Jump to content
Sign in to follow this  
Wilczyca

Duża krewetka

Recommended Posts

Ale olbrzym :shock: Super krewetka a pancerze to sobie zachowaj ;):)

Piękna rzeczywiście ;)

Skoro fotka już jej jest w całej okazałości to ja przypuszczam że to Macrobrachium rosenbergii ;)

Oj to będę musiała potwora wyłowić. Chce ktoś może taką krewecie ?

Ja bym chciał ale mam tylko 30 l krewetkarium :D Ciut za małe jest

ale krowa. Taką krewetkę to osobno w zbiorniku powinno się trzymać :) .

I też tak zrobię, tylko, że drugie akwarium ma 100 litrów a teraz przebywa w 200 litrach. No niestety nie mam większego akwarium innego. :(

Ale myślę, że samej w takim zbiorniku nie powinno być jej ciasno.

Ok. krewetka już sobie pływa czy tam chodzi w akwarium 100 litrowym.

Pytanie mam jeszcze takie czy te ryby które mają uszkodzone płetwy i oczy wydobrzeją ? :(

Bagr kobaltowy dostał w oko i ma całe zaczerwienione jak by od krwi. Ciekawa jestem co się stanie z jego okiem teraz. :(

Krewetka mieszka już w swoim 100 litrowym zbiorniku, a płetwy rybkom się zrosły, a oko bagra się naprawiło. :D

Jak ktoś jest zainteresowany jak taka krewetka zrzuca wylinkę to zapraszam na nie mój film, ale gatunek krewetki ten sam. ;)

Nowe fotki mojej krewetki.

Mam takie pytanie. Co to może być takie czarne ( plamy, promienie ) na bokach jej się pojawiły. Czy to oznaka jakieś choroby czy dojrzałości ?

A macie jakieś propozycje czym by ją tu karmić ? Jak na razie dostaje pokarm w granulkach, poram mrożony i krewetki koktajlowe, ale za bardzo nie przepada za krewetkami. Trochę weźmie poskubie i tyle.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Możesz dawać jej filety rybne. Z wielkiego kawałka odkruszaj małe, następnie rozmroź i troszkę posiekaj. Możesz również zobaczyć, co jej spakuje, np. kalmary. ;)

Ja bym dawał młode mieczyki i gupiki. Chyba sobie kupię taką krewetkę :twisted:

Ja bym dawał młode mieczyki i gupiki. Chyba sobie kupię taką krewetkę :twisted:

To jest rozum :lol: Nie ma problemów z oddaniem rybek a i krewetka nakarmiona ;)

To nic strasznego bo przecież rybkę czeka "naturalna" śmierć od drapieżnika a nie z ręki człowieka :|

Ahh, bym zapomniał, krewecia jest super :lol:

Do Wilczycy - Wyjmij sztuczną roślinkę, bo nie wiadomo, co może podskubać z ciekawości lub głodu... ;) Chociaż jest mięsożerna.

A co do jedzenia - Możesz również podawać jej wyjęte ze skorupy ostrygi. ;) Zobacz, co jej smakuje - daj jej pobróbować. ;)

A ja bym zamroził pierś kurczaka i dawał jej po kawałkach. Nie takie drogie rozwiązanie jak kalmary,ostrygi...

Gdzieś czytałem na forum że nawet dla ryb można zamrozić pierś kurczaka i zeskrobać na tartce wprost do akwa. Prawie jak mrożonki :) .

Hmmm no nie wiem, czy wodne stworzenie może jeść coś co praktycznie na wolności nie je. Nie otruje się ?

No gdzieś na forum czytałem, że ludzie robia takie rarytasy swoim pupilom . Ale je jeszcze nie próbowałem . Ale jezeli podaję się serca wołowe to dlaczego nie piers kurczaka ?? :) .

Pytanie mam takie. Co powiecie na Kryl ? Przeczytałam, że takie krewetki można karmić krylem. Czy ja taki kryl dostane w rybnym ?

Jak na razie karmię ją mrożonym pokarmem dla ryb, krewetkami koktajlowymi i tabletkami dla glonojadów. Wszystko zjada i rośnie bardzo szybko. Co miesiąc zrzuca wylinkę i ma już 25 cm długości bez szczypiec. Szczypce są tak długie, że zaczynają jej przeszkadzać. Akwarium 100 litrów powoli staje się za małe. :roll:

Cóż, twoja krewetka to Macrobrachium rosenbergii. Potrafi dorastać nawet do 35cm (bez szczypiec). Bardzo agresywna, żywi się mniejszymi zwierzętami wodnymi, ale z tego co wyczytałem nawet większą rybką nie pogardzi. Gatunki z tej rodziny są hodowane w celach spożywczych. Co do krylu to pewnie by zjadła. 100l akwarium na pewno szybko stanie się zbyt małe.

Na początku mieszkała w ogólnym akwarium 200 litrów, ale zaczęła mi pożerać ryby. Zjadła mi 2 kosiarki i kiryska. Trafiła zatem do 100 litrów. Kupiłam jej 2 mieczyki by sobie trochę po polowała, ale nie rusza ich. Nie wiem czemu. Może świeżo po wylince nie jest głodna. A dlaczego ją kupiłam ? Bo była mała i powiedziano mi, że to macrobrachium lanchesterii. Jednak okazało się, że to groźniejsza krewetka.

Sign in to follow this