Skocz do zawartości

czy mój mieczyk jest w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie zasadnicze - jakiej wielkości masz akwarium i czy masz co zrobić z odchowanym narybkiem.

 

Masz tam tylko jedną samiczkę? Mieczyki trzymamy w haremach [na jednego samca powinny przypadać przynajmniej dwie samiczki].

 

Mieczyki rodzą mniej więcej co miesiąc. Zależy to od wielu czynników [np. temperatury wody]. Trudno powiedzieć dokładnie kiedy urodzi. Nie ma bardzo powiększonego brzuszka i plamka ciążowa jest jeszcze bardzo mała więc myślę że nieprędko. ;)

 

Przebieg ciąży i symptomy "przedporodowe" masz opisane w kompendium o zmienniakach plamistych [ryby bardzo blisko spokrewnione z mieczykami i wszystko wygląda u nich identycznie] z mojej sygnaturki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak mam 2 zbiorniki jeden 54l a drugi 19l i narybek chce zostawić w tym 19l...mam 2 samce i 3 samiczki jeżeli chodzi o mieczyki...

 

a tak w ogóle obejrzałem sobie twój filmik [Film] Tetra - Urządzenie i pielęgnacja akwarium. [Poradnik] hehehe dużo zaległości nie patrząc nawet na specyfiki.... ale o czynności :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małe akwaria... mieczyki to ryby dorastające do bardzo dużych rozmiarów [do 14cm, czyli dużo dużo więcej niż te podrostki które można kupić w sklepach].

Potrzebują przynajmniej 112l, w 54l/19l nie zapewnisz narybkowi prawidłowego rozwoju i podobnie jak dorosłe osobniki będą karłowacieć...

 

Zamiast mieczyków możesz hodować [wspomniane wcześniej] zmienniaki plamiste. Bardzo podobne ryby, ale osiągają mniejsze rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...