Jump to content

Klejenie korzeni do szyby.


eszte
 Share

Recommended Posts

Ludzie wasze odpowiedzi na pewno dla niego okazały się bardzo ważna wskazówką i w pełni wyczerpały temat w kwestii nabijania sobie postów.

 

Co do pytania obawiam się, że jak go czymś nie unieruchomisz przy dnie to silikon może nie utrzymać, silikon będzie dobrze trzymał łącząc płaskie powierzchnie - więc musiałbyś tę część korzenia która ma przylegać do szyby przygotować - ściąć i wypolerować tak aby jak najdokładniej j przylegała do szyby wtedy silikon będzie trzymał o ile dasz mu dobrze wyschnąć nim nastąpi kontakt z wodą. Przyssawki to też możne rozwiązanie ale mało estetyczne chyba że będziesz chował je pod jakimiś mchami.

Druga sprawa to sprzątanie takie rozwiązanie będzie ciekawie wyglądać ale będziesz się musiał gimnastykować przy czyszczeniu szyb :zamieszany: choć mi w zupełności do szyb wystarczają Neritina natalensis,Neritina zebra, Clithon i nocą świderki :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Korzenie miałem już przycięte tak żeby miały w miejscach łączenia z szybą płaskie powierzchnie. Przykleiłem i zalalem akwa oczywiście po wyschnięciu sylikonu. Postaram się dodac zdjęcia jak tylko wszystko będzie gotowe. Może będzie widać po co przyklejać...... A z czyszczeniem dam rade :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...