Skocz do zawartości

Hmmm co stało się z dawnym forum?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja uważam, że teraz jest lepiej. Dbanie o poprawność językową wypowiedzi podnosi poziom forum. Każdy szanujący się user chętniej czyta poprawny tekst, którego złożenie nie zajmuje mu pół godziny. Poza tym wypowiedź jest bardziej wiarygodna jeżeli jest napisana bez błędów. Najczęściej błędy popełniają userzy pokroju szkolnego (okolice gimnazjum). Nie zawsze, ale z reguły walą więcej emotek niż tekstu. Moderacja niech dalej tępi i poprawia błędy. Jedyne co mnie frustruje to brutalne czerwone dopiski o jednym ogonku. Ja bym go dopisywał na prawdę w ostatecznych sytuacjach, gdzie jest dużo błędów, lub są one bardzo rażące typu "hoinka" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozilla ich przekupiła, żeby ją reklamowali ;)

Czemu nie mówicie żeby zainstalować google chrome, safari? :D

Też ma słownik i poprawia błędy.

 

A tak na serio to zgadzam się z Łukaszem, że kiedyś było lepiej

ale według mnie to z powodu dużej ilości osób. Wcześniej NirwAnia

mogła poprawiać posty, a nie banować, bo było mało osób i dało

się to ogarnąć. To że jest teraz dużo ludzi oczywiście nie jest złe

(forum musi się rozwijać)ale dawniej był tutaj fajny klimat.

Mówię o trochę dawniejszych czasach niż 6 miesięcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tu stosunkowo od nie dawna,ale widzę że pomału aktywność zanika.Owszem szacun dla adminów za ogarnięcie tego wszystkiego,gdyż mają ciężki orzech do zgryzienia,ale powiem szczerze,że szkoda było by,gdyby to forum i encyklopedia SA miały odejść w zapomnienie.Fajne są konkursy typu akwa roku itp.,ale brakuje tu tego czegoś-zapału zwłaszcza nowych.Nie mówię o zapale do nabijania postów,ale do wzajemnej pomocy.Powinno doceniać się pracę każdego jaką wkłada w swoje akwarium (raz lepsze raz gorsze),ale wątpię by każdy ze ''starych wyjadaczy'' już swoje pierwsze akwarium miał idealne-jeśli jest ktoś taki to na prawdę go podziwiam,gdyż musiał nieźle w tym siedzieć zanim zaczął hodowlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co płakać, że jest gorsze, W każdej dziedzinie życia jest tak samo cykl falowy, często po prostu ktoś kto długo w danej rzeczy się udziela w końcu się wypala i to jest jego problem brak spontanu, zapału itd. i tu powinna się pojawiać nowa krew, która nadaje tempo życia ale go też zmienia, a staremu zawsze się to nie podoba (jak w życiu codziennym staruszki kontra młodzież) najgorzej to się do czegoś przyzwyczaić, stetryczeć i nie chcieć zmian.

Jedyne co mnie denerwuje i denerwowało to hasła w stylu po co pytasz wpisz w google - to pytam po co jest forum? Albo krytykanctwo bez pomysły jak pomóc rozwiązać dany problem, a zarazem na dzień dobry nie zniechęcić nowego forumowicza odejdzie, a błędy pozostaną nie naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co płakać, że jest gorsze, W każdej dziedzinie życia jest tak samo cykl falowy, często po prostu ktoś kto długo w danej rzeczy się udziela w końcu się wypala i to jest jego problem brak spontanu, zapału itd. i tu powinna się pojawiać nowa krew, która nadaje tempo życia ale go też zmienia, a staremu zawsze się to nie podoba (jak w życiu codziennym staruszki kontra młodzież) najgorzej to się do czegoś przyzwyczaić, stetryczeć i nie chcieć zmian.

Jedyne co mnie denerwuje i denerwowało to hasła w stylu po co pytasz wpisz w google - to pytam po co jest forum? Albo krytykanctwo bez pomysły jak pomóc rozwiązać dany problem, a zarazem na dzień dobry nie zniechęcić nowego forumowicza odejdzie, a błędy pozostaną nie naprawione.

-dodam jeszcze że popieram ostatnie linijki wypowiedzi,gdyż google podały np. że mogę mieć kiryski pstre i spiżowe w 54l....... zależy gdzie kto trafi,a forum jest po to,by sobie pomagać.Jeśli ktoś ma dość setny raz to samo pisać-niech nie pisze,może ktoś inny,wytrwalszy pomoże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później w google znajduje się same fora z tematami, w których można znaleźć tylko:

"Było już na forum, poszukaj"

lub:

" :google::szukaj::spam: "

Tak właśnie się dzieje jak jest duża aktywność nowych userów. Najlepiej by napisali to samo w pięciu działach, byle szybko dostać odpowiedź. Nie czytają regulaminu, który akceptują przy rejestracji, a potem burzące:

 

"...za co dostałem ostrzeżenie?"

"...dlaczego nie ma mojego tematu?"

"...dlaczego mój temat jest zablokowany?"

"...dlaczego na moją odpowiedź padło tylko hasło search.php?"

 

Nie po to inni userzy wytężali banie, by płodzić bardzo wyczerpujące kompedia i zbiory informacji na dany temat, by dokładnie pod podklejonym tematem zapytać o kilka rzeczy właśnie z tego opracowania.

 

Nie ma regulaminu - nie ma porządku.

Nie ma porządku - nie ma szanujących się userów.

Nie ma szanujących się userów - początek końca...

 

I tak jest wszędzie. Możecie mówić (userzy z rejestracją 2008/2009), że było lepiej/kameralniej. Było mniej ludzi, wszyscy się znali (przynajmniej spora część), nie było tzw. "dzieci neo" i sielankowo forum się rozwijało. Dzisiaj portal SA ma bardzo wielu userów, jego baza danych jest ogromna i nie ma się co dziwić, że zabrakło miejsca na bezwzględną sielankę (której jednak wg mnie nie brakuje [czat/Rowion]). Każdy znajdzie coś dla siebie, a i wartościową pomoc uzyska w relatywnie krótkim czasie.

 

Amen :aniol_diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Było mnie na forum w czasach o których mówicie, lecz zauważam, że gdy się zarejestrowałem było więcej ciekawych tematów, było co poczytać, wszystko się kręciło dobrze oprócz małych sprzeczek, które kończyły się ostrzeżeniami. Moim zdanie nic dziwnego nie ma w tym, że użytkownicy przenoszą się na nowe forum, to jest moim zdaniem normale, gdyż nowe forum będzie być może lepsze od tego (z szacunkiem dla moderatorów, którzy według mnie dobrze wykonują pracę). Tak jak zacząłem kiedyś było co poczytać, dlatego userzy byli bardziej aktywni ( ja również nie zaglądałem tu długo, bo nie było co czytać ).

A jeżeli chodzi o to kto jest dłużej na forum to jest to nie ważne, bo nowy użytkownik może mieć większą wiedzę od starego usera. No ale aktywność spada, liczba użytkowników maleje i na forum zaczyna panować cisza. Może jest to szansa, aby zacząć budować społeczeństwo forum od nowa ( może znów będzie spokój, bo będzie mało użytkowników, będzie wystarczyło 1-2 modów i nie będzie tak dużo banów i ostrzeżeń, będzie wtedy można ogarnąć forum bez kłótni ).

Moje zdanie jest takie, że trzeba przeczekać kryzys i poczekać aż wszyscy, którym to forum nie odpowiada przenieśli się. Nie matrwmy się, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami, forum powinno pomagać, a nie "wpisz w google", zaraz temat zablokowany i ostrzeżenie. Moderatorzy mogliby napisać w temacie co jest nie tak, żeby to poprawić i było tak jak być powinno. Tematy faktycznie ostatnio na coraz niższym poziomie. Najlepiej było półtora roku temu, było dużo fajnych osób, ciekawe tematy. Jeszcze się wtedy nie udzielałem, ale czytałem i obserwowałem to forum. No, ale to już nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

forum powinno pomagać, a nie "wpisz w google", zaraz temat zablokowany i ostrzeżenie

 

Podaj choćby jeden przykład. Daj link!

 

Za 3promile. Podaj link gdzie taka sytuacja miała miejsce!!

Bo zaczynacie powoli przesadzać i dopisywać sobie jakieś wymyślone rzeczy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów mam rację! Burzą się LENIE, którym nie chce się szukać w google (co to jest bimbrownia, albo czy skalar może pływać w 60 l). Przy tego typu pytaniach to normalnie, że autor zostanie potraktowany emotikoną :google: lub :szukaj: a teraz zgania na forum? :zamieszany:

 

Aluzję kieruję oczywiście do lukasz1992.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powoli staje się jakąś paranoją. Czy aż tak często używa się emotek typu szukaj w google? Ja widziałam odsyłacze ale tylko w oczywistych sprawach, np. jak ktoś po raz setny zakłada podobny temat. Nie rubcie z igły widły. Też nie rozumiem stwierdzania: było dużo fajnych ludzi. A co teraz tacy ludzie wyginęli? Przecież całego życia nie będą siedzieć na forum, mają też inne sprawy. Po kolejne przypływ nowych forumowiczów i ciężkiej pracy moderatorów jest dowodem na to, że forum się rozwija. Zaczyna mnie już wkurzać to psioczenie w stylu: ale to były czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zobaczyć kto się ze mną zgadza, mam kilka planów żeby ulepszyć to forum, ale chce wiedzieć kto ma takie samo zdanie jak ja. Z tymi życzeniami chodzi mi o to że według mnie to lans i podlizywanie się, nic więcej, jak jesteś tak miły złóż życzenia na PW i starczy.

powinien być jeden podklejony temat z życzeniami i tylko tyle, tak jest na innych forach.

 

co do reszty cytatu, powiem tak - jak jest każdy inteligentny człowiek wie, a swoim zdaniem dzieli się przez PW. Znam wielu takich ludzi z tego forum, w dodatku fachowców w swojej dziedzinie. Powoli wycofują się z życia tego forum i ja również. Łukasz też miałem ambicje kiedyś i chciałem coś zmieniać, ale to na nic. Jest tutaj wystarczająca ilość ludzi, pewna grupa która swoją mentalnością nie pozwala na wprowadzenie zasad które kierunkowałyby forum pod stricte akwarystyczne tematy. Zamiast tego więcej tu o życiu prywatnym, love story itd. A pierwotnie czat miał ten problem rozwiązać, teraz ci sami ludzie tłumaczą, że nie ma nic złego w takich czy innych tematach, pomimo tego, że pół roku temu uspokajali - czat jest po to, żeby nie tworzyć forum o ludzkich potrzebach i problemach tylko o akwarystyce. Nic nie zmienisz. Taka charakterystyka tego forum. Nie podoba się - zmień je, jak większa liczba ludzi ze starych dobrych czasów :)

 

dla uspokojenia dodam, że na innym forum panuje zakaz używania słowa "problem" w zdaniu tytułowym wątku i dostajesz ban :) ale wystarczy synonim - usterka, coś nie tak itd i jest cacy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie kumam, o co chodzi - niektórzy zachowują się tu jak słuchacze Radia Maryja, którzy z obrzydzeniem oglądają masońskie TVN24 i narzekają, że redaktor Kuźniar miał niewyprasowana koszulę. Forum opiera się o dobrowolność uczestnictwa; nikt nikogo tu nie trzyma na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam temat się wyczerpał, dyskusja jest już z deka jałowa.

Post został założony, ludzie wyrażają swoje zdania lub co ich denerwuje. Jaki sens widzicie aby ktoś wyszukiwał dowody i udowadniał że jest wielbłądem lub nie, że jest coś częste lub to tylko margines. Coś cie może zdenerwować za pierwszym razem nie musi to być "recydywa".

Jeden ma takie zdanie drugi takie nie musimy się nawzajem przekonywać że " czarne jest czarne..." że tak pojadę po bandzie cytatem skoro wspomniano o pewnej rozgłośni rajdowej :lol:

Forum jest dobrowolne (zgadzam się z tym mi to forum pasuje) ale każdy ma prawo do wypowiedzenia swojego zdania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie jestem już moderatorem, pozwolę sobie na opisanie moich odczuć odnośnie tego forum.

I na początek mam takie pytanie, KTO TU PODEJMUJE DECYZJE I NA JAKIEJ PODSTAWIE?

W takim razie, jak już jesteśmy przy podejmowani decyzji warto wspomnieć parę słów o administracji forum (nie mówię tu o moderacji), głównym powodem dla którego wszelkie działania rozciągały się w czasie albo w ogóle do nich nie dochodziło jest jedna wielka niewiadoma nieobecność administratora forum, niestety pojawianie się raz w tygodniu na 10minut nie sprawi, że wszyscy poczują się lepiej i gdyby nie grupa moderatorów, która usilnie walczy o swoje prawa i zwiększenia zakresu możliwości to do dzisiaj moglibyście pisać o "chacie" w Rozmowach o wszystkim i o niczym, a konkurs na akwarium Roku moglibyście zobaczyć tylko na innym forum.

Dlatego nie dziwcie się, że moderatorzy was tak krótko trzymają (chociaż i tak na wiele przymykają oko), ale jeśli oni sami są traktowani odgórnie to potem to samo przelewają na forum, chociaż ich anielska cierpliwość i tak prezentuje się na wysokim poziomie. I tu warto wspomnieć, że gdyby nie moderatorzy (do których należałem przed swoją rezygnacją a za pracę jaką wykonałem nie usłyszałem nawet słowa dziękuję od administratora forum) to już dawno nie było by co zbierać i zapanował by chaos. Przeciętny moderator spędza w jednym dniu więcej czasu na forum niż jego właściciel prze cały tydzień, więc coś tu chyba nie gra? Oczywiście każdy się może wytłumaczyć brakiem czasu, no ale halo? Jak ktoś nie ma czasu to chyba nie powinien się za coś zabierać? No albo jak w tym wypadku, może zatrudnić przepraszam za wyrażenie frajerów (do których sam należałem) którzy będą odwalać za niego brudną robotę, a za którą nie usłyszą żadnych słów wdzięczności ani uznania? I to w sumie jest główny powód dla którego zrezygnowałem z pełnionej to funkcji, i podziwiam tych którzy tu wytrzymują (np. maziama) . Podsumowując, Panie adminie, radzę mieć na uwadze, że ta sielanka może nie potrwać już długo.

 

 

Wasz ruch obywatelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnym odruchem (niestety) człowieka jest szukanie winnego całej sprawy. Może zamiast użytkownik zwalać winę na moderatora, moderator na administratora, a administrator na swojego "szefa", każdy zastanowiłby się co JA osobiście wnoszę do tego forum, żeby było przyjazne, czytelne i miłe dla każdego...?

Nie jest sztuką powiedzieć "Ale tu macie bałagan, nie ma kto tego posprzątać...?".

Sztuką jest widzieć bałagan, którego się samemu nie zrobiło i dobrowolnie się wziąć za jego posprzątanie, dla dobra ogółu, a przy tym nie narzekać.

W końcu robi się to dobrowolnie, czy nie...?

Jak chce się mieć swoje "wymarzone" forum, to się bierze czynny udział w jego "tworzeniu".

A jak się tylko "stoi" i wytyka błędy, to jaki z tego pożytek...?

Każda społeczność ludzka jest jak nieoszlifowany diament. Pod lupą widać tylko rysy i pęknięcia (które zresztą są czymś naturalnym). Ogarnij wzrokiem całość kamienia, a będzie cieszył twoje oko. Zamiast więc wytykać "rysy", lepiej spojrzeć na ogół pracy, jaka została włożona w to forum.

A jeszcze więcej satysfakcji, jak cząstka tej pracy będzie od każdego z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...