Skocz do zawartości

[54L] Towarzyskie By SnakeX


SnakeX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki :) to z trawnikiem się na razie wstrzymam do czasu kiedy nie dołożę świetlówki.

Na razie mam inne zmartwienie, krewetka mi gdzieś zaginęła :( mam nadzieje ze jej nie przysypałem żwirkiem jak poprawiałem roślinę :(

 

Krewetka w końcu się pokazała! uff bo już myślałem że maleństwo zabiłem... bo ma może nie cały 1 cm...

Do akwarium doszedł napowietrzacz firmy hailea modec ACO-2201 + 2 kamyki :)

Termometr obrócony :)

Czy lekko żółta woda jak korzeń zabarwia trochę, się wyfiltruje z czasem i będzie czysta ?? (jeśli tak to jaki to jest mniej więcej czas?)

 

Do akwarium doszły 4 żałobniczki :)

W planach zakup 10-ciu red cherry

 

 

 

Żałobniczki zjadają mi red cherry!! właśnie widziałem jak żałobniczce wystawała jedna krewetka z "pyska" :(:(

A to miałby być spokojne towarzyskie rybki...

Doszło 11 red cherry z czego jeden juz został zjedzony przez żałobniczke :[ :(

Doszły 2 otoski (narazie tylko dwa, bo czytałem że tą rybę ciężko wpuścić do nowego akwarium, jesli bedzie wszystko OK to dokupie jeszcze dwa i to bedzie koniec :)

W planach zakup raka czerwonego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj doszła druga świetlówka 15W + cała pokrywa pokryta srebrną samoprzylepną folią :)

Także doszły dwie nowe roślinki:

- anubias na korzeniu

- duży Heniek

 

Dołączona grafika

 

Do załogi dołączyła parka Pielęgniczki Ramireza - odmiana złota

Dołączona grafika

 

Na chwile obecna i w zasadzie obsadę końcową wygląda to tak:

- 15x neon innesa

- 5x otosek

- 4x żałobniczka

- 2x Pielęgniczka Ramireza - odmiana złota

- może jeszcze jakieś red cherry ale wątpliwa sprawa (bylo 12x ale żałobniczki się nimi poczęstowały wiec nie wiem czy ktoś został)

 

W planach nie mam już zamiaru dokupować rybek. Mam nadzieje że nie mam przerybienia i wszyscy będą żyć w zgodzie :)

Jedynie co chce kupić to Cambarellus patzcuarensis Orange 1x coś fajnego :) i nie zostanie zjedzony ;)

To na tyle jeśli chodzi o mieszkańców :) Teraz chce się roślinnością zająć, zwłaszcza zrobieniem trawnika z Lileopsis Brazylijski (Trawka Brazylijska) i takich jakby 4-listnych koniczynek których nigdzie nie potrafię dostać...

 

Edit: 11.06.2010

 

Dzisiaj do zespołu dołączyła Cambarellus patzcuarense "Orange" x1 :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

bardzo ciężko zrobić zdjecie bo sie zlewa z żwirkiem :/

 

Także zamontowałem wentylator z zasilacza komputerowego w obudowie... bo zaczęły się upały i temp w akwa dochodziła do 30 stopni... Zasilacz laboratoryjny z regulowanym napięciem sobie ustawiam szybkość obrotów i jest temp taka jak chce :) cały czas utrzymuje na 25 stopni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałobniczki przyszły do akwa dużo wcześniej jak jeszcze takiej obsady nie było... żałobniczki były po neonach... wtedy było ok... Pare dni temu pozbyłem się gupików, jak będzie okazja to i żałobniczek się pozbędę. A co ma rak do ryb ? p.s nic nie zmieniam mimo rad? Wróć się na 1 stronę... i zobacz jak początek wyglądał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do foto tapety to chce kupić czarny brystol :)

Co do oświetlenia, to jak idę spać to wyłączam światło, a że długo po nocach siedzę to po 24 zostawiam włączoną tylko tylną świetlówkę do czasu kiedy nie pójdę spać :)

Wiem jak edytować, ale czy edycja pokazuje na głównej stronie że jest coś nowego dopisanego ??\

 

EDIT:

Dałem dzisiaj czarny brystol

 

Dołączona grafika

 

A tak w całej okazałości

 

Dołączona grafika

 

21.06.2010

Dzisiaj zrobiłem bimbrownik do nawożenia CO2, o dziwo DZIAŁA!!

 

Dołączona grafika

 

Z tyłu miedzy roślinami widać bąbelki :)

Dołączona grafika

 

Jutro muszę kupić kostkę lipową bo kamień nie bardzo może być :/

-------------------------

26.06.2010

 

Dzisiaj do akwarium doszedł:

- Eleocharis Parvula

- Glossostigma "Glosia"

 

Dołączona grafika

 

Mam nadzieję że się szybko rozrośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mniejsze ? Jak małe najlepiej 2x2 cm ? 1,5x1,5 cm ? :)

 

Przyciąłem trawnik ale tylko troszkę, bo jest strasznie "poplątany" i bardzo ciężko się go przycina bez szkód... wiec już zostawie jak jest... Przyciąłem także inne roślinki i parę przeniosłem w inne miejsca

 

Dołączona grafika

 

Filtr został odsłonięty, ale to tylko tymczasowe, bo planuje zakup FZN-2 albo kubełka Mini Kani 80 na przełomie lipca/sierpnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po pewnym czasie nie obecności zamieszczę parę zdjęć po przycince. :)

Zaprzestałem podawać na jakiś czas bimbrownie bo nie wyrabiałem z przycinaniem roślin... za małe akwa za szybki wzrost... I po zamieszczeniu zdjęć chciałbym żebyście mi doradzili co mogę zmienić żeby akwarium wydało sie "większe" wiecie o co chodzi ? :)

 

A teraz mam takie pytanie, u znajomego w kuli męczą się 3 gupiki, bez filterka światła i czego kolwiek, z dwiema muszelkami i sztucznym kwiatkiem po środku, i się mnie pytał czy ich nie chce...

Bo sie pytał po sklepach, i znajomych i nikt ich nie chce... (znudziło mu się zmienianie wody co tydzień bo śmierdzi...) I teraz takie pytanie, czy przy moim już i tak przerybieniu jest sens dodać te 3 gupiki ? Chodziażby po to żeby posłużyły jako odżywka przy mojej obecnej obsadzie... bo pewnie samce gupika (1x) długo nie przeżyje...

 

Aktualizacja z 12.07.2010

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze akwa to i tak uważam że nie jest źle ;)

A rośliny w strasznym tempie rosną... Co tydzień przycinka, tym razem bardziej przyciąłem rośliny żeby zrobić porządek bo nurzaniec zaczął się przenosić na środek akwarium... Czekam aż trawka i glosia się rozprzestrzenią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...