Skocz do zawartości

Co z Zbrojnikiem Niebieskim?


skalar2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ogólnym akwa(92l) ma jednego zbrojnika niebieskiego. Ostatnio zauważyłem, że zaczyna rzucać sie do innych ryb. Nie wiem co z tym zrobić, ale myślę że skoro jest sam to brakuje mu towarzyszki. Czy może tak być?

 

 

 

 

PS. Po czym poznaje się samca zbrojnika niebieskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tzw. wąsach ;p, bardziej to podobne do krzaków :P tu masz samca, na zdjęcia a samica nie posiada tych wypustek.

 

 

post-4100-1368515940794_thumb.jpg

 

 

ps. zdjęcie znalazłam na google.

 

 

 

 

Niektóre zbrojniki są agresywne. Wejdź na "jutuba" i zobacz walki zbrojników i agresywne zachowania, ale nie wiem dlaczego bywają agresywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogólnym akwa(92l) ma jednego zbrojnika niebieskiego.

Jesteś na sto procent pewny że to zbrojnik niebieski? ;)

Bardzo często widuje w sklepach inne gatunki zbrojników podpisane jako glonojady lub zbrojniki niebieskie. U wielu innych gatunków sprawa rozróżnienia płci nie jest taka oczywista. ;)

 

Zapewniłeś mu kryjówki żeby podczas dnia miał się gdzie schować? Np. kokosy, groty z kamieni, specjalne rurki.

 

Dostaje osobno pokarm w tabletkach czy musi "polować" na to co jedzą inne ryby?

 

Jakiego rozmiaru jest ten zbrojnik?

 

Jaka jest reszta obsady? Mam tu na myśli w szczególności ryby przebywające blisko dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu atakując inne ryby walczy o pokarm??

Mój glonojad (po weekendzie już nie mój) chętnie i to bardzo wcina tabletki tetra wafer mix to odnośnie propozycji karmienia.A co do ataków na rybki,to przy gęstych zaroślach i tak im raczej nic nie zrobi,chyba że to wyjątkowy sadysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojnik jest już dość spory. Specjalnie dałem dla niego duży korzeń, w którym przesiaduje prawie cały dzień. Ryby denne jakie posiadam to Labeo i Bocja wspaniała, ale ostatnio rzucił się na skalara. Przypuszczam, że wcześniej nie pomyślałem, żeby podawać "glonojadowi" pokarm tylko dla niego, bo w sklepie powiedzieli, że ten rodzaj rybki je tylko brudy z akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogólnym akwa(92l)

 

Labeo i Bocja wspaniała, ale ostatnio rzucił się na skalara.

Wiesz że masz za małe akwarium na te ryby?

Ktoś Ci już miesiąc temu pisał co powinieneś oddać...

Od tego czasu widzę że dużo się nie zmieniło i doszła jeszcze bocja wspaniała [ryba wybitnie stadna i potrzebująca przynajmniej 300l], domyślam się że to ma być "lek" na ślimaki. Jeśli tak to był to bardzo pochopny zakup.

 

bo w sklepie powiedzieli, że ten rodzaj rybki je tylko brudy z akwarium.

Kolejny dowód na ogrom wiedzy sprzedawców w sklepach zoologicznych, obsadę pewnie też Ci polecili taką a nie inną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...