Skocz do zawartości

grubowarg zielony i bocja wspaniala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Właśnie wczoraj dostalam AKWARIUM z rybkami dowiedzialam sie ze sa to ;1 grubowarg zielony i 1 bocja wspaniala, niestety kiedy mi je przyniesiono wszystko łącznie z wodą było wręcz czarne od glonów i innych zanieczyszczen.w pierwszym odruchu wyjełam ryby osobno i wyszorowalam co sie dało zostawiłam jedynie troszkę starej wody. dzis studiuje tutejsze forum i wiem ze to nie jest dobrze ale nie wiem czy moge cos poradzic jeszcze .na razie nie widze nic niepokojącego w zachowaniu ryb.dowiedziałam się tez ze zyly w takich warunkach min. 5 lat.

Czy jesli rybki sie zaklimatyzuja dobrze mogę dokupic im np.2 bocje?

Będę wdzięczna za kazdą rade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj litraż.

To bardzo duża różnica czy masz 50l, czy 500l. ;)

Jeśli nie znasz litrażu to podaj wymiary akwarium. ;)

 

W akwa pływa tylko labeo i bocja?

 

Ile [mniej więcej] zostawiłaś sobie starej wody?

 

Bocje są stadne i hodowane w grupce czują się dużo lepiej niż trzymane pojedynczo - ale to czy powinnaś dokupić więcej tych ryb, czy je oddać to zależy od litrażu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Masz ok 54l [ (60*30*30) /100 = 54l ]

Akwarium jest o wiele za małe dla tych ryb...

Jeden litr dojrzałej wody to za mało, akwarium należy traktować jako niedojrzałe.

 

Najlepiej będzie gdy te rybki oddasz komuś kto ma znacznie większe akwarium, lub do sklepu - ale bardziej polecam to pierwsze rozwiązanie. W tej wielkości akwarium te rybki nie będą szczęśliwe. To tak jakby trzymać człowieka całe życie w pokoju 2x2m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...