Skocz do zawartości

[Microgeophagus altispinosa] Parka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

post-5589-13685159463707_thumb.gifPosiadam od niedawna parkę tych rybek, płeć stwierdziłem po ich narządach rozrodczych (samiczki mają większe pokładełko), podczas wyboru wyglądało jakby mogły być parką ale pod 2 dniach pewności już tej nie mam :P

 

Otóż samiczka wybrała na swoje terytorium zaciemniony dołek pod korzeniem na samym środku akwa i teraz przegania samca...z kolei samiec też stroszy trochę płetwy i cały czas próbuje się do niej zbliżać podpływając, czasami też każde z nich siedzi po drugiej stronie akwa lub całkiem blisko koło siebie...

 

Moje pytanie to czy jeśli tej parki nie udało mi się dobrać podczas odławiania w sklepie, to czy jest szansa że jakoś się ze sobą zgodzą ? Czy też kompletnie nie ma szans i muszę wymienić samca lub samiczkę ? Dodam że to przeganianie nie wygląda na super agresywne...czasem go pogoni trochę, czasem cmoknie w pyszczek...

 

Jeśli ktoś ma doświadczenie z tymi rybkami bardzo prosiłbym o pomoc w tej sprawie, nigdy nie trzymałem pielęgnic, sporo o nich czytałem (o tym gat.) ale ich zachowań nie znam, wiem że są łagodne do innych gatunków itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...