Skocz do zawartości

Długonos ciernisty - choroba


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłam ze mój Długonos ciernisty dziwnie pływa jak by się przewracał na boki chwilami jego ruchy są zdrętwiałe jakby sparalizowany :cry::( pomóż mi odpisz prosze bardzo szybko dziękuję

 

EDIT:

 

Taki dałam preparat cmf nie daję

soli pomóż mi odpisz prosze bardzo szybko dziękuję

post-5552-1368515939498_thumb.jpg

 

 

maziama: Zmniejszyłam zdjęcie za ciebie maarlena77 i posprzątałam tu trochę... Sprecyzowałam też temat. Następnym razem dostosuj się do wytycznych działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to ja tam widzę jakiś różowy badziew udającu roslinkę :zamieszany: a po drugie na taką rybkę akwarium musi być duże bo dorastają do 35 cm. i potrzebują bardzo drobnego podłoża a Ty dałaś do akwa wielkie kamienie. Może się pokaleczył jak chciał się zakopać :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go już 2 lata i ani razu mi tak nie robił często mi się zakopywał w tym podłozu :?::!: i mu się nic złego nie działo się oprócz tego mam Żywe Roślinki 5 to tylko dekoracja do akwarium co do tego preparatu czy dobrze że go zastosowalam pomóż mi odpisz prosze bardzo szybko Jeszcze dziś dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litraż mam taki 100l a Parametry wody średnio twarde moja obsada ryb jest taka Grubowarg syjamski 2,Kirysek panda 2,Kirysek spiżowy 2,bocja siatkowana 2,bocja mysia 2,Cierniooczek Myersa Piskorek 2,Piskorek czarny jawajski 2,Mułojad 2,Długonos ciernisty 1,a Niedawno kupiłem nowe ryby takie jak Gurami całujący 2, kirysek liniowany 2 Preparat cmf dałam bo polecił mi sprzedawca sklepie że to pomoże mi wyleczyć rybę i dlatego dałam to do akwarium odpisz mi bardzo szybko proszę Tylko dzisiaj :oops::?::!::help: :help: :help::help::help::help: ja zauważyłem to dopiero 5 dni temu :help::help::help::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach zoologicznych można kupić testy, na NO2 i NO3 w granicach kilkunastu złotych za jeden test, na ph, gh, kh już od 5-6 złotych kupisz takie zwykłe, jak lepsze to też kilkanaście za jeden (ceny zależne od sklepu)

 

Niewiele piszesz o samym zbiorniku - jaki filtr, temperatura, jak wyglądają porządki w akwarium (odmulanie, podmiany wody, czyszczenie filtra)... To wszystko jest ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że teraz to sobie normalnie w kulki lecisz, mam rację...?

Oczywiście, że widziałam to zdjęcie, natomiast ty nie zajrzaleś/łaś nawet do linku, który ja podałam :roll:

Więc albo podaj wszystkie informacje dotyczące zbiornika, albo temat zamykam, bo nikt tu wróżką nie jest, że tylko na zdjęcie spojrzy już wie co i jak... :roll:

Kolejny twój post w tym temacie bez uzupełnienia danych skutkuje zamknięciem tematu, więc się zastanów zanim coś napiszesz...

Wybacz, ale robi się tu kolorowy śmietnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzałam na ten link tylko mi komputer się wyłączył przesteń deszcz i burze i nie mogłam to zobaczyć dla tego to napisał czy widziałaś ten obrazek :lol: i z góry przepraszam że nie napisałam tego wcześniej że widziałam :D

 

 

maziama: Ostrzegałam... Kolejny post napisałeś/łaś (nie wiem w końcu jakiej płci jesteś), a dane o akwarium nie uzupełnione. Temat więc zamykam, jak zechcesz go kontynuować to pisz na PW do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...