Skocz do zawartości

[112] Amazonia nowe foto na 2 stronie


Artur330d
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich już raz miałem akwarium, które miało być roślinne. Zasięgnąłem porad specjalistów, zakupiłem odpowiedni sprzęt i zacząłem od początku.

 

Całość wygląda tak po 1,5 m-ca :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Połączenie plaży Power Sand z Amazonią firmy ADA:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Akwarium ma 112l pojemności czyli szału wielkościowego nie ma. Za jakiś czas wprowadzę 2 małe paletki i na tym koniec zarybiania.

 

OSPRZĘT:

 

Filtracja:

Filtr zewnętrzny Crystal Flo 40 firmy Elite

filtrację wspomaga zastosowanie:

- Chemipure

- Purigen

 

(gwarantuje idealną czystość wody - na fotkach nie widać tego dobrze niestety, ale jak trochę się poduczęw fotografii akwarium to na pewno będą lepsze)

 

OŚWIETLNIE:

 

Przerobiłem oryginalną pokrywę Juwela z 2 X 18W na 4 X 18W Philips Aquarelle

 

NAWOŻENIE:

 

Mikro:

- Microbe Lift Special Blend

- Microbe Lift Nite Out

 

Makro:

- Brighty K firmy ADA

- Green Brighty Step II firmy ADA

 

CO2:

- Butla 9kg z licznikiem bąbelków oraz dyfuzorem

 

PODŁOŻE:

 

- Amazonia firmy ADA

- z przodu plaża dla dyskowców zrobiona ze żwirku Power Sand firmy ADA

 

ZWIERZĘTA:

- Neon Inessa X 30 szt

- Molinezja X 4 szt

- Krewetka Amano X 10 szt

 

(za niedługo jak akwarium rzeczywiście dojrzeje dojdą dyskowce)

 

ROŚLINY:

 

UZUPEŁNIĘ W NAJBLIŻSZYM CZASIE OPIS

 

PLANY:

 

Najważniejsze to dokończyć walkę z drobnymi glonami na dnie akwarium, bo ogólnie wszystko rośnie tak jak powinno. Fotki z postępów wzrostu roślin będę wrzucać na bieżąco.

 

Dołączona grafika

 

Foto butli (przepraszam za brud, ale wywalając węgiel aktywny trochę się rozsypał)

Dołączona grafika

 

 

Bardzo proszę o komentarze SZCZERE ja się nie obrażę jak napiszesz że akwarium jest do d**y, tylko to uzasadnij :D.

Mile widziane propozycje roślinne do mojego baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Akwarium ma 112l pojemności czyli szału wielkościowego nie ma. Za jakiś czas wprowadzę 2 małe paletki i na tym koniec zarybiania.

 

Super, ale o wiele za małe dla dyskowcówi...

O wiele za małe nie jest, w nim będę hodować paletki w ilości 2 i co 1-1,5 roku zmieniać na młode zamieniając je z zaprzyjaźnionym hodowcą paletek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele za małe nie jest, w nim będę hodować paletki w ilości 2 i co 1-1,5 roku zmieniać na młode zamieniając je z zaprzyjaźnionym hodowcą paletek.

Jest jest, dla paletek sensowne minimum to dwa razy większy litraż.

Jak chodzi o wymienianie ryb jak podrosną... Często słyszy się te słowa na forum, ale zwykle od początkujących którzy zakładają pierwsze w życiu akwarium, dajmy na to 60l i pakują do niego skalary. Zwykle jest tak że hodowca stwierdza jednak po tym roku że ryby mają się w jego zbiorniku doskonale i zostają.

 

Nie mówię że tak do tego podchodzisz, po prostu nie jesteś pierwszym ani ostatnim który planuje ten sposób hodowli. Osobiście bardzo go nie popieram.

Zawsze powtarzam że ryby to nie zabawki, albo ozdoba "dla szpanu" - którą kupuje się tylko po ty by oddać za jakiś czas. Powinno brać pełną odpowiedzialność za zwierzęta które kupujemy i hodować tylko takie ryby na jakie mamy warunki. To tylko moja własna prywatna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O wiele za małe nie jest, w nim będę hodować paletki w ilości 2 i co 1-1,5 roku zmieniać na młode zamieniając je z zaprzyjaźnionym hodowcą paletek.

Jest jest, dla paletek sensowne minimum to dwa razy większy litraż.

Jak chodzi o wymienianie ryb jak podrosną... Często słyszy się te słowa na forum, ale zwykle od początkujących którzy zakładają pierwsze w życiu akwarium, dajmy na to 60l i pakują do niego skalary. Zwykle jest tak że hodowca stwierdza jednak po tym roku że ryby mają się w jego zbiorniku doskonale i zostają.

 

Nie mówię że tak do tego podchodzisz, po prostu nie jesteś pierwszym ani ostatnim który planuje ten sposób hodowli. Osobiście bardzo go nie popieram.

Zawsze powtarzam że ryby to nie zabawki, albo ozdoba "dla szpanu" - którą kupuje się tylko po ty by oddać za jakiś czas. Powinno brać pełną odpowiedzialność za zwierzęta które kupujemy i hodować tylko takie ryby na jakie mamy warunki. To tylko moja własna prywatna opinia.

Każdy ma swoją opinię jak zauważyłeś. Lata hodowałem Pyszczaki i tam było parę kamieni i ryby, hodowla nietrudna, tera drugi raz zaczynam przygodę z akwarium roślinnym, są 2 opcje wymiana ryb lub powiększenie akwarium, ale na to jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl może coś z tym korzeniem bo na razie zbyt mocno przykuwa uwagę, ale i tak jest ok :)

 

Który środkowy ? Mam play zrobić z tych dwóch po prawej zrobić tzw skarpety z mchu a na tym małym po lewej przywiązac anubiasy żeby się ukorzeniły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza hardscapem akwarium ok. Przyłączę się do głosów "przeciw" dyskom a to dlatego, ze:

 

- masz za słabą filtrację do hodowli młodych dyskowców chyba, ze chcesz odhodować tzw szczury

- dyskowce+roślinniak początkującego = zazwyczaj nieszczęśliwe ryby

- trzymanie tylko 2 paletek to dla nich bardzo duży stres bo to ryby wybitnie stadne

 

Mam w domu akwarium roślinne a obok niego stoi akwarium z dyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezje do prawidłowego rozwoju ptrzebują wody słonawej:

viewtopic.php?f=2&t=15920

To mit ;)

Molinezje te które kupujemy w sklepach są hodowane od bardzo wielu pokoleń tylko w wodzie słodkiej i wszystkie rozwijają się prawidłowo. ;)

Sam hodowałem molki w wodzie bez dodatku soli i wszystko było ok. Dodatek soli może wpływać jakoś pozytywnie na samopoczucie tych ryb, ale jej brak im nie przeszkadza. Bardziej bym powiedział że te molki potrafią żyć w wodzie słonawej, niż to że jej potrzebują.

 

Gdyby to były jakieś ryby z odłowu - to owszem, sól byłaby wskazana. Natomiast jak chodzi o zwykłą, hodowlaną odmianę to sól nie jest konieczna.

Równie dobrze można by powiedzieć że bardzo blisko spokrewnione z nimi gupiki wymagają słonej wody. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...