Skocz do zawartości

przechowywanie wody na podmiany


nyq20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepuszczam wodę przez kationit aby obniżyć jej KH do 4-5 stopni. Taką czynność wykonuję raz w tygodniu, dzień przed podmianą wody. Mam w związku z tym pytanie. Czy jeśli zmiękczoną już wodę przetrzymam w bańkach 5-cio litrowych przez tydzień w chłodnym i zaciemnionym miejscu (dla oszczędzenia sobie pracy do jednego razu na 2 tygodnie) to czy jej właściwości po tygodniu będą odpowiednie do podmiany? Chodzi mi głównie o rozwój jakiś groźnych bakterii itd. Dodam też, że bańki są po wodzie demineralizowanej.

Sądzę, że można tak przetrzymywać, ale wolę się upewnić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmiękczoną wodę trzymam przez tydzień w zasłoniętym akwarium 25l (w temperaturze pokojowej) i nie mam z nią żadnych problemów.

Ty pewnie nie - ale trzymanie tak długo wody mija się z celem podmiany na świeżą wodę. Wiaderko czy plastikowa bańka to nie studnia, jezioro czy lodowiec gdzie woda w naturalnych warunkach pozostaje świeża, woda po prostu też się starzeje. Zrób eksperyment postaw świeża wodę w plastikowej butelce i napij się jej po tygodniu (oczywiście myślę o otwartej butelce zwykłej wody nie zamkniętej fabrycznie mineralce). Chyba że przechowujesz wodę w bardzo niskiej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmiękczoną wodę trzymam przez tydzień w zasłoniętym akwarium 25l (w temperaturze pokojowej) i nie mam z nią żadnych problemów.

Ty pewnie nie - ale trzymanie tak długo wody mija się z celem podmiany na świeżą wodę. Wiaderko czy plastikowa bańka to nie studnia, jezioro czy lodowiec gdzie woda w naturalnych warunkach pozostaje świeża, woda po prostu też się starzeje. Zrób eksperyment postaw świeża wodę w plastikowej butelce i napij się jej po tygodniu (oczywiście myślę o otwartej butelce zwykłej wody nie zamkniętej fabrycznie mineralce). Chyba że przechowujesz wodę w bardzo niskiej temperaturze.

Chodzi właśnie o to, że mam możłiwość przechowywania jej w temperaturze około 5 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...