Skocz do zawartości

Proszę o rade!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy pomożecie ni dobrać obsadę rybek do mojego 100l akwa mam pare wybranych rodzai ale nie wiem na co się zdecydować

Brzanka wysmukła

Brzanka odeska

Kirysek lamparci

Giętkoząb czarnobrzuchy

Pielęgniczka agassizi

Pielęgniczka Boliwijska

Barwnik czerwonobrzuchy

Pielęgniczka ramireza

Razbora klinowa

Tęczanka filigranowa

Hokejówka amazońska

Tetra cesarska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałabym :

 

- 15-20 razbory klinowej

- harem Ramireza 1+2 (oczywiście powinna być PARA, błąd się wkradł bo pomyślałam o moich kochanych Kakadu-dzięki PlayboyKrk) :)

- 6-8 kirysków lamparcich

 

Jeżeli zdecydowałbyś się na kiryski, musisz pamiętać że podłoże nie może być ostre, bo mogą się pokaleczyć.

 

 

rodzai

rodzajów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Brzanka wysmukła

2.Brzanka odeska

3.Kirysek lamparci

4.Giętkoząb czarnobrzuchy

5.Pielęgniczka agassizi

6.Pielęgniczka Boliwijska

7.Barwnik czerwonobrzuchy

8.Pielęgniczka ramireza

9.Razbora klinowa

10.Tęczanka filigranowa

11.Hokejówka amazońska

12.Tetra cesarska

 

Jeśli chodzi o numerki 1,2 (brzanki) - To mógłbyś mieć stadko, ale tylko z rodziny brzanek. nie wolno mieć brzanek z np. welonem. Po pierwsze- warunki, temperatura, BRZANKI. :roll:

 

Numerek 3. Kirysek lamparci. Zawsze mieć lepiej rybki pasujące do litrażu. Mogą być, ale dorastaja do 6 cm... Więc lepiej jak weźmiesz 6 kirysków panda.

 

Numerek 4. Giętkoząb czarnobrzuchy. Tak zwany opaczek. Mógłbyś mieć, dorasta tylko do 7 cm, więc mógłbyś mieć dwa.

 

Numerek 5. Pielęgniczka agassizi. ładna, dość mała, mógłbyś ją mieć z razborami klinowymi.

 

Numerek 6. Pielęgnica Boliwijska. też z razborkami. Napiszę zaraz na dole ;)

 

Numerek 7. Barwniak czerwonobrzuchy. Czasami są agresywne, ale ładne. Chociaż ja odradzam na miejscu. :zamieszany:

 

Numerek 8. Kochana Pielęgniczka Ramirezka! też napiszę na dole zaraz. ;)

 

Numerek 9. Razborka Klinowa. Możesz ja mieć z wybranym gatunkiem pielęgniczki. ;)

 

Numerek 10. Tęczanka filigranowa. Mógłbyś mieć stadko 6 sztuk.

 

numerek 11. Tetra Cesarska (Błyszczyk Cesarski) Mógłnyś mieć stadko, ale pamiętaj, że jak mówie mówię, że możesz mieć stadko, to chodzi mi o ten jeden gatunek w akwarium. ;)

 

Co jesli chodzi o pielęgniczki ramireza, i inne to mógłbys mieć 15 razborek klinowych. Na dno np. 7 otosków. Plusik 5 krewetek Red Cherry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerek 4. Giętkoząb czarnobrzuchy. Tak zwany opaczek. Mógłbyś mieć, dorasta tylko do 7 cm, więc mógłbyś mieć dwa.

Dorasta do min 15cm :)

 

 

 

Jak zbiornik ma ok.70cm długości , to te kiryski lamparcie możesz mieć , np 5szt

Do tego wziałbym brzanki titteye,i na tym zakończył.

 

No chyba że wg Ciebie 2 gatunki rybek w akwarium to za mało :)

To w takim razie propozycja agniesi jest PRAWIE Idealna, dlaczego prawie ?

- 15-20 razbory klinowej

- harem Ramireza 1+2

- 6-8 kirysków lamparcich

Ramirezy trzymamy w parach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o numerki 1,2 (brzanki) - To mógłbyś mieć stadko, ale tylko z rodziny brzanek. nie wolno mieć brzanek z np. welonem. Po pierwsze- warunki, temperatura, BRZANKI. :roll:

 

numerek 11. Tetra Cesarska (Błyszczyk Cesarski) Mógłnyś mieć stadko, ale pamiętaj, że jak mówie mówię, że możesz mieć stadko, to chodzi mi o ten jeden gatunek w akwarium. ;)

Po pierwsze o ile min dobrze wiadomo podobno brzanki wysmukłe jako jedyne w rodzaju Puntius nie lubią zbyt dużego stada to znaczy że maksymalnie więc można trzymać 6-8 szt.

Po drugie tetra cesarska też nie jest zbyt aż taką stadną rybą może być hodowana już spokojnie w 4 sztukach.

Po trzecie moja propozycja na obsadę ;) :

- 1+1 szt. - pielęgniczka Ramizera

- 12 szt. - neon czerwony

- 6 szt. - tetra cesarska

- 6 szt. - kirysek spiżowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...