Skocz do zawartości

Krasnorosty


kilanek11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z krasnorostami osadzają się na brzegach liści zwaratki secolistnej, żabienicy, języczku bralilijskim i nurzańcu. Tydzień temu wszystko zdrapałem z roślinek lecz dziś glony powróciły.

 

Info:

Baniak 86l

Oświetlenie

Daylight 7000k

Dayllight 6500k

Podmiany robię co tydzień 20% Filtr (aqua el 650l/h) czyszczę w wodzie z podmianki

Grzałka 100w

Roślinki:java moss, zwaratka secolistna, żabienica, gałęzatka, nurzańce, języczek brazylijski, nadwódka wielonasienna, pelia, wgłębka, kabomba

Ozdoby: korzeń i łupki

Obsada: 10x neon innesa, 2x ramireza, 4x kiryski panda, 2x amapularie, 3x gupik + narybek

Testy:Argotest 5 in 1 NO3 hmm... nie wiem bo kolor nie mieści się w skali (jest szary)

NO2-0

GH-10

KH-6

PH-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaatakowane liście najlepiej usunąć, jeżeli nie masz tego dużo to krewetki Amano powinny dać sobie z nimi radę, do tego na pewno pomoże EasyCarbo lane w większej dawce niż potrzeba ;)

 

Jednak najlepiej poznać przyczynę, ale to już podpowiedzą Ci, którzy mieli z nimi do czynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj żadnych tabletek na glony.

Ja miałem podobny problem kiedyś i też próbowałem go rozwiązać przy pomocy tabletek,ale pewna osoba mi uświadomiła jedną rzecz,a mianowicie:::

Weź się zastanów jeśli coś może zniszczyć krasnorosty lub inne glony np.nitkowate ,to na pewno też zaszkodzi twoim roślinkom.Przecież glon to też jakaś forma roślinna,tyle że sklasyfikowana na samym dole wśród roślinności.

Ja proponuję zrobić to co ja zrobiłem tzn:

-Zamienił bym jedną świetlówkę na aqua glo

-Zrobienie bimbrowni i podawanie co2

-Podwójna dawka easy carbo

Obecnie nie mam żadnego problemu z glonem jakkolwiek może się on nazywać.

Dzięki jeszcze raz TDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...