Jump to content

labeo


krayzie
 Share

Recommended Posts

przez caly czas myslalem, ze mam 3 labeo bicolor, a ich barwy wraz z wiekiem sie zmienia (sprzedawca mowil, ze to bicolor - grubowarg dwubarwny). dzisiaj bylem w centrum zoologicznym i zauwazylem identyczne rybki, spytalem co to i dowiedzialem sie, ze to wcale nie jest bicolor. rybka ma wszystkie pletwy pomaranczowe, jest dosyc ciemna i przed pletwa ogonowa ma kawalek czarnego. nie znalazlem o niej zadnych informacji, czy ktos moglby pomoc?

Link to comment
Share on other sites

jutro zrobie, ale facet powiedzial ze jest to po prostu labeo, tylko nie bicolor. nie moge nigdzie znalezc informacji o czyms takim, wszedzie wyskakuje bicolor... a moze to to samo, tylko inne ubarwienie? bicolor oczywiscie sporo ladniejsze...

Link to comment
Share on other sites

hej :) a moze to :GRUBOWARG ZIELONY - Epalzeorhynchus (Labeo) frenatus

Ryba ruchliwa wykazująca zachowania terytorialne. Długośc: do 35 cm; Pokarm: żywy, suchy, mrożony, liofilizowany, rośliny (szpinak, dokładnie umyta sałata); Występowanie: Afryka - dorzecze Nilu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

te ryby łatwo pomylić z bocją modestą, , jest taka, stalowo-niebieska, z pomarańczowymi płetwami, a labeo ją strasznie goni. Czytałam gdzies że labeo nie lubi czerwonych ryb.

Link to comment
Share on other sites

Największym błędem popełnianym przez akwarystów jest umieszczanie tej pięknej ryby w towarzyskim akwarium. Grubowarg zupełnie się do niego nie nadaje, ze względu na swoje agresywne zachowanie w stosunku do przedstawicieli innych gatunków, a także wobec innych grubowargów. Już bardzo młode grubowargi toczą gwałtowne walki o swe terytorium, a ich agresja wzrasta z wiekiem. Kiedy tylko dostrzeże w obrębie swego terytorium czerwoną płetwę ogonową intruza, rusza do ataku. Gatunków inaczej ubarwionych nie zauważa.

 

właśnie dlatego chciałem namówić do zostawienia tylko jednej sztuki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja nie nienawidzę labeo i hipcio ma rację. kiedyś kupiłem sobie jednego labeo gdy miał około 3cm, ale gdy podrósł do 7cm prawie rozsadził mi akwarium :!::shock::!::shock::!::shock:

od tamtej pory nie mogę patrzeć na labeo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Administrator

Dobrym rozwiązaniem jest też umieszczenie nawet kilku osobników w jednym akwarium. Wtedy zapał do zajmowania rewirów gaśnie. ;)

 

Tia :roll:. Ciekawe :roll:

Możesz to stwierdzenie podeprzeć jakimś doświadczeniem? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...