Skocz do zawartości

Hmmm co stało się z dawnym forum?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stare powiedzenie- kiedyś było lepiej, sprawdza się chyba i w tym przypadku :(

Pamiętam dawne forum, chyba jak jeszcze nie byłem zarejestrowany i tylko oglądałem.

Tematy takie jak: (o ile dobrze pamiętam) Fotochui, wiosna czas romansów itp. gdzie spokojnie pogadałeś z każdym i o wszystkim, gdzie moderator (nirwania), nie robiła wyrzutów o ortografie i interpunkcje. Po prostu poprawiała, przenosiła i nie miała żadnych problemów, nie rzucała banami i ostrzeżeniami. Ahh i użytkownicy adriano, ciociakazia, patrycja, shaniqa (ta dawna), największy ekspert forum kirysek. Wszyscy akwarium mieli jakie mieli, nawzajem sobie doradzali nikt się nie śmiał i nie wymądrzał. Stare dobre czasy tego forum według mnie minęły bezpowrotnie, niestety. Później jeszcze jako tako, otworzono czat i zapanował szał. Wtedy fajnie pogadałeś z mei, juchą, ahaedem, TDC (jak jeszcze nie byli modami) no i ówczesnym guru kiryskiem. Teraz? Co tu dużo gadać... nie ma o czym gadać... Co jeden to większy ekspert (nie powiem, dużo osób ma bardzo dużą wiedzę), jeden poucza drugiego. Moderator usunie posty da bana i spokój, ale czy o to chodzi? A teraz uwaga! Największy szał ostatnich miesięcy, życzenia na imieniny, na urodziny, na rocznice ślubów. Ludzie opamiętajcie się, czemu to ma służyć? Na prawdę obserwuję podobne fora i żadne nie idzie w takim słabym kierunku. Powstało nowe forum i wszyscy się tam przenoszą, oczywiście są tu i tam, ale po co? Teraz każdy może sobie zadać pytanie: Czy forum rozwija się prawidłowo? A to zależy od nas chyba. Ogólnie temat pewnie długo nie przetrwa i szybko zostanie zablokowany, w sumie po problemie. Ja osobiście się za nie długo stąd wyniosę, nikt płakał za mną nie będzie, ale chcę tylko powiedzieć że to forum schodzi na psy. Owszem, porządek jest, moderatorzy wykonują solidnie swoją robotę i wszystko się kręci według regulaminu. Ale to chyba nie jest forum sejmu, tylko akwarystyczne. Ave śp. dawne forum. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Łukasz, ja też czasem mam żal.Forum od jakichś 6 miechów (jak nie więcej) po prostu się sypie.

To że mody pracują, banują,warnują itd to bardzo dobrze ! znaczy że forum pracuje, ale powinno być bez przesadyzmu.

Rzucanie się o a-ą , czy o to że jest przerwa po znaku interpunkcyjnym jest naprawdę dziwne, na innych forach tego nie ma, dlatego ludzie się na starcie zniechęcają do SA.

Ludzi coraz mniej sie wypowiada, tym bardziej że "kawał" naszej forumowej "ekipy" przerzuciła się na nowo założone inne forum ... Brak słów

Łukasz, łącze się w bólu, również tęsknie za starym dobrym SA.... :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz niestety ma racje :(. Co do czatu, urodzin i imienin nie mam nic :P. Szkoda że tak się dzieje :(. Powiem szczerze że teraz to na innym forum siedzę nie tu (powodów nie muszę mówić). Kiedyś forum było lux ale teraz każdy się wymądrza, każdy ma do kogoś pretensję. Dużo fajnych ludzi już tu nie zagląda co jest minusem :(. Myślę że trzeba coś z tym zrobić :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem. Co proponujesz - żeby ktoś sterował tym forum tak, aby rozwijało się w pożądanym przez Ciebie kierunku? To userzy nadają kierunek rozwoju, jakość merytoryczną i atrakcyjność. Proponujesz, żeby userzy mieli zakaz udzielania na innych forach? Chcesz decydować, jaki wątek ma prawo bytu w Hyde Parku?

 

Zostań adminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy szał ostatnich miesięcy, życzenia na imieniny, na urodziny, na rocznice ślubów.

To jest właśnie wolność wypowiedzi że każdy pisze o czym chce.

Sam się w takich tematach zwykle nie wypowiadam. Jak kogoś dobrze znam to wole osobiście złożyć życzenia, albo postawić prawdziwe piwo. A jak ktoś chce na forum, nie mam absolutnie nic przeciwko. ;)

 

Co do banów i ostrzeżeń. Odkąd nie wdaję się w pyskówki i nie staram się ich wywoływać narzucając innym na siłę własnego zdania, to nie dostałem ani jednego ostrzeżenia [a wcześniej było ich sporo]. Tu chyba problem nie jest z modami tylko z userami ;)

Jak chodzi o ortografię i "ĄĘ" - fakt, gdzie indziej przepisy są mniej restrykcyjne. Już kiedyś był chyba nawet o tym osobny temat.

 

Moim zdaniem forum żyje i ma się dobrze - może nie świetnie, ale dobrze. To naturalne że niektórzy starzy użytkownicy odchodzą, ale na ich miejsce pojawiają się przecież nowi - nikt całe życie nie będzie siedział na forum... ;)

Szkoda tylko że wielu z tych nowych [co nie znaczy niedoświadczonych] szybko rezygnuje...

 

PS: Dodam coś od siebie co mi nie za bardzo pasuje:

PODKLEJANE TEMATY MAJĄ CHARAKTER WYŁĄCZNIE INFORMACYJNY(konkretne pytania, konkretne odpowiedzi), WSZELKIE INNE TREŚCI NIE MAJĄCE CHARAKTERU INFORMACYJNEGO, BĘDĄ KASOWANE.

Taka informacja jest w każdym kompendium. Moim zdaniem powinno to wyglądać tak:

Pierwsza i może druga strona - suche encyklopedyczne informacje, takie jakie są obecnie.

Dalej powinny być prowadzone swobodne rozmowy i dyskusje na dany temat związany z danym kompendium [lub raczej danym gatunkiem]. Ten obecny przepis konkretne pytanie - konkretna odpowiedź trochę to blokuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3promile jeżeli przechodzisz sobie na tamto forum to idź i pisz z innymi użytkownikami, akurat nie wiesz o co mi właściwie chodzi bo nie jesteś tu od tak dawana jak ja. Chcę zobaczyć kto się ze mną zgadza, mam kilka planów żeby ulepszyć to forum, ale chce wiedzieć kto ma takie samo zdanie jak ja. Z tymi życzeniami chodzi mi o to że według mnie to lans i podlizywanie się, nic więcej, jak jesteś tak miły złóż życzenia na PW i starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A o co chodzi z innymi forami? Sam się udzielam na kilku, hmmmm......policzmy:

3x fotograficzne

5x akwarystycznych

1x audio

2x motoryzacyjne

1x z kotami :P

 

To tak na szybko, z tego co pamiętam. Więc czy to, że pełnię tutaj funkcję moderatora świadczy o tym, ze powinienem zrezygnować z pozostałych :zamieszany: ?

Jakaś dziwna teoria :roll:

 

 

A co do tematów z życzeniami itp, to zwróć uwagę na nazwę tego działu: viewforum.php?f=33 ;).

 

... Później jeszcze jako tako, otworzono czat i zapanował szał. Wtedy fajnie pogadałeś z mei, juchą, ahaedem, TDC ...

:D A teraz się już nie fajnie ze mną gada jak zostałem modem? :D Nie popadajcie w skrajności ;) .

 

 

Stare powiedzenie- kiedyś było lepiej, sprawdza się chyba i w tym przypadku :(

Pamiętam dawne forum, chyba jak jeszcze nie byłem zarejestrowany i tylko oglądałem.

Tematy takie jak: ....

To Wy tworzycie forum. Wy zakładacie tematy. To od Was zależy "poziom" forum. Wiedza jaką można tu zdobyć itp. Masz pretensje, że wiele osób odeszło. Hmmm....a może przeszli na bardziej "tematyczne" fora,np: nirwania? A może nie mają już tyle czasu aby tutaj być,np: shadow2525,kirysek. Logując się tutaj, nie podpisujesz "kontraktu" na całe życie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3promile jeżeli przechodzisz sobie na tamto forum to idź i pisz z innymi użytkownikami, akurat nie wiesz o co mi właściwie chodzi bo nie jesteś tu od tak dawana jak ja. Chcę zobaczyć kto się ze mną zgadza, mam kilka planów żeby ulepszyć to forum, ale chce wiedzieć kto ma takie samo zdanie jak ja. Z tymi życzeniami chodzi mi o to że według mnie to lans i podlizywanie się, nic więcej, jak jesteś tak miły złóż życzenia na PW i starczy.

Aha, czyli mam się zamknąć, ponieważ ty jesteś tu dłużej? I masz prawo decydować, na którym forum mam się udzielać oraz komu składać życzenia? Melisy się napij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem odmiennego zdania. Forum od jakiś sześciu miesięcy mocno wzbogaciło się merytorycznie. Powstały nowe fora, podfora, które skutecznie porządkują bałagan. Powstały archiwa forów. W każdym forum znajdziesz podklejone tematy, które skutecznie hamują/ograniczają spam. Przez zaostrzenie regulaminu znacząco spadła populacja dzieci neo, którzy mają z reguły jedno pytanie, a jak dziesięć osób podpowiada co zrobić to i tak zrobi po swojemu. Nie potrzeba tu takich "śmieciarzy". Jest ład, porządek i harmonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego, że raczej przeglądam to forum niż się na nim udzielam, to pozwolę sobie wtrącić też moje zdanie. Odnośnie przejżystości i przydatności forum to nie mam zastrzeżeń. Wiedza merytoryczna i doświadczenie niektórych użytkowników jest tylko do pozazdroszczenia. Co się zaś tyczy tematów pobocznych to osobiście jestem zdania, ze forum akwarystyczne jako takie powinno zawierać tamaty związane z akwarystyką. Pozdrowienia, życzenia i podziękowania mogą być skladane w innej formie i w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się wypowiem pozytywnie. Forum jest bardzo rozbudowane i panuje tu przyjazna atmosfera. Można pogadać o wszystkim i o niczym ;). To mi się podoba. Co to poprawiania błędów też jestem za. Jest czysto, przejrzyście, na prawdę nie narzekaj. Jak patrzę na inne fora i "próbuję" rozszyfrować co jest napisane to zwyczajnie wychodzę. Sama też jestem na kilku forach: akwarystyka, forum o psach, szczurach, roślinach i jedno takie śmieszne społeczne ;). Nie chwaląc się sama jestem modem na forum ogrodniczym i tam też kilka dziewczyn ma pretensje, że poprawiam błędy, zamykam tematy itd. :roll: . Widzę, że na każdym forum znajdzie się osoba, której porządek przeszkadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "rozmów o wszystkim i o niczym" nie rozumiem pretensji... Jest dział, posty w nim pisane nawet z życzeniami nie są spamem. Takie samo oburzenie powinno dotyczyć wszystkich tematów w rowion-ie bo nie są na temat akwarystyki. Podobna sytuacja jest z czatem. Tam też nie zawsze piszemy o akwarystyce. To co usuwamy czata, bo jest nie merytoryczny? Nie, bo to kolejna rzecz przeciw śmieceniu na forum. Czasami o pierdoły lepiej zapytać na czacie i mieć od razu gotowca niż setny raz pisać o tym samym. Dodatkowo chcę podkreślić, że posty w rowionie nie są naliczane! Chcecie czytać tylko posty akwarystyczne? Nie ma problemu jest ponad 100000 postów do przeczytania (na temat). Jak przeczytasz wszystko to zajrzyj z nudów do rowionu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też jest ok.A poprawianie błędów,jestem jak najbardziej za.Drażnią mnie tak jak wielu innych.Czasem wychodzą takie hieroglify w wypowiedziach,że nie wiadomo o co chodzi.A wystarczy włączyć opcję poprawiania błędów,jest coś takiego w każdym kompie.Co do ostrzeżeń,i bardzo dobrze,że są.Dla mnie,szkoda czasu na pyskówki.W takim wypadku,albo w ogóle się nie wypowiadam,albo staram się delikatnie,kulturalnie powiedzieć komuś,że jest głupi.Mnie to forum bardzo dużo dało,bo byłam kompletną ignorantką w sprawach rybek.I nie raz mnie skrytykowano,ale się nie obraziłam,tylko wyciągnęłam odpowiednie wnioski.Ostatnio też mnie "objechano" za żwirek jaki mam w akwarium i jakoś świat się nie zawalił.W sumie przecież nikt nikogo nie zmusza do bycia tu.A co do zrażania nowych forumowiczów-no jeżeli się mówi osobie jak krowie na rowie,a ona 16-ty raz to samo,to ja przepraszam.Ja nie jestem tu długo i jakoś się nie zraziłam,wręcz przeciwnie.I chętnie tu bywam każdego dnia.To tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten temat.... :zamieszany:

 

Jeżeli komuś/autorowi nie podoba się forum to przecież może je zmienić na inne-lepsze. Po co ta dyskusja? Ludzie stąd znikają, rzadziej się pojawiają bo może mają swoje sprawy, nie mają najzwyczajniej czasu i nie mają ochoty spędzać życia przed komputerem ?

 

Forum wiele mi pomogło wiele się dzięki niemu nauczyłam i dzięki tej wiedzy mogę czasem pomóc innym, więc raczej trzeba w tej sytuacji pokornie się "pokłonić" a nie narzekać.

 

Co do ortografii: POPIERAM WYTYKANIE I POPRAWIANIE BŁĘDÓW. A zazwyczaj kto się najbardziej o to pieni? Ten kto jest analfabetą i nie potrafi się wysłowić ;)

 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ok, takie wasze zdanie, ja tylko mówię jak było kiedyś, a jak jest teraz.

Kiedyś pewnie nie było tylu mod-ów a że forum się rozrosło to i mod-zi doszli. Jakby nie Oni to byłby tu niezły bałagan, popatrz ile jest postów. Sama na swoim forum zwalczyłam niedawno problem braku mod-a: posty pomieszane, galeria z chorobami więc na prawdę cieszę się, że jest porządek. A Ty się nie denerwuj tylko dostosuj ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kiedyś" zostawmy przeszłości.Teraz jest teraz.Jeśli komuś nie pasuje to przecież jest tyle cudownych forów,np.Nasza Klasa gdzie można się polansować,pokazać jakie auto się ma,nie szkodzi,że za tydzień zniknie...itp,itd.Ludzie,przecież nikt Was nie trzyma tu na siłę.Drażni mnie takie szukanie sensu dziury w tyłku...Skończyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że ludzie na forum się zmieniają ale czy to powód do popadania w skrajności? Ja też długo siedzę na forum. Nie udzialałam się może aktywnie przez cały czas ale dużo obserwuję. Teraz jest po prostu inaczej. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Przecież teraz też jest dużo sympatycznych osób. Nie można zapominać, że to my tworzymy forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano ze zmieniło się forum od jakich 6 miesięcy a ja tyle czasu już tu jestem więc się zastanawiam czy to nie moja wina :zamieszany:

Nie no na poważnie przez ten czas nic nie zauważyłem bo jestem krótko i nie mam porównania wcześniej wchodziłem jako gość i przeglądałem różne tematy. Faktycznie co mie drażni to czepianie się modów za drobne błędy ortograficzne :roll: inni nabijają posty itp. a ty "o co to nie masz mozilli ą powinno być a nie a dostajesz bana spaduwa dziękuje do widzenia" Działa to więc jak nasza policja łapiąc największych hakerów podczas gdy na wolności są dalej no np. mordercy :roll: Może się nie którym śpiesz i nie maja czasu na poprawianiu wszystkich błędów podczas gdy ukochana siostrzyczka zgania cię z komputera ;) To jest moje zdanie mam tylko do tego zastrzeżenie a do reszty nic nie mam bo jak mówiłem jeszcze nie zauważyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem się co do ortografii...

Ludzie, czy wy nie umiecie pisać po polsku :?:

Większość z was uważa się za wielkiego Polaka, patriotę. Żeby móc tak na siebie powiedzieć trzeba spełniać wiele warunków, a jednym z nich jest pisanie poprawną polszczyzną, czyli szanowanie własnego języka. Gdyby każdy z was tak na prawdę szanował Polskę wziąłby do ręki słownik ortograficzny i trochę poczytał... Ortografia naprawdę nie jest taka trudna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się staram pisać bez błędów ortograficznych ale co poradzę na błędy interpunkcyjne. To zawsze przez nie mam 3 za pracę klasową z polaka :evil: Mozilka tego nie wyświetla tak jak ortografów. O proszę ile już razy poprawiłem bo mi wyświetliła ;)

A po za tym nie wiem czy ktoś wie ale język polski jest najtrudniejszym językiem na świecie :roll::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...