Skocz do zawartości

Bimbrownia firmy Red Sea-przeróbka dyfuzora


Abracadaver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :P

 

Mam pytanko... czy ten zestaw będzie odpowiedni dla mojego 84L czy może za mocny ? Nigdy nie używałem butli.... jeśli nie ten to może jakiś inny lepszy ?

pisze na nim ze od 100l ... więc ...

 

I jeszcze jedno na jak długo starcza taka 500g butla ?

 

Link:

http://www.zooplus.co.uk/shop/fish/tech ... jbl/145206

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

U mnie butla 500g w 54l akwarium starcza na 3 miesiące.

Lepiej wyjdzie jak poszukasz coś "normalnego" . Takie zestawy są tanie w zakupie, ale drogie w użytkowaniu.

To co pisze na opakowaniu, a to co wychodzi w praktyce to dwie różne rzeczy ;) . Spokojnie możesz to dać do 84l ;) (mając oczywiście dobrane oświetlenie itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za porady :)

 

Jednak byłem dzisiaj w moim s. akwarystycznym w którym się zaopatruję (60km ode mnie :( ) i znalazłem bardzo ciekawą bimbrownię wyprodukowaną przez firmę Red Sea ... posiada ona unikatowy dyfuzor mechaniczny... jeszcze takiej nie widziałem lol :P

Dzięki temu dyfuzorowi jej wydajność rośnie... na opakowaniu pisze że można ją stosować do akwariów o pojemności max. 160L :shock: .... gdzie na zwykłych bimbrowniach zalecają około 70l max..

 

Załączam zdjęcia tej bimbrowni żebyście mogli sobie obejrzeć ten wynalazek... muszę przyznać że ten dyfuzor jest pomyślany... zobaczymy jak będzie w praktyce, dzisiaj ją wystartowałem więc trzeba poczekać 24h żeby zacier zaczął działać...

 

Była dwukrotnie droższa niż zwykłe bimbrownie (40 funtów) więc mam nadzieję że nie wtopiłem kasy i ten dyfuzor jest coś wart :lol:

 

Zdjęcia:

post-5589-13685159537545_thumb.jpg

post-5589-13685159538193_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No więc przerobiłem troszkę dyfuzor zakupiony z bimbrownią firmy Red Sea :P

 

Potrzebne materiały to w sumie tylko odmulacz z grubą średnicą rurki, wężyk no i mocowania od jakiegoś filtra ...

 

celem tej przeróbki było zmaksymilizowanie rozpuszczania CO2 w wodzie, działa to na tej zasadzie że od spodu gdzie jest wylot rurki umieszczamy wężyk od bimbrowni, silniczek dyfuzyjny u góry, zasada działania jest prosta.... duże bąbelki lecące od dołu są rozbijane na mniejsze przez prąd wody znajdujący się w rurce który jest wytwarzany przez silniczek dyfuzyjny pracujący u góry, rurka jest uszczelniona także gaz nie ma możliwości wylecieć górą, pomaga temu też prąd pionowy wytwarzany w rurce... siłą rzeczy CO2 musi się rozpuścić bo nie ma gdzie uciec, jedyne wyjście CO2 jest u dołu rurki gdzie może się wydostać tylko w postaci rozdrobnionej.

 

Moim skromnym zdaniem to najlepsza metoda na prawie całkowite rozpuszczenie CO2 z bimbrowni w wodzie, ponieważ bąbelki nie mogą uciec do góry więc muszą się rozpuścić.

 

 

Pomysł krążył już po sieci dosyć długo więc może ktoś z was już używa czegoś podobnego.

 

Załączam filmik video żebyście mogli zobaczyć jak to działa w praktyce.

 

Prosiłbym także o wasze komentarze na ten temat i ewentualne uwagi co do tego pomysłu..

 

Pozdrawiam serdecznie :P

 

Link:

http://www.youtube.com/watch?v=jT11odk48zo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...