Skocz do zawartości

Hmmm co stało się z dawnym forum?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiesz Korcyk, ludzie myślą, że osoba która ma jakąś wyższą rangę ma pojęcie o wszystkim. Niestety ranga nie zawsze równa się wiedzy bo:

-część nabija posty nie wiedząc wiele

- ktoś kto ma wiedzę, udziela porad w wielu podobnych sprawach (jest wyższy rangą mimo, że specjalizuje się w jednej dziedzinie)

 

Na szczęście jest tu trochę osób posiadających ogromną wiedzę i myślę znają swoją akwarystyczną wartość, a wyśmiewanie ze strony innych mu nie wadzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest to troche irytujące, ale nowy użytkownik forum ma za obowiązek zapoznanie się z opcją szukaj, i tematami typu kompendium wiedzy. Ortografia, i interpunkcja to rzecz, którą każdy powinien miec opanowaną, także "czepianie się" moderatorów, w tej kwestii jest uzasadnione.

Fakt faktem, że forum jest jakby opustoszałe. Mnie również dośc długi czas tutaj nie było, z powodu braku laku. Może dotychczasowa formuła gier, zabaw i tematów dla rozrywek się wyczerpała? Może chociaż drobna zmiana np. kolorystyki strony urozmaici coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie teraz zrozumiałem dlaczego większość osób stąd odchodzi i teraz już wiem że nie wszyscy chcą siedzieć w tym syfie. To że forum się sypie nie jest nowością, ale już chyba jest za późno na to aby coś zmieniać. No moderatorzy to na prawdę "jelenie" admina. Dziwie się po co to robicie, jeszcze w czynach społecznych, bez słów wdzięczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za "caps",ale pamiętajmy JESTEŚMY TUTAJ ZE WZGLĘDU NA PASJĘ!!! Od początku ten temat wydawał sie beznadziejny, bo nikt nikogo na siłę tu nie trzyma. Moderatorów też nie (udowodnił to Shem) i nie wydaje mi się żeby osoby czuwające nad porządkiem były jeleniami.... :zamieszany:

 

Wnoszę prośbę o zakończenie tej pustej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama jesteś (przepraszam za stwierdzenie) pusta! Nie chcesz nie pisz tutaj! Jeszcze jakieś problemy masz? Jak sama wiesz nie musisz tego czytać ani pisać w tym temacie. Wszystko. I przez takie posty jak właśnie ty piszesz i w ogóle przez takich userów forum traci.

SHAN : OTRZYMUJESZ OSTRZEŻENIE !!! HAMUJ SIĘ !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traci, ale jak widzę takie głupoty; to mnie trafia, żałosne są takie teorie i twierdzenia.

 

 

Przepraszam za "caps",ale pamiętajmy JESTEŚMY TUTAJ ZE WZGLĘDU NA PASJĘ!!! Od początku ten temat wydawał sie beznadziejny, bo nikt nikogo na siłę tu nie trzyma. Moderatorów też nie (udowodnił to Shem) i nie wydaje mi się żeby osoby czuwające nad porządkiem były jeleniami.... :zamieszany:

 

Wnoszę prośbę o zakończenie tej pustej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ahaed powiedział że temat nie będzie zamknięty i tyle. NIE chcesz? Nie czytaj....

Co nie znaczy, że zaraz nie polecą ostrzeżenia i bany!! Mam nadzieję, że wyraziłem się dostatecznie jasno!!

Osobiste wycieczki to na PW, nie na forum!!

 

 

Reszta za Maziamą. To otwarty temat i proszę się wypowiadać z zachowaniem "poziomu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś robisz bo to lubisz to nie oczekuj za to wdzięczności , Jeżeli nie lubisz nie rób tego i nie dziw się, że ktoś cie nie docenia - pokora dobra cecha charakteru.

Jeżeli ktoś wykonuje swoja pracę dobrze, nie wyliczaj mu co z tego ma lub nie. Widocznie dla niego jest to wystarczające i to jego prywatna sprawa.

Jeżeli ktoś cię pyta o drogę pokaz mu ją, a nie pokazuj paluchem tam jest informacja turystyczna.

Jeżeli coś cię denerwuje użyj argumentów by to zmienić lub zatkać gębę oponentowi.

Jeżeli kogoś obrażasz sam skazujesz się na pozycje przegranego w dyskusji bo brak ci argumentów na poparcie swojego zdania.

Jeżeli masz widzę dziel się nią i bądź mentorem i ciesz się że ktoś się staje lepszym nie oczekuj wdzięczności bo jak ci ktoś doceni to cie to bardziej ucieszy - świadomość swojej wartości nie zniechęci cię mimo przeciwności.

Jeżeli nie masz nic do powiedzenia lub męczy cię pisanie tego samego to nie zachowuj się jak autokrata i najchętniej to byś chciał usunąć temat daj link do tematu pokrewnego, czasem coś jest tak proste, że aż trudne i klapki na oczach nie pozwalają znaleźć odpowiedzi na nurtujący go problem, ale bierz pod uwagę, że to jest proste dla ciebie niekoniecznie dla innej osoby.

Jak słowa piosenki "Róbmy swoje..." ... Panie i Panowie, a będzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

 

 

A ktoś z Was cos robi aby to zmienić ? Jakoś nie widzę ;)

Każdy kto się wypowiada rzeczowo w pozostałych działach tematycznych tego forum ;) tak myślę, co :?:

 

Tak ;). Dobrze myślisz!!

Wypowiadanie się w działach, pomoc innym, porady, dzielenie się wiedzą. A nie wytykanie błędów, robienie "sztucznego szumu" itp. Zamiast wpisywać się tutaj, każdy z Was(w tym i ja), mógł pomóc w jakimś poście. Ale teraz mamy temat rzekę, który i tak nigdzie nie prowadzi. Co się stało z dawnym forum? Hmmm...na dawnym forum nie było tyle tematów tego typu. Każdy się udzielał w postach, był śmiech, czasem drobne sprzeczki i życie na forum się toczyło ;).

Mam rację ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej to czytam, tym bardziej głupi się robię. No ale tak to chyba jest.

 

... mam kilka planów żeby ulepszyć to forum...

To jeżeli masz plan, to może opowiedz nam o nim. Przekonaj użytkowników forum do tych swoich pomysłów właśnie tutaj i teraz. Myślę, że jak przekonasz nas/społeczność do swoich argumentów to może łatwiej będzie przekonać administratora forum (bo przeważnie jest tak że moderatorzy (jak i zwykli pracownicy) wykonują tylko polecenia odgórne) do wprowadzenia ich w życie.

 

...ale chce wiedzieć kto ma takie samo zdanie jak ja...

- ale w czym, że forum się sypię?

 

Wydaje mi się że forum się nie sypię, tylko ludzie którzy siedzą dłużej zniechęcają się do czytania cały czas tego samego. Tak jak napisałeś że na początku nie udzielałeś się tylko chłonąłeś wiedzę która już była na forum. Ta wiedza dalej tutaj jest i dla nowych użytkowników jest bezcenna. Po prostu dla Ciebie nie ma już nic nowego. Wychodzi na to, że w kwestii ogólnej tematu jakim jest akwarystyka, nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic, a ludzie dalej mają takie same problemy jakie Ty miałeś na samym początku. Dla nich/nas jest to wielki problem, a dla Ciebie - który już tyle razy to widziałeś/czytałeś - to normalka.

 

[Myślę że jak byś teraz trafił na forum landkiting - forum keitowe, albo inne forum z tematu który usłyszysz po raz pierwszy, to też będziesz chłoną każdą informację (bo dla Ciebie będzie to nowość) a dla starych wyjadaczy będzie to nudne.]

 

Wracając do tematu:

- podziel się ze społecznością tymi planami i jeżeli są dobre to pewnie znajdziesz zwolenników którzy pomogą Ci je "przepchać" - bo jak już pewnie wiesz, w tych czasach jednostka się nie liczy (chyba że masz kałacha)

- dalej nie wiemy czego ma to zdanie dotyczyć

- jeżeli uważasz że wiesz już wszystko to proszę Cię o pomoc http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=99&t=19565

- jeżeli uważasz że wiesz już wszytko z "ogólnej" akwarystyki i nudzą Cię ciągle te same pytania to może czas wybrać jakieś forum specjalistyczne.

 

Przepraszam za tak długą wypowiedz, ale im dłużej czytam tym bardziej głupi jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj od jakiegoś czasu i już wiem, że raz na kwartał jest burza, po której zawsze zachodzą zmiany z naciskiem na lepsze. Wszyscy rotują. Nie tylko userzy ale i moderatorzy, przyjaciele itd... Wyobraźcie sobie, że ostatnio chciałem się zarejestrować do mojego lekarza w przychodni i pani z recepcji powiedziała, że pani doktor już dwa lata nie pracuje w tym ośrodku i najpierw muszę wybrać nowego lekarza :shock: To dopiero był szok! Jak widać wszędzie jest rotacja. Ludzie w zamkniętym kręgu wcześniej czy później zaczynają zgrzytać.

 

Tak się tylko zastanawiam co autor tematu miał na myśli zakładając temat? Jest kilka opcji, które przychodzą mi do głowy:

- może przed odejściem chce uchylić rąbka tajemnicy jak działa forum underground

- może chce wywołać bunt/masowe przesiedlenia

- może prowokuje do bana, by odwrócić kota ogonem i zrobić z zarządu tych najgorszych

- a może chce zwrócić na siebie uwagę i przed (i tak nieuniknionym) odejściem sobie ulżyć i nawyzywać na wszystkich

- inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie jestem już moderatorem, pozwolę sobie na opisanie moich odczuć odnośnie tego forum.

I na początek mam takie pytanie, KTO TU PODEJMUJE DECYZJE I NA JAKIEJ PODSTAWIE?

W takim razie, jak już jesteśmy przy podejmowani decyzji warto wspomnieć parę słów o administracji forum (nie mówię tu o moderacji), głównym powodem dla którego wszelkie działania rozciągały się w czasie albo w ogóle do nich nie dochodziło jest jedna wielka niewiadoma nieobecność administratora forum, niestety pojawianie się raz w tygodniu na 10minut nie sprawi, że wszyscy poczują się lepiej i gdyby nie grupa moderatorów, która usilnie walczy o swoje prawa i zwiększenia zakresu możliwości to do dzisiaj moglibyście pisać o "chacie" w Rozmowach o wszystkim i o niczym, a konkurs na akwarium Roku moglibyście zobaczyć tylko na innym forum.

Dlatego nie dziwcie się, że moderatorzy was tak krótko trzymają (chociaż i tak na wiele przymykają oko), ale jeśli oni sami są traktowani odgórnie to potem to samo przelewają na forum, chociaż ich anielska cierpliwość i tak prezentuje się na wysokim poziomie. I tu warto wspomnieć, że gdyby nie moderatorzy (do których należałem przed swoją rezygnacją a za pracę jaką wykonałem nie usłyszałem nawet słowa dziękuję od administratora forum) to już dawno nie było by co zbierać i zapanował by chaos. Przeciętny moderator spędza w jednym dniu więcej czasu na forum niż jego właściciel prze cały tydzień, więc coś tu chyba nie gra? Oczywiście każdy się może wytłumaczyć brakiem czasu, no ale halo? Jak ktoś nie ma czasu to chyba nie powinien się za coś zabierać? No albo jak w tym wypadku, może zatrudnić przepraszam za wyrażenie frajerów (do których sam należałem) którzy będą odwalać za niego brudną robotę, a za którą nie usłyszą żadnych słów wdzięczności ani uznania? I to w sumie jest główny powód dla którego zrezygnowałem z pełnionej to funkcji, i podziwiam tych którzy tu wytrzymują (np. maziama) . Podsumowując, Panie adminie, radzę mieć na uwadze, że ta sielanka może nie potrwać już długo.

 

 

Wasz ruch obywatelu.

Naprawdę, nie ma nic gorszego na tym forum z mojego punkt widzenia (i nietylko mojego), niż angażowanie się w cokolwiek i kompletne zero z jakiejkolwiek strony. Starasz się, poprawiasz, radzisz i bez efektu. Starasz się nawiązać jakiś kontakt z adminem tego forum, piszesz długie zdania licząc na sensowną odpowiedź, a w odpowiedzi otrzymując około 3 wyrazy, albo zostajesz zignorowany. Ręce, nogi, wszystko opada i siada. Po czasie nie ma się siły na nic.

 

Pamiętam jak z Ahaedem i Juchą w trójkę zostaliśmy nowymi modami. Było sporo chęci i zapału do pracy, (w między czasie oskarżenia o kolesiostwo) ale z czasem jak już zbyt wiele osób za przeproszeniem sra na Ciebie i na to co robisz. Dochodzą bluzgi na PW, bo ktoś ostrzeżenie dostał w słusznej sprawie i się pogodzić z tym nie może to się odechciewa czegokolwiek. Chcesz dobrze, ale nie możesz nic zrobić. Nic nie zdziałasz. W poczuciu chęci zmian i w nawale bezsilności, w gronie kilku osób[nie będę tu wymieniał osób, ale domyślam się że pójdzie spychologia], durni nic nie robiących, tylko wszczynających kłótnie, które wśród całej reszty naprawdę fajnych ludzi, potrafią jeszcze bardziej zdołować i zniszczyć atmosferę odechciewa się czegokolwiek. Więc postawa Shema wcale mnie nie dziwi. Podziwiam Go, że przez tak długi czas dał radę ogarniać bałagan na forum. Tym bardziej że nie miał prostych działów.

 

Dzięki że byłeś z Nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...