Skocz do zawartości

chore kiryski?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio dokupiłem dwa kiryski spiżowe, od momentu wpuszczenia ich do akwa pływają jak szalone od dna do powierzchni wody (góra - dół) bądź wzdłuż zbiornika, bądź też pod prąd wody z filtra. Nie wiem czy im coś dolega, czy się cieszą, nie wiem.

Moja dziewczyna też posiada kiryski ale te zachowują się normalnie pływają normalnie po dnie szukając pokarmu, i co jest normalne od czasu do czasu gwałtownie podpłyną do powierzchni nabrać powietrza. Te moje zachowują się jak Otoski w nocy gdy żerują na szybie.

 

Pomóżcie co im może być

 

Od samego wpuszczenia tak się zachowują. Umieściłem w tym dziale ten temat bo być może są chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiryski te mam trzy dni od wpuszczenia tak się zachowują, zbiornik dojrzewał 1,5 tygodnia o poj. 52 l.

temperatura 24 stopni, ph kh nie mierzyłem testy mi się pokończyły, i niestety nie znam ich.

 

jest jeszcze jedna możliwość umieściłem w zbiorniku konar z lasu oskrobany z kory i wygotowany, czy może być przyczyną takiego zachowania kirysów, konar nie jest wymoczony, gdyż wypływa na powierzchnie i ma jakiś delikatny nalot ale wydaje mi się że to celuloza się osadza. chyba to konar z sosny bo przy sośnie leżał.

prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź parametry, jak nie jesteś pewny korzenia to lepiej nie ryzykować, ale ja bym stawiała na nie zaaklimatyzowanie się... Daj im jeszcze parę dni... Jeśli masz tylko te dwa kiryski, to dokup jeszcze kilka, bo to rybka stadna. Nie podajesz jaką masz pełną obsadę, a to też może mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam kilka dni ,zobaczymy. :)

Osada: 4 tetry czerwone

4 przeźroczki, tetra czarna albinos bądź bystrzyk brlantowy - któraś z tych nazw w sklepi było ze to tetra królewska :zamieszany:

 

a do tych kirysków będę przerzucał dwa z innego zbiornika mojej dziewczyny.

 

wiem ze parametry musze zmierzyć ale nie mam funduszy na testy. wiec bede musiał troszkę poczekać z sprawdzeniem ph.

 

Ale jedno wiem że w zbiorniku mojej dziewczyny kiryski się dobrze czują mimo tego że nigdy testów nie robiła wody, a prawdo podobnie ph wynosi powyżej 7.0 i jest to mniejszy zbiornik bo ma 30 l i przenoszę je do mojego akwa.

wiec może aklimatyzacja? :( no nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...