożenia jakie będzie stosowane w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ten temat:

viewtopic.php?f=43&t=6354 ? ;)

 

Skoro jesteś początkującym to światło na razie wystarczy. Przy drugiej świetlówce wypadało by już rozważnie nawozić i podawać CO2. Na razie skup się na podstawach, świetlówkę możesz zawsze dołożyć później. ;)

Popieram natomiast wymianę filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ten temat:

viewtopic.php?f=43&t=6354 ? ;)

 

Skoro jesteś początkującym to światło na razie wystarczy. Przy drugiej świetlówce wypadało by już rozważnie nawozić i podawać CO2. Na razie skup się na podstawach, świetlówkę możesz zawsze dołożyć później. ;)

 

 

Ja bym się jednak nie zastanawiał i dołożył jeszcze jedną świetlówkę.0,55 W/L nie jest to jeszcze aż tak wysokie oświetlenie ,przy którym trzeba nie wiadomo jak kombinować,Wystarczy własnoręcznie wykonana bimbrownia i troszeczkę macro i micro,które nie zdobywamy w pewexie,tylko w normalnym sklepie akwarystycznym.Przy 0,27W/L to raczej tylko anubiasy i nie które cryptokoryny będą rosły,nie ma za dużego wyboru jeśli chodzi o ciekawe roślinki cieniolubne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też udzielę kilku porad:

:arrow: Kup jakiś korzeń,dobrze go wygotuj by nie barwił wody.

:arrow: Co do roślinek to ja gdy miałem 15w jak ty,roślinki raczej nie rosły prócz zwartki.Rozrastała się i nie wymagała nawet co2 czy nawozów (dawałem tylko aqua plant).

:arrow: Ja jednak radziłbym dokupić świetlówkę lub panel oświetleniowy ok.10-15w żebyś miał lepsze oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To OK, A morze ja mam możliwość zmiany świetlówki to może zamiast 2 świetlówek wstawię trochę mocniejsza jedną? bo już zmieniałem świetlówki bo pokrywa pochodzi z poprzedniego akwarium,( to chyba nie szkodzi?) a i jak chodzi o baniak to czy dobrze zrobię myjąc go wodą z octem? a żwir wyparzając?

Z góry dzięki za odp.

a i jak chodzi o korzeń to on po wygotowaniu tez będzie lekko barwił jeszcze przez rok, ale słyszałem że można dodać coś do filtru i to się rozpuszcza i odbarwia wodę czy to głupota nie wiem odpowiecie to się dowiem :). a i dajcie jak możecie linki do zdjęć waszego akwarium.

Dzięki za wcześniejsze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a więc po kolei:

 

- co do świetlówki- jeżeli jesteś w stanie dołożyć jeszcze jedną świetlówkę to super. Tylko pamiętaj również o tym, że kupując gotową pokrywę ze świetlówkami- świetlówki w niej są najgorszej jakości i warto je też wymienić. Także zamiast oryginalnej warto jest załorzyc sun-glo albo aqua-glo- w zależności od Twoich wymagań.

 

- co wam przeszkadza barwienie wody przez korzenie? Barwa ta jest spowodowana przez grabniki- o ich właściwościach chyba nie muszę się rozpisywać....

 

- grzałka bez termostatu- to się może zakończyć tragedią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie lała żadnej chemii do filtra,czy w ogóle do akwarium.

Co do korzenia to ja swoje tylko porządnie wyszorowałam szczoteczką pod bieżącą wodą i włożyłam do akwarium.W ogóle nie brudziły wody.

Jeśli chodzi o roślinki to polecam Ci kabombę i elodeę.Według mnie są najlepsze na początek i ładnie wyglądają.Ale to moje zdanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym założyć akwarium.

Kupiłem już Akwarium(54l), filtr powietrza, grzałkę (bez termostatu), żwirek , małe skały, termometr i pokrywę z oświetleniem.

Napiszcie mi co należało by jeszcze kupić, od razu mówię że che żywe roślinki a więc napiszcie mi też jakie roślinki kupic i ile sadzonek?

jeżeli już założę akwa to dajcie też swoje propozycje obsady. :?:

napiszcie tez ile jeszcze będę potrzebował kasy czyli kosztorys. Dzięki Wielkie z góry!

 

EDIT: Dzięki, mam bardzo dobre oświetlenie ale mam możliwość zmniejszenia go, ale chciałbym abyście polecili jakieś roślinko nie wymagające, i cieniolubne. Dzięki

 

viewtopic.php?f=43&t=19567

 

Sklonowałeś się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...