Skocz do zawartości

Dyfuzor ze strzykawki i lipy


emiloos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio musiałam przeczyścić swój szklany dyfuzor więc był mi potrzebny na szybko jakiś inny na zastępstwo. Postanowiłam go sobie zrobić sama.

 

Potrzebne materiały i narzędzia:

- strzykawka plastikowa

- 10 cm kawałek suchej gałązki lipowej o średnicy ww strzykawki

- ostry nożyk

- brzeszczot albo piłka

- 15 minut czasu

 

post-3286-13685159470898_thumb.jpg

 

Etapy wykonania:

 

- z naszego kawałka gałązki lipowej brzeszczotem albo piłką odcinamy ok 1 cm krążek

 

post-3286-13685159471398_thumb.jpg

 

- ze strzykawki usuwamy tłoczek i ucinamy ją w połowie brzeszczotem, nożykiem wyrównujemy miejsce obcięcia (jak strzykawka jest z miękkiego plastiku to można ją przeciąć samym nożykiem)

 

[attachment=0]dyfuzor_5.JPG[/attachment]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz mieć dyfuzor leżący "na ziemi" to kostka jest lepsza. Ten najlepiej sprawdza się przylepiony na ściance pod wylotem z filtra albo gdzieś gdzie jest spory prąd wody aby dodatkowo rozpylało bąbelki gazu po akwarium. Porównując kostki AquaMedic, które miałam do tej pory to ten maluch bije wszystkie na głowę ale może to ja miałam pecha i trafiałam na same jakieś felerne egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak najlepiej filtr ustawić?

Zamieszczę prowizoryczne zdjęcie dla ułatwienia :)

Rys.1 Ustawienie filtra z deszczownią z otwartym "korkiem" na końcu

Rys.2 Filtr pod wodą z ustawionym wężykiem do napowietrzania

Rys.3 Filtr z deszczownią ustawiony na równo z taflą wody

Rys.4 Filtr pod wodą z samym wylotem wody bez napowietrzania

 

Dołączona grafika

 

(zdjęcie wyk. na laptopie na touchpadzie wiec jakość średnia :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym, tylko że jak ja mam u siebie deszczownię pod wodą to ją widać i średnio to wygląda :/

Czy jak dam filtr całkowicie do tylnego lewego rogu a przy nim od razu grzałkę to nie zmniejszy to jego "przepustowości" ??

Bo teraz mam tak: lewy tylni róg -> grzałka obok filterek i wolna przestrzeń. Bo jak bym miał całą deszczownie zanurzyć to najlepiej żeby ona się znajdowała przy tylnej ściance...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam deszczownie na bocznej ścianie, tak wg mnie jest najbardziej wydajna przy moim 100 cm akwarium. A sprawa widoczności.... no cóż... wolę mieć wodę dobrze przewietrzoną i przefiltrowaną niż stojącą i zatęchłą bo mi się filtr czy tam rurki nie podobały z filtra. Akurat takimi pierdołami jak widoczne rurki, widok na dyfuzor (u mnie dyfuzor jest dość blisko przedniej szyby), stały test ph czy termometr z przodu się nie przejmuję. Ważne, ze dla mnie to co trzeba jest dobrze widoczne a filtr w akwarium być powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dam filtr do tylnego rogu i deszczownię zanurzę tak 0,5 cm pod wodę i wylot skieruję na wprost :) A dyfuzor z CO2 zawieszę na tylnej ściance po środku przy dnie :) Zrobiłem sobie taki dyfuzor ze strzykawki i lipy zobaczymy jak się spisze :) Tylko obawiam się że może wystrzelić z wężyka (średnica 4mm) mocowałaś go jakoś czy tylko na wcisk ?

 

P.s a skoro masz deszczownię 3 cm pod wodą to dlaczego jej nie odkręcisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się że może wystrzelić z wężyka (średnica 4mm) mocowałaś go jakoś czy tylko na wcisk ?

 

Na wcisk.

 

skoro masz deszczownię 3 cm pod wodą to dlaczego jej nie odkręcisz ?

Dlaczego mam ją odkręcić? Wylot skierowany jest w stronę tafli wody i lekko porusza powierzchnią wody przy okazji zapobiegając błonie białkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...