Skocz do zawartości

Duża krewetka


Wilczyca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe fotki mojej krewetki.

Mam takie pytanie. Co to może być takie czarne ( plamy, promienie ) na bokach jej się pojawiły. Czy to oznaka jakieś choroby czy dojrzałości ?

A macie jakieś propozycje czym by ją tu karmić ? Jak na razie dostaje pokarm w granulkach, poram mrożony i krewetki koktajlowe, ale za bardzo nie przepada za krewetkami. Trochę weźmie poskubie i tyle.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie mam takie. Co powiecie na Kryl ? Przeczytałam, że takie krewetki można karmić krylem. Czy ja taki kryl dostane w rybnym ?

Jak na razie karmię ją mrożonym pokarmem dla ryb, krewetkami koktajlowymi i tabletkami dla glonojadów. Wszystko zjada i rośnie bardzo szybko. Co miesiąc zrzuca wylinkę i ma już 25 cm długości bez szczypiec. Szczypce są tak długie, że zaczynają jej przeszkadzać. Akwarium 100 litrów powoli staje się za małe. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, twoja krewetka to Macrobrachium rosenbergii. Potrafi dorastać nawet do 35cm (bez szczypiec). Bardzo agresywna, żywi się mniejszymi zwierzętami wodnymi, ale z tego co wyczytałem nawet większą rybką nie pogardzi. Gatunki z tej rodziny są hodowane w celach spożywczych. Co do krylu to pewnie by zjadła. 100l akwarium na pewno szybko stanie się zbyt małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku mieszkała w ogólnym akwarium 200 litrów, ale zaczęła mi pożerać ryby. Zjadła mi 2 kosiarki i kiryska. Trafiła zatem do 100 litrów. Kupiłam jej 2 mieczyki by sobie trochę po polowała, ale nie rusza ich. Nie wiem czemu. Może świeżo po wylince nie jest głodna. A dlaczego ją kupiłam ? Bo była mała i powiedziano mi, że to macrobrachium lanchesterii. Jednak okazało się, że to groźniejsza krewetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...