Skocz do zawartości

[84L] Ogólne update + nowa obsada


Abracadaver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :P

Chciałbym usłyszeć wasze opinie oraz ew rady na temat mojego akwarium... :)

 

Akwarium świeże, roślinki się jeszcze nie rozrosły itp.

 

dane:

 

Akwarium:

BOYU 84l

Szer. 60cm Wys.45cm Głęb.35cm

 

Temperatura:

24-25 st. Celsjusza

 

Filtr:

Fluval 105

wkłady: gąbka, pre-filter,zeo-carb, bio max,

Grzałka:

Fluval na 100L

 

Oświetlenie:

24W

chwilowo w standardzie ( będę dokupował w przyszłym tyg.), skorzystał bym z rady jakich świetlówek użyć do tych typów roślin...

 

Nawożenie:

Będzie butla najprawdopodobniej :P

 

Korzeń x2:

nie wiem z jakiego drzewa ale jest to bardzo ciemny brązik i wygląda superowo...

 

Rośliny:

żabienica,anubias niski,krynia pływająca,żabienica drobnokwiatowa,rotala wspaniała,rotala okrągłolistna,onowodek Boivina.

 

Nazw roślin na 100% nie jestem pewien z racji tego że sklep w którym się zaopatruję nie umieszcza plakietek na roślinkach :P

 

Woda: Odczyty w normie, jestem w trakcie zbijania PH,KH

 

Rybki:

10x Neon Czarny

10X Neon Axelroda

5X Kirysek

5X Otosek

3x Brzanka Rekinia (będzie wydana i zamieniona na coś innego, wiem że za mały litraż itp.)

1X Ampularia Pomacea canaliculata, na imię mu Alojz :P

 

Możecie rzucić jakieś propozycje zamiast tych brzanek, ogólnie jestem otwarty na wszelkie sugestie....

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :P

 

Zdjęcia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ładne, choć ciemne jak dla mnie i robi wrażenie być możne przez to ciasnego, jakby wszystko było w nim upchane.

Zastanawiam się tylko czy bazalt nie ma zbyt ostrych krawędzi dla kirysków, i czy nie utrudni Ci zbijania PH :?: .

Druga uwaga nasuwa mi się co do Ampulari, w świeżym akwarium czy nie będzie miała zbyt mało pokarmu i nie zasmakuje Ci w roślinkach (takie ma doświadczenie wprowadzając ampularie do przyspieszenia dojrzewania zmasakrowały mi florę w baniaku, zwłaszcza te o delikatnych łodygach i liściach :( )

 

Co do haremu bojownika byłbym za ale nie wiem czy nie za wysokie akwarium(bojowniki preferują poziom wody 20 - 30 cm i krzaczory). Z tego co kojarzę te akwaria są zbliżone do kubatury sześcianu więc dość głębokie w stosunku do tradycyjnego akwarium o tym samym litrażu, a "szkło" to nie jest przypadkiem syntetyk? Jezeli tak zwróć uwagę przy czyszczeniu bo łatwo się będzie rysować jeżeli ci wpadnie pod czyścik ziarnko bazaltu to rysa może być widoczna gołym okiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ładne, choć ciemne jak dla mnie i robi wrażenie być możne przez to ciasnego, jakby wszystko było w nim upchane.

Zastanawiam się tylko czy bazalt nie ma zbyt ostrych krawędzi dla kirysków, i czy nie utrudni Ci zbijania PH :?: .

Druga uwaga nasuwa mi się co do Ampulari, w świeżym akwarium czy nie będzie miała zbyt mało pokarmu i nie zasmakuje Ci w roślinkach (takie ma doświadczenie wprowadzając ampularie do przyspieszenia dojrzewania zmasakrowały mi florę w baniaku, zwłaszcza te o delikatnych łodygach i liściach :( )

To nie bazalt tylko żwirek który go przypomina ( pojęcia nie mam co to może być, wody nie barwi, odczyty sprawdzałem przez tydzień, wszystko ze żwirkiem było ok więc się nie martwię :), wbrew temu co widać kiryski radzą sobie na nim całkiem nieźle)

 

Co do Alojza czyli ampularii jest już ze mną bardzo długo, na początku w innym akwa podjadał mi jedną roślinkę.. bardzo mu zasmakowała lol, ale po jakimś czasie przestał i żywi się ze ścianek akwa, korzeni,rurek od filtra itp. Poza tym ja podaję pokarm dla rybek przydennych rurką w konkretne miejsca akwarium, dzięki temu wiedzą gdzie go znależć a ślimak po nich zjada resztki, pokarm dla neonków mam też szybko tonący więc coś tam zawsze mu spadnie, poza dafnią mrożoną .. nie wiem dlaczego ale na punkcie dafni to moje rybki szaleją :P

Pozdrawiam

 

 

EDIT:

 

 

Akwarium ładne, choć ciemne jak dla mnie i robi wrażenie być możne przez to ciasnego:roll:

Tylko na zdjęciach, na żywo prezentuje się o wiele jasniej i przestronniej. Nigdy nie miałem jeszcze czarnej kompozycji i muszę przyznać że super kontrastuje kompozycje roślin i korzeni oraz ryb, poza tym jw mam za słabe oświetlenie chwilowo.

 

a "szkło" to nie jest przypadkiem syntetyk? Jezeli tak zwróć uwagę przy czyszczeniu bo łatwo się będzie rysować jeżeli ci wpadnie pod czyścik ziarnko bazaltu to rysa może być widoczna gołym okiem :roll:

 

Normalna szyba, syntetyk to nie dla mnie :P a wymiary to Szer. 60cm Wys.45cm Głęb.35cm

 

Co do haremu bojownika to miałem ze 2 lata temu, tak średnio mi się podobały :) ale są różne gusta nieprawdaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość akwarium BOYU jakie widziałem w sklepach to zestawy ze plastikowa szybą stąd moje pytanie ;)

To akurat dokładnie sprawdziłem zanim zakupiłem, dałem za nie dosyć sporo więc musiałem się upewnić przed zakupem, ma super pokrywę akurat do przeróbek no i mocne świetlówki jak na standard (24W) ;p wkopałem się kiedyś już z takim pojemnikiem, kupiłem online walec 40litrów do małych rybek i okazało się że to plastik lol, teraz służy do podmianek i ew restartów akwa do przechowywania starej wody itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że światło mają dobre jak na standard, barwa o temperaturze 10 000 k, myślę o tych małych, to w zestawach akwarystycznych raczej ciężko uświadczyć, pokrywa tez ma zabezpieczenie światła przed wilgocią ;)

mam właśnie te, są małe, super wydajne, jasne, nie grzeją też wody, dokupię takie same mocowanie i wsadzę te same świetlówki, oglądałem już tego typu świetlówki o mocy 36W... miodek... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ładnie skomponowane.

Najbardziej podoba mi się tutaj Alojzy. ;)

 

Mam zastrzeżenie co do obsady:

Akwarium 60x35 jest moim zdaniem za małe jak na dwie ławice. Lepiej byłoby gdybyś zdecydował się np. na same neony czerwone w większej ilości, bez bystrzyków czarnych [te z neonami mają wspólną tylko potoczną nazwę handlową, bo wbrew powszechnemu przekonaniu do neonów te ryby się nie zaliczają].

 

Jaki masz gatunek kirysków? Do akwarium o tym dnie poleca się pandy i pigmeje, bo inne rosną za duże.

 

Zdjęcia bez lampy wychodzą dużo lepiej.

 

PS: Zmniejsz rozmiar fotek do regulaminowych wartości [max 800x na dłuższym boku], ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Zmniejsz rozmiar fotek do regulaminowych wartości [max 800x na dłuższym boku], ;)

Zrobiłem nowe zdjęcia, poza tym obrobiłem je tak jak trzeba tym razem :P rzuć okiem i powiedz co myślisz :)

 

 

Jaki masz gatunek kirysków? Do akwarium o tym dnie poleca się pandy i pigmeje, bo inne rosną za duże.

 

 

mam 3x Kirysek Panda, 3x Kirysek Lamparci ( ale prawdopodobnie je wydam ponieważ zakupiłem 8x krewetka Amano), poza tym kiryski miały mi się lepiej na piaszczystym dnie.....:)

 

 

Ostateczny skład to będzie:

15x Neon Czarny lub Axelroda

8x Otosek

8x Krewetka Amano

2x Pielęgniczka Boliwijska

1X Ampularia Pomacea canaliculata

 

Reszta rybek będzie wydana w najbliższym czasie...

 

post-5589-13685159461391_thumb.jpgA oto krewecie w akcji :P próbujące złapać pokarm wylatujący chyba z wylotu filtra na samej powierzchni :)

 

 

post-5589-13685159461762_thumb.jpgNo i pielęgniczki , facet próbował mi wyłowic parkę czyli samiec i samica, ale nie był na 100% pewny czy mu się udało... identyfikuje się je po górnej płetwie czy tak ? nie wiem czy mam parkę czy nie narazie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Została zmieniona obsada troszkę, brzanki rekinie + neonki czarne i axelroda zostały oddane.

 

Aktualna obsada:

 

9x Brzanka Sumatrzańska zielona

2x Pielęgniczka Boliwijska

8x Otosek

6x Krewetka Amano

1x Alojz :P

 

Kiryski będą oddane w niedługim czasie ( kolega weźmie)

 

Zanim wziąłem brzanki sporo poczytałem czy mogą być z pielęgniczkami boliwijskimi bo jak wszyscy wiemy te rybki polują na ładne płetwy :) Były różne opinie na różnych forach(wielkość, ilość itp..)... więc postanowiłem spróbować je połączyć, na początku po wpuszczeniu brzanek była jedna wielka akcja brzanek na ogonki dosłownie wszystkich rybek, nie tylko pielęgniczek...Po jakimś czasie skupiły się na pielęgniczkach reszcie dając spokój, samiec Filip uciekał przed nimi i dał się dominować ( jakiś tchórzasty ten samczyk jest :P), jeśli chodzi o samiczkę Balbinę też próbowały ale na tym się skończyło :P Balbina przegoniła brzanki gdzie pieprz rośnie i od tej pory ładnie sobie pływają nie dotykając żadnych rybek :P A samiczki boliwijskiej to się boją jak ognia .. :) Nastał kompletny pokój w akwa, wszystkie rybki mają swoje miejsce :)

 

Jeśli ktoś będzie chciał spróbować połączyć pielęgniczki i brzanki sumatrzańskie w jednym zbiorniku mogę to powiedzieć żę jest to możliwe ale zależy od wielu czynników, przede wszystkim brzanek musi być stadko(min.7) i pielęgniczki muszą być większe oraz nie bać się brzanek a to już kwestia charakteru danej rybki....:P

 

Zamieszczam nowe fotki + filmik z akwarium :P

Pozdrawiam

 

Link do video:

http://www.youtube.com/watch?v=9t8uAypprN8

 

Zdjęcia:

post-5589-13685159476407_thumb.jpg

post-5589-13685159476855_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałam kiedyś te brzanki. Niestety, nie dawały świętego spokoju żadnej rybce i musiałam je oddać :( Mam nadzieję, że u Ciebie będą nadal spokojne :) Też mam 84 l baniaczek, ale wolę się do Ciebie nie porównywać. Ten korzeń jest genialny! Bardzo, bardzo przypadł mi do gustu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...