Jump to content

Pielęgnica ramireza


Barwniak
 Share

Recommended Posts

Oczywiście że można. ;)

 

Nie jest to gupik, ale jak zachowasz odpowiednie parametry wody i nie będziesz popełniać "typowych błędów początkujących" takich jak np. wpuszczanie ryb do niedojrzałego zbiornika to nie będzie żadnych problemów.

Link to comment
Share on other sites

Ryba ta zjada głównie pokarm żywy. Zwłaszcza preferuje pokarmy takiej jak: widłonogi, wioślarki, larwy komarów, szklarki, oczliki i doniczkowce. Raczej nie powinniśmy podawać larw ochotek. Bardzo negatywnie na zdrowie tych ryb wpływa podawanie pożywienia słabej jakości, które psuje wodę w zbiorniku. Zazwyczaj karmimy je małymi porcjami (2 razy dziennie). W żadnym przypadku nie można ich przekarmiać.

 

Cytat z http://www.superakwarium.pl/pielegniczk ... id587.html

 

wystarczy :szukaj:

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Z Tropicala np. można kupić specjalne pokarmy dla pielęgnic, przykładowo CICHLID COLOR za którym moje ramirezki przepadają, ale są też i inne. Poza tym nie pogardzą też innymi pokarmami dla "zwykłych" ryb ;)

Ramirezki nie są jakoś specjalnie delikatne, natomiast są wrażliwe na niewłaściwe parametry wody (szczególnie NO2 i NO3). Właściwie, żadna ryba nie czuje się dobrze jak nie ma dobrych warunków w akwarium, ale przy ramirezkach szczególnie trzeba mieć to na uwadze. Jak już zachorują, to trudno się je potem leczy.

Link to comment
Share on other sites

witam :) , ja mam takie pytanie, zakładam nowe akwa 240l, chciałbym mieć w nim Pielęgniczki kakadu, ramirezki i może księżniczki z burundi ;) , w jakich proporcjach mógłbym je trzymać żeby była zgoda?? :?: z góry dzięki za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

Księżniczki nie nadają sie do trzymania z ramirezami, czy kakadu.

Nie dość że jest wielka różnica temperamentów (ramirezy i kakadu życia by nie miały) to takie mieszanie biotopów to już przesada. Księżniczki lubią twardszą wodę.

Link to comment
Share on other sites

aha, ok ja nie miałem w 100% w planie książniczki ;) tylko przypuszczałem :) , w takim razie zostają kakadu i ramirezki :D wiem że na 1 samca kakadu przypadają 3 samiczki, więc ile mogę mieć kakadu i ramirezek w 240l :?::)

Link to comment
Share on other sites

witam mam pytanie co do ramirezek już 2 razy złożyły mi ikrę ale została zjedzona przez inne ryby czy jak będę widział ze coś planują to mogę przełożyć je do innego akwarium gdzie będą same i zęby tam złożyły czy tak będzie ok ??????

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...