Skocz do zawartości

Wstrzymanie pracy bimbrowni


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, może to głupie o co zapytam, ale chodzi mi to po głowie cały czas. Gdy po uruchomieniu bimbrowni będę chciał zatrzymać jej pracę na jakiś czas (powiedzmy na noc) zaciskając wąż, gaz który będzie się zbierał w tych butelkach ich nie rozsadzi lub nie rozszczelni silikonu? Bo jednak jakieś ciśnienie tam chyba będzie co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, może to głupie o co zapytam, ale chodzi mi to po głowie cały czas. Gdy po uruchomieniu bimbrowni będę chciał zatrzymać jej pracę na jakiś czas (powiedzmy na noc) zaciskając wąż, gaz który będzie się zbierał w tych butelkach ich nie rozsadzi lub nie rozszczelni silikonu? Bo jednak jakieś ciśnienie tam chyba będzie co?

Załóż zaworek na wężyku i na noc poprostu odkręcaj tak żeby gaz ulatniał sie poza akwarium.

Jeśli zaciśniesz wężyk całkowicie lub bardzo zmniejszysz przepływ to napewno szybko rozszczelni układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż z tego, że z Plantisa CO2 jest tanie jak te trzy butelki przy 5 napełnieniach dziennie do tojego akwarium wystarczać ci będzie na około 3-4 tygodnie. Ja osobiście proferuję zestaw wysokociśnieniowy bo zobacz; koszt zestawu i napełnienia, które wystarczy ci na ok.10 miesięcy wynosi ok.200zł. Kupując CO2 w spreju czy z plantisa czy a filtusa przez 10 miesięcy będzie cię kosztować ok.350zł. Moje zdanie jest takie albo uciążliwa, tania bimbrownia lub zestaw wysokociśnieniowy. CO2 w spreju jest tylko dla bogatych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bimbrownia wydaje mi się tanim i skutecznym sposobem by pomóc szybciej roznąć naszym roslinom ;) ale może mi ktoś wyjaśnić co to jest dyfuzor ? i słyszałem, że CO2 słabo się rozpuszcza w wodzie więc samo dostarczenie CO2 do akwa chyba nie wystarczy, chyba trzeba jakoś ten gaz w wodzie rozpuścić :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jeszcze nie wyłączam bo jeszcze nie mam :) jutro dokładam światełko i wtedy pobawie się z bimbrownią

dzięki, więc jednak pobawie się z bimbrownią, bo to za drogi interes :( być może trzeba będzie zrezygnować z roślin

a czemu wylaczasz na noc mam od niedawna akw i mam co2 i nie wylanczm czy to cos zlego????????????
a masz bimbrownie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...