Skocz do zawartości

gałezie w akwarium


Gość ciosana83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

można trzymać w akwa np. kawałek pnia z brzozy? jak myślicie jak by to wyglądało?

 

Nie proponował bym ci tego ponieważ świeży pień jak i gałęzie zaczną ci gnić. Do tego będą uwalniały żywicę i substancje chemiczne zawarte drzewie.Dlatego stosuje się stare korzenie usuwa się spleśniałe, luźne części gotuje ewentualnie moczy, ewentualnie się idzie do sklepu i za 30 zł kupuje .Na tym zdjęciu to są właśnie korzenie, a nie gałęzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkaladam tylko znalezione drewno do akwarium bo uwazam ze to strata pieniedzy kupic korzen lub galaz. spokojnie mozna je trzymac w wodzie bez skutkow ubocznych. Galezie ktore wkladalem wyciagalem ze stawow i rzek , potem je parzylem i wkladalem do akwarium. to samo dotyczy korzeni. unikaj tylko drzew iglastych, reszta sie nadaje.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Też prawda... przecież te ze sklepu to różnią się tylko wysoką ceną i nalepką (albo i nawet jej nie ma jak w moim przypadku.

I tak te ze sklepu też trzeba wygotować... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a jakbym znalazła suchy korzeń w parku? albo nawet wyciąć, ususzyć i włożyć do akwarium?

Ja znalazlam duzy korzen, ktory ktos wykopal po wycieciu drzewa. Jest on z drzewa lisciastego.

 

Czesc, ktora odlamalam, byla ciezka, ale takze lekko po bokach miekka. Po ugotowaniu jak sie mocniej przycisnie to mozna odlamac fragment.

Moje pytanie ...jesli ten korzen lezal na powietrzu nie w wodzie...???

Czy moge taki korzen wlozyc do akwarium?

Czy powinnam te miekkie czesci usunac?

Czy nie nadaje sie on wcale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...