Skocz do zawartości

[112L-ogólne] Nemoo - po poprawkach...


Nemoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

112l Smile

 

Akwarium ma 9 dni... założone 21 maja 2o1o.

 

1. Wymiary akwarium:

- długość: 80 cm,

- szerokość: 35 cm,

- wysokość: 40 cm,

2. Wyposażenie:

- pokrywa DIY 3x18W osram 865, philips 965, philips aquarelle z odbłyśnikami; akwarium stoi w piwnicy,świeci 12 h/dobę,

- filtr kubełkowy: tetratech ex 700,pracuje 24h/dobę,

- grzałka z termostatem: Eden 425 (100 W),pracuje cały czas.

- termometr.

3. Obsada:

Fauna:

- w przyszłości ( 20 neonków inessa, 6 kirysków panda, 4 gupiki-3 samice,1 samica, może 10 krewetek Amano ), prętnik karłowaty 1+2 lub pielgniczki kakadu

Flora:

- Echinodorus Marble Queen

- Lilaeopsis, Hemianthus callitrichoides, Hottonia nastroszona, Rogatek, Wywłócznik, Moczarka argentyńska, bakopa różne, mchy różne, skałka.

 

4. Parametry wody:

Woda ma 23'C. Ph wody: 7,6 N03-0, N02-0, GH>14, KH-6,

Dodatki do wody: Esklarin,

Nawożenie: kulki gliniano-torfowe

 

5.Plany:

 

mam zamiar dokupić jeszcze żwirku bo wyszło za mało troszkę, do roślinek nawożenie kulki torfowe, tło jakieś zmajstruję, może polecicie mi coś co pięknie w toni będzie wyglądać zamiast prętnika lub coś co z nim pływać może...

 

oczywiście liczę na waszą konstruktywną krytykę...Smile pozdrawiam....wiem wiem dolać wody i na zdjęciu jest stary filtr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napowietrzacz w tym akwarium i przy takim filtrze jest zbędny, raczej pełni tylko funkcje ozdobne.

Co to znaczy że pracuje wymiennie z filtrem?

 

Parametry ok, czyli? ;)

Jakimi testami mierzysz?

Jakie ph masz w kranie?

8 to bardzo dużo, najprawdopodobniej ta skałka lub podłoże Ci je podnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień żwirek na rzeczny (neonki uwielbiają ciemny żwirek ;) ) tak jak muwił poprzednik wyrzuć tą skałkę zamiast niej daj jakiegoś fajnego korzonka. Daj jakieś tło najlepiej strukturale. Mam nadzieje ze akwarium cały czas nie bedzie stało w piwnicy :roll:;)

Do obsady kirysków panda możesz dać z nawet i 8 (im więcej tym lepiej tylko nie przesadź ;) ) zamiast prętnika proponowałbym np. haremik 1 + 3) pilęgniczki kakadu i radziłbym odpuścić se gupiki (szybko ci się będą rozmnażać i zarybią całe akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. już odpowiadam:

Atreyu- wymiennie z filtrem pracuje kostka napowietrzacz bo mam mało gniazdek i wtedy wyłączam filtr a daję kostkę tak na 2 godziny. ale filtr kupiłem sobie HBL-701 tylko czekam na przesyłkę...

Parametry wody N02-0

GH>14d

kH-6d

pH-7,6 dziś spadło :)

mierzę to wszystko JBL 5in1 a w kranie mam pH-8, skałka raczej mi tego nie podnosi bo jest sztuczna i obojętna dla wody :) czekam jak ją mchy zarosną :)

 

Rafi200- chodzi o to że mam właśnie żwirek rzeczny :) tylko światło jakoś go tak rozjaśnia. Skałka jest do zarośnięcia mchem a korzenie troszkę drogie są, poza tym wszyscy mają korzenie..., tło będzie, to jest piwnica w domku jednorodzinnym w którym u góry niedługo będzie remont i w piwnicy mam oazę spokoju od wszystkiego :) przez pół roku napewno będzie tam stało :), kakadu piękne rybki może jakieś jeszcze inne do tego litrażu??? a gupiki na żywy pokarm...:)

 

aha i pojawiły mi się na liściach tej dużej roślinki glony, myślicie że to dlatego że za mało światła?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu- wymiennie z filtrem pracuje kostka napowietrzacz bo mam mało gniazdek i wtedy wyłączam filtr a daję kostkę tak na 2 godziny. ale filtr kupiłem sobie HBL-701 tylko czekam na przesyłkę...

 

Najlepiej by filtr chodził 24/7. Gdy go wyłączamy na dłuższy czas giną bakterie nitryfikacyjne. To z kolei zaburza cykl azotowy i może odbijać się niekorzystnie na parametrach. ;)

Napowietrzacz nie jest aż taki taki potrzebny [filtr i rośliny też napowietrzają] więc albo używaj tylko filtra, albo zaopatrz się w listwę zasilającą z kilkoma gniazdkami. Najtańsze kosztują grosze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest piwnica w domku jednorodzinnym

Czytaj ze zrozumieniem :)

 

Autorze: nie ma co komentować, bo sam wiesz, że jest pusto. Teraz Twoja w tym głowa, żeby baniak zazielenić i pochwalić się co Ci z tego wyszło ;)

 

Ryby radzę wprowadzić kiedy będziesz miał wszystko zaaranżowane. Lepiej wpuścić jej do "gotowca" niż grzebać, dążąc do ideału i niepotrzebnie je stresować ;) A więc zanim akwa dojrzeje-działaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium coraz lepiej ale jeszcze więcej roślin ;) Termometr umieść na bocznej szybie (bo się w oczy rzuca) oraz deszczownie skieruj bardziej na bok a nie na środek bo tak to będzie wszystko latało a skierowane koło szyby będzie się od niej odbijało i woda będzie płynęła w jednym kierunku... wiesz o co mi chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i ładnie, parametry w normie ale zaczynają się pojawiać glony i rogatek końcówki coś mu zbrązowiały (po założeniu lepszego oświetlenia) a wcześniej rósł jak na drożdżach i musiałem go przyciąć. Temperatura skoczyła do 24-pewnie od świetlówek i pokrywy. Pytanie: czy filtr dać tetry ex700 dać na maxa ???? bo na razie zaworki mam na pół gwizdka otwarte. Jak daję pełną parę to wszystko mi lata w akwarium :) i czy mam odmulać już dno??? bo paprochy już są jakieś. Czy zostawić niech dojrzewa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w akwarium zaczęły się pojawiać glony takie niteczki cienutkie na szybach i jakoś tak zmętniała troszkę woda. mam kolejne pytanie czy to normalne przy dojrzewającym zbiorniku ??? i wydaje mi się że ten filtr ex700 jakoś tak sobie słabo radzi a cały czas pracuje 24/h. roślinki jakoś rosą ,powoli ale rosną , światło palone po 11 godzin dziennie.... jakieś porady??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hmm... piszę sam do siebie :) to może ten temat powinien mieć tytuł pamiętnik :)

Dziś otrzymałem od pewnego fajnego kolegi kilka roślinek i zrobiłem małe przemeblowanie. Wyjąłem wszystko z akwarium, dołożyłem 4 kg żwirku i zacząłem sadzić... Po tej operacji woda zrobiła się troszkę mętna ale dołożyłem jeszcze jeden filtr i jutro powinna być już chyba krystalicznie czysta ??? Jakieś sugestie, porady??? Czy mam się uczyć na błędach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pojawiły mi się glony wiem że jedne to okrzemki ,drugie takie krótkie włoski na deszczowinie od filtra która jest zanurzona i trzecie takie na szybie zielone kropeczki i czwarte na roślinach takie jak na glośce:) tak więc wywaliłem skałkę bo na niej było najwięcej okrzemek, przyciąłem rośliny i bąblują teraz :),wyczyściłem szyby ale gdzieniegdzie jeszcze widzę te kropki glonów.aha i wymieniłem jakieś 20% wody. czy jeszcze mam coś zrobić żeby pozbyć się glonów??? Jeszcze wyjąłem z akwarium z dodatkowego filtra (Hanza HJ-311B) wkład z węglem a z drugiego filtra (tetratech ex700) wyjąłem deszczowinnę bo na niej glony rosły umyłem i włożyłem spowrotem. Pytanie czy dobrze zrobiłem, czy coś jeszcze mam zrobić??? proszę o wskazówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akwarium ma 1 miesiąc :)

 

Dzisiaj doszła pozostała obsada akwarium i tak się ona obecnie - ostatecznie prezentuje:

Pielęgniczka kakadu (Apistogramma cacatuoides): 1 + 3

Razbora klinowa (Rasbora heteromorpha): 15

Kirysek pstry (Corydoras paleatus): 6

Otosek (Otocinclus macrospilus): 4

Gupik (Poecilia reticulata): 2 + 3 +(3 malutkich)

Ampularia (Pomacea bridgesii): 2 malutkie

Krewetki Babaulti (Caridina cf. babaulti): 7

 

Przyciąłem troszkę roślinki żeby pozbyć się glonów i żeby się troszkę rozrosły. Od 4 dni pracuje bimbrownia (24h/dobę)-efektów ubocznych nie widzę, glonów jest mniej, pH wody spadło do 7,2 (test paskowy jbl 5 in1). Dodałem skorupę kokosa dla kakadu i plażę z piasku kwarcowego na przód dla kirysków. Mam jeszcze korzeń na środek ale moczy się w wiadrze bo nie tonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...