Skocz do zawartości

trzecia świetlówka [45l]


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

jestem w trakcie przerabiania oświetlenia do mojego akwarium. wiem na pewno, że zamontuje w pokrywie 2 x Philips Aquarelle 8w. chciałabym dodać do tego jeszcze trzecią świetlówkę.

i teraz moje pytanie, posiadam 2 świetlówki:

-12w, t4, 3400k

-8w, t5, 4000k

którą z tych dwóch lepiej dodać? czy może kupić jakąś zupełnie inną?

 

proszę o pomoc doświadczonych akwarystów :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę informację ,w jakim celu chcesz zamontować jeszcze jedną świetlówkę?

Jeśli masz zamiar uprawiać roślinność ,to przy tym oświetleniu nie masz szans ;) .Dlaczego? :zamieszany:

Masz dwie świetlówki,jedna o barwie światła 3400k,a druga 4000k.Przy tym oświetleniu możesz co jedynie to glony hodować ,o nie roślinki.

Za słaba barwa światła.Można by jedną z nich zostawić,tą 4000k,ale wtedy trzeba by zamontować,albo sylvania aqua star 10000K lub sylvania gro lux 8500K.

Ja proponuję tak:

Tą świetlówkę -12w, t4, 3400k ,wymienić na 6500K,są dostępne w jednym ze sklepów w internecie ,a drugą dodać z tych co proponowałem powyżej.Tak dokładać oświetlenie ,aby łącznie wyszło 0,5W/L,na pewno będzie ok.

W razie problemów z załatwieniem świetlówki T4 6500K pisz do mnie na PW,załatwimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. pisałam powyżej, że zamontuje 2 x Philips Aquarelle 8w, to na pewno, a oprócz tego chce dołożyć jedną z tych które wymieniłam, ponieważ mam takie, jeżeli się nadają oczywiście..mam rozumieć, że z dwoma aquarelkami i przykładowo tą świetlówką 12w mogę hodować jedynie glony? to już wychodzi 0,62w/l..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...