Skocz do zawartości

Black Molly zdychaja ;( POMOCY!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałabym byście mi pomogli.Od jakiegoś tygodnia moje molinezje padaja :( Co mam zrobic?

Glonojad tez padł ,kupiłam drugiego lecz tez zdechł...

Aktualny stan to 10 molly i 2 głupiki.

Akwa 100 litrów. Temperatura wody 25 stopni (grzałka oczywiście jest)

Pompka 750l/h żadnych żywych roślinek ,tylko sztuczne.

 

POMOCY

 

Edit:

 

litraż zbiornika - 100 litrów

kiedy zbiornik został założony - 3 tygodnie temu

rodzaj/model filtra - Aquanel 750litrów /h

gatunki i ilość ryb - 10 black molly i 2 gupiki

ilość/rodzaj roślin - 4 sztuczne

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp. - grzałka z termostatem

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. - Pokarm Tropical

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) - nie mam pojecia

temperatura w zbiorniku -25 stopni

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane) - od tygodnia rybki mi zdychaja ,plywaja przy dnie i sa zamulone ,wczesniej byly żwawe.

zdjęcie chorej rybki - wygladaja tak jak na poczatku a mam je okolo 4 miesięcy

 

 

maziama: Edytuj posty, nie pisz jednego pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że twoje rybcie trują się związkami przemiany materii...

Nie znasz parametrów wody, w akwarium są tylko roślinki sztuczne (żywe mają duży wpływ na stabilność biologiczną zbiornika).

Zbiornik nie dojrzewał zanim zostały wpuszczone rybki, skoro masz z nimi problemy od tygodnia...? Kiedy zostały wpuszczone po zalaniu akwarium?

Zakup żywe rośliny, dużo, i wyrzuć sztuczne (oczywiście jeśli masz odpowiednie oświetlenie do utrzymania roślinek przy życiu)

Jakie masz podłoże w akwarium?

Codziennie podmieniaj 10-20% wody na świeżą, odstaną w odkrytym pojemniku (wiadrze) używanym tylko i wyłącznie do celów akwarystycznych.

Zakup testy na NO2 (azotyny) i NO3 (azotany) i mierz ich poziom w akwarium, podmianami doprowadź wodę do właściwego stanu.

 

Edit: Wysłałyśmy posty w tym samym czasie :D

Czyli nie było dojrzewania akwarium ;) Reszta tak jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bez testów widać że ryby wykańcza amoniak.Tu się nie ma co oszukiwać bo do tych trzymanych przez Ciebie żyworódek,nigdy bym nie tracił czasu na wykonywanie testów,doświadczenie podpowiada i to że pierwsze przekręciły sie dwa zbrojniki,że nie ma prawidłowego obiegu "związków azotowych"na co też wpływ ma brak roślin.Należy pamiętać że ryby żyworodne mają duży przerób pokarmowy.Niezbędna podmiana wody 50% i postaraj się chociaż o szybko rosnące rośliny pływające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci radził zacząć wszystko od początku. Wylej wode jak, masz jeszcze jakies rybki to oddaj, daj komus do przychowania. Posadz zywe roslinki , zakup testy wody. Po zalaniu zbiornika odczekaj przynajmniej ze 3tyg. z wpuszczaniem rybek (...). Musisz jeszcze sporo poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też wsypać jednorazowo łyżeczkę soli. ;)

Sól nie może być pierwsza lepsza, musi być koniecznie niejodowana.

NaCl może ograniczyć wchłanianie NO2 przez twoje ryby, dzięki czemu wysokie stężenia azotynów nie będą oddziaływały tak silnie. Molinezje i gupiki to ryby lubiące dodatek soli w wodzie, więc to na pewno nie zaszkodzi.

 

Poza tym dostosuj się do wszystkich powyższych rad. Podmień najpierw większą ilość wody, a później rób częste regularne małe podmiany, kup koniecznie rośliny itd. Sól jest tylko środkiem dodatkowym który może pomóc w tej krytycznej sytuacji twoim rybom, szczególnie że hodujesz gatunki dobrze znoszące dosalanie wody.

 

Opieram te słowa na tym artykule, tu jest to dokładniej opisane:

http://www.paletki-dyskowce.com/sol-niejodowana/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem mam akwarium 800l od 15lat fulwypas

No pojawił sie problem, 9lat temu dostałem molinezję żaglopłetwą pomarańczową, obecnie miałaby jakieś 17 do 18 cm i padła 3 dni temu bez powodu, dlaczego, za stara albo co ???

 

 

maziama: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem mam akfarium 800l od 15lat fulwypas

no pojawil sie problem 9lat temu dostalem molinezje zaglopletwa pomaranczowa obecnie miala by jakies 17 do 18 cm i padla 3 dni temu bez powody dlaczego za stara albo co ???

Fajnie że masz "akfarium", ale molinezje dożywają 2-3 lat - więc coś się nie zgadza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...