Skocz do zawartości

112 l ogólny //obsada //pytanie nowicjusza


Radi_Toruń
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,

 

Postanowiłem powrócić do swojego starego hobby i zakupiłem 112 l baniaczek ,impulsem do tego był prezent urodzinowy w postaci bojownika w kuli :evil: . Aby ułatwić życie bojownikowi zakupiłem baniaczek i postanowiłem uzupełnić obsadę. Jak na razie posiadam :

 

- harem bojownika 1+3

- parkę młodych barwniaków szmaragdowych (które okazują się bardzo agresywne )

- 5 kirysków pstrych

 

Barwniaki pamiętałem z mojego starego zbiornika ,poczytałem ,że nie są one agresywne ,więc je zakupiłem a tu niespodzianka gdyż przeganiają strasznie bojownika wraz z partnerkami ( a są od nich mniejsze ).

Ostatnio spodobały mi się bardzo brzanki wysmukłe ,a zatem moje pytanie brzmi :

 

Czy ma ktoś doświadczenie w trzymaniu tych brzanek razem z bojownikami?

Podobno (wyczytałem to w opisie tej ryby ) nie są one tak agresywne i nie podjadają ogonów innym jak to ma miejsce u innych brzanek.

 

z góry dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci brzanka żebyś se swoją nazwę zmieniła :zamieszany: Nie każdy gatunek brzanki obgryza rybom długopłetwym płetwy. Owszem znane są z tego brzanka "sumatrzańska" i brzanka różowa. Brzanka sumatrzańska jest chyba najbardziej z tego znana ale to już jest raczej stereotyp ponieważ obserwuje się to coraz rzadziej i podejrzewam że ryby hodowlane są o wiele spokojniejsze od tych dzikich. Podobno obgryzają też różowe ale ja tego nie zauważyłem i nie da się zauważyć gdzie indziej Jest to prawdopodobnie kolejny akwarystyczny mit. I to ze ryby takie trzymane w większej ilości są spokojniejsze to nie żadna historyjka tylko najprawdziwsza prawda, która i też zadziałała u mnie. A polega ona na tym ze ryby interesują się samym sobą a nie współmieszkańcami akwarium. Może brzanka napisz też jaki gatunek brzanki hodujesz że tak od razu oczerniasz cały rodzaj (a nie rodzinę jak napisałaś) tych cudownych ryb :roll: Proponuje później mnie nie cytować żeby coś poprawić w mojej wypowiedzi bo na brzankach znam się jak mało kto 8-)

A teraz do tematu nie widzę przeciw skazań żebyś hodował bojownika i brzanki wysmukłe. Prędzej bojownik będzie je gonił niż brzanki jego ;) Są one o wiele mniej agresywne od np. sumatry. Faktycznie jak napisała brzanka jako jedyny gatunek z rodzaju Puntius nie lubi zbyt dużego stada. Zamiast niej mogę jeszcze polecić np. brzankę pięciopręgą która jest podobna do sumatry jednak mniejsza i o wiele spokojniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę ,natomiast mi bardzo podobają się te brzanki i to właśnie ten gatunek upatrzyłem sobie jako ławice w moim baniaczku.

Zatem, korzystając z okazji podpytania znawcy brzanek ,ile max. mogę tych brzanek kupić aby rybkom nie było zbyt ciasno ? Docelowo chciałem ich mieć 6 -7 czy taka ilość będzie odpowiednia ?

 

z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...