Skocz do zawartości

Sum i paletki ?


WojtekP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Kuba,

To ciekawa ryba i bardzo ładna .

Obserwuję ją 2 dni , spokojnie usposobiona , pływa z nią kilka innych niedużych rybek (wszystko w spadku) .

Na razie jest to okres kwarantanny, po czym to akwa 220 bedę od zera urządzał.Tylko co z tym smokiem zrobić - chyba na tydzień do wanny.

 

Może warto spróbować hodowli razem z paletami.

Nie wiem tylko co będzie z roślinami, bo nocą podobno lubi kopać.

Czy ktoś ma doświadczenie w tym wydaniu obsadu ???

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna nazwa to gietkoząb wielkopłetwy (Synodontis eupterus) szczerze denerwuje mnie gdy ten rodzaj Synodontis liczy powyżej 100 gatunków a ludzie każdego nazywają po prostu Synodontisem :zamieszany:

Jest to faktycznie bardzo spokojna ryba nie będzie agresywna w stosunku do paletek. Z roślinami to chyba lepiej zasadzić jakieś mocne i twarde bo mogą wykopać ale ja u swojego nie zauważyłem (inny gatunek) żeby wykopywał lecz... jest nie zwykle szybki i silny gdy się rozpędzie burzy małe budowle i wir wody za nim wyrywa małe roślinki z dna tak przy najmniej było u mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku,to chyba twój drugi temat lecz ten sam,i tu się wyraziłeś (Co do tych 3, które padły - nie dostosowały się, nie jadły i już - trudno

A co do suma , dlaczego mam go odpuszczać - jest taki ładny i łagodny (popatrz na fotki)

Z wielu postów na forum wynika, że można go z paletkami pogodzić

Pozdr

Proszę, staraj się czytać ze zrozumieniem,miałeś pięć paletek,z czego żyją dwie ,marnie bo marnie ale żyją,daj se chłopie przetłumaczyć ;start to akwarium sterylne 1. parametry wody,2. filtracja 3. ogrzewanie 4. odżywianie 5. mixowanie z innymi rybami 6. rośliny i inne. A i przypomnę bo może ktoś nie pamięta, lub nie wie,KWARANTANNA to minimum trzy tygodnie w zbiorniku sterylnym,i obserwacja ryb,ich zachowań itd itp a nie tydzień w wannie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi....próbowałeś zabłyszczeć wiedzą na temat synodontisa a sam nie wiesz jaki posiadasz gatunek tak samo jak ja bym powiedział ze wkurza mnie jak wszyscy mówią paletki a nikt nie mówi np.''cobalt'',''Fire red'',''turkus'' czy inne po prostu sie wymądrzasz .....Wracając do suma może nie jest agresywny w stosunku do innych ryb ale jak sam stwierdziłeś robi niezły kipisz w nocy co bardzo będzie stresowac palety 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Jakubie nie próbowałem tylko się na nich znam a nie wiedziałem bo miałem jakiegoś dziwnie ubarwionego bo był ciemniejszy od groszkoplamego mimo że też posiadał liczne plamki ale w innej wielkości innym położeniu i wielkości :zamieszany: Pierwszy był gietkoząb groszkoplamy (Synodontis ocellifer). Co do paletek to są przecież odmiany barwne które można wymienić podając gatunek :roll: Chciałbyś jakby ktoś mówił na ciebie Homo (nie chodzi mi o orientacje) zamiast człowieka rozmunego współczesnego :?: I proszę cię nie chcę mieć z kolejnym forumowiczem na pieńku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja nie polecam tego suma do paletek.

 

Miałam takiego samego z papuzimi i niestety w nocy mu odbijało, a papuzie chowały się gdzie popadnie.

Witaj Aniu,

dawno mnie nie było na forum , jednak postawiłem na swoim i jest sum "giętkoząb" z paletami, ale już w akwa 450 l

Pozdr

post-4861-13685166466597_thumb.jpg

post-4861-13685166467467_thumb.jpg

post-4861-13685166468345_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...