Skocz do zawartości

czyszczenie akwa, sprawa z odmulaniem


oscar200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem poczatkujacym i mam pytanie co do czyszczenia zbiornika. Wszedzie pisze zeby czyscic filtr co 2-3 tyg, podmieniac wode, dno odmulac i to robie, z tym ze czy jest mozliwe (czyszcze nawet co tydzien odmulaczem) zachowanie kamyczkow tak czystych jak od nowosci - bez niczego? Bo jak staram sie to zawsze na samym dnie (pod kamykami) zbiera sie taki brzydki osad.. I teraz pytanie czy to tak ma byc? Czy moje starania sa jakies nieodpowiednie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odmulać, a taki brzydki osad, pewnie brązowy, jest oznaką brudu. Taki trzeba natychmiast odmulić i postarać się, by znikł. Jeśli nie będziesz podmieniał wody podniesie się poziom azotanów.

 

Filtr najlepiej co tydzień, w wodzie z akwariumu, 1/3 zbiornika trzeba wymienić (chodzi o wodę) i wlać nowej ostanej 24 h. w otwartych pojemnikach.

 

Myślę, że nie, ponieważ taki żwirek często obłazi glonem czy innymi syfami. Druga sprawa to także starość takiego żwirku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz dokładnego odmulania możesz z miejsc gdzie nie masz roślin od czasu do czasu wyjąć żwirek i wyparzyć lub wypłukać go.Efekt będzie bardziej widoczny,a co do osadu to jeśli go tylko widzisz-usuwaj (gąbka,odmulacz,czyścik,skrobaki itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ktos inny mowil na tym forum zeby czyscic filtr, kiedy sie zauwazy ze woda nie wyplywa z niego tak zywo jak wczesniej. Teraz to ja juz nic nie wiem. :roll: Tez mam ciagle brud w zwirku, ogladajac niektore wasze zdjecia poprostu nie mam pojecia jak to robicie ze na dnie macie tak czysto. Moze u mnie to wina wspanialej przemiany materii u glonojada :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...