Skocz do zawartości

brzydki zapach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, użyłem szukajki ale mi nie pomogło, mam problem. Znaczy nie wiem czy to jest problem. mianowicie gdy przysunę nos do akwarium czuje woń taką nie wiem.. woda brzydko pachnie. Nie ma mułu, woda nie jest mętna raczej, no może tylko trochę...

 

Woda chyba nie będzie nigdy idealnie czysta? ;)

 

Pytanie polega na tym, czy woda zawsze brzydko pachnie bo taki już urok akwarium ? Kiedyś dawno temu tez miałem akwarium i pamiętam, że tez był taki zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo jedzenia nie daje, ale coś tam na dol zawsze spadnie, może nie wyjadają ;p

 

rzuciłem teraz okiem pod światło na dno to w jednym miejscu są jakby takie malusieńkie włoski.. pleśń ? ale hm, w sumie i tak jestem początkującym akwarystą i nie założyłem go po bozemu i ma dopiero ~tydzien.. ;) (wstyd mówić.. ) ale dopiero jak założyłem zacząłem przeczesywać internet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał wiedzieć jakie ozdoby masz w akwa :

 

:arrow: korzenie wydobyte ze złego źródła lub źle oczyszczone czasem tez za świeże pod korą znajduje się tzw.miazga twórcza . To ona zacznie jako pierwsza gnić i pleśnieć z tond może być właśnie ten brzydki zapach

 

:arrow: jak długo masz akwarium i co jaki czas podmieniasz wodę oraz czy odmulasz dno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow:viewtopic.php?f=43&t=6354

:arrow:viewtopic.php?f=43&t=17244

 

Jeszcze spora droga przed tobą wszystko jest bleee ozdoby,sztuczne rośliny powyjmuj,daj jaki normalny żwir ,rzeczny ,bazalt lub jakiś z gotowych oświetlenie podejrzewam małe ryby no co po prostu zupa nie nie wszystko od początku

 

A co do wody na pewno przekarmiasz i nie odmulasz podmianki wody znając życie nie ma ani nie było proponuje poczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam :P

 

2x brzanka rozowa

3x molinezja ta czarna

2x scalar

4x danio

 

wymiary 25x25x40

 

jedna roslinka jest sztuczna, ta po prawo.

 

Ostatnio wymieniłem połowę wody - doczytałem się :P odmulać nie odmulałem bo ma dopiero tydzień.. :P

 

jeśli przerybienie to co mogę teraz zrobić.. nie wyrzucę przecież rybek..

 

edit: jak napisałem najpierw założyłem a dopiero potem zacząłem szukać informacji w necie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x brzanka rozowa

3x molinezja ta czarna

2x scalar

4x danio

 

wymiary 25x25x40

 

Ostatnio wymieniłem połowę wody - doczytałem się :P odmulać nie odmulałem bo ma dopiero tydzień.. :P

 

Wszystkie ryby nie nadają się do tego zbiornika.

Taka obada mogła by być w 200l, a ty masz 25l. :zamieszany:

Widać nie czytałeś ich o wymaganiach tych ryb przed zakupami...

 

Ryb nie wyrzucaj - oddaj wszystkie do sklepu, tak będzie lepiej dla nich.

Gdyby w tym sklepie gdzie kupiłeś nie chcieli ich przyjąć to popytaj w innym.

Poza tym jeśli akwa ma tydzień to nie dojrzewało, więc jest bardzo duża szansa że wszystkie padną w ciągu najbliższych dni jeśli ich nie oddasz.

 

Oddaj ryby. Poczytaj, w szczególności te tematy z linków od Ecik'a. Pozbądź się sztucznych ozdób/roślinek i kolorowego żwiru. Kup więcej żywych roślinek, jakiś naturalny żwir [to czy jest naturalny ma większe znaczenie niż to ozdobne]. Gdy akwarium dojrzeje kup ryby odpowiednie do takiego akwa [bojownik/gupiki/drobniczki]. Tyle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DUsuń ten pseudo hotel dla rybek i stosuj jedynie naturalne ozdoby. Następnie wywal kolorowy żwirek, farba ma szkodliwy wpływ na rośliny i przede wszystkim rybki. Po trzecie posadź więcej roślin i o ile mi się nie wydaje masz za małe oświetlenie, nie wspominając już o zbyt dużej jak na ten litraż ilości ryb. Po czwarte powodzenia ;)

 

ps. kolega wyżej napisał kup bojowniki- ba 1 bojownik na 25 litrów to idealna liczba, ewentualnie neonki 2 samce 4-5 samiczek (ale bez bojka), nie przesadzaj z ilością ryb, bo będziesz miał dużo amoniaku w wodzie i koniec końców wszystkie pociechy Ci padną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci proponował zrobic krewetkarium z 1 bojkiem. Krewetki bedą się opiekować roslinami (Zywymi, które posadzisz :D ) Teraz wyzuc wszystko co sztuczne i poczekaj ze 2 tyg zeby woda się ostabilizowała. Rybki oddaj lub poszukaj czy ktos by nie chciał z twojej miejscowosci przyjąc, kupić, zamienic się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie z innej beczki. Nawożę min. Ferro+ i po dawkowaniu za jakieś pół godziny na górze tafli wody pojawiają mi się plamy, gęsta wydzielina (mogłabym to porównać do oleju wlanego do wody), usuwam to zwykłą łyżeczką. Nawet bąbelki powietrza nie znikają, tylko utrzymują się w tej plamie. Przestałam dozować. Co to może być, i czy nie zaszkodzi rybom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...